Benitez: Není to můj Inter

Benitez

25/09/10 - Inter čeká dnes večer první velký test v novém ročníku Serie A. Nerazzurri zajíždí do Říma a kdo má ještě v živé paměti to, co předváděli Vlci ve finále Italského poháru, tak ví, že to bude zápas na ostří nože. Rafael Benitez předstoupil včera před novináře a dal jasně najevo, co bude chtít od svých svěřenců ve večerním utkání.

"Očekávám zápas, ve kterém budou mít rozhodčí příležitost ukázat svoje schopnosti. Nás zajímá fotbal. Po devadesát minut utkání je pro nás nejdůležitější balon: chceme hrát fotbal!"

"Zápas proti AS bude pro Inter důležitý z hlediska sebevědomí a mentality, jestliže vyhrajeme, získáme tři body. Nic víc. Sezónu to nerozhodne."

Totti, De Rossi a Riise jsou všichni přes nedávné zdravotní problémy v nominaci Claudia Ranieriho. "AS má kvalitní hráče, poznali jsme to v srpnu ve finále italského superpoháru. Ranieri je dobrý trenér a ví, co má dělat. Přeji mu štěstí, ale až od zítřka..."

"Chcme hrát fotbal a dopřát našim fanouškům skvělý zážitek. Co očekávám od dnešního utkání? Důležité je to, co se stane na hřišti a ne to, co se stane mimo něj. Jestliže si povedeme na hřišti dobře, bude to o to snazší. Budu potěšený, když uvidím Riiseho po zranění znovu na hřišti, ale je to náš tým, který se počítá. Jestliže předvedeme výkon, můžeme porazit kohokoliv."

"Tento tým je plodem dobré práce, kterou odvedli Cuper, Mancini a po něm Mourinho. Inter je silnější a silnější. Není to Benitezův Inter, ale Inter plný skvělých hráčů. Sílu tomuto týmu dodali trenéři přede mnou, kteří odvedli skvělou práci. Jsem rád, že vidím Inter hrát dobře, ale pořád potřebujeme čas na zlepšení."

Walter Samuel se zranil ve středečním zápase s Bari a nebude schopen nastoupit proti svému bývalému týmu. Benitez si každopádně myslí, že Žula bude k dispozici už na středeční zápas LM s Werderem Brémy. Santon? Jako všichni ti, kteří nastoupili ve čtvrtečním přípravném utkání proti Primaveře, si vedl dobře."

Nominace AS Řím - Inter:

1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni

2 Ivan Cordoba, 6 Lucio, 13 Maicon, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon

5 Dejan Stankovic, 10 Wesley Sneijder, 11 Sulley Muntari, 17 MacDonald Mariga, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi, 29 Coutinho

9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 88 Jonathan Biabiany

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it, FCInterMilano.com

474x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy