Paolillo: Pokud Suning prodá Lukaka, v klubu skončí

06/08/21 - Čínským majitelům Interu se po obdržení velkorysé nabídky od Chelsea protočily panenky a zapomněli na své sliby. Peníze jsou pro ně přednější a tak mají v plánu nejlepšího hráče týmu Romelu Lukaka prodat. Navzdory tomu, že už jeden velmi dobrý fotbalista odešel.

Jsou však jediní, komu se tento obchod líbí. Protestují fanoušci, zaměstnanci klubu i významné osobnosti. Bývalý generální ředitel Interu Ernesto Paolillo varuje, že prodej Belgičana by znamenal "konec Suningu" v klubu. "Pak by bylo správné, aby opustili loď," prohlásil.

Čínský gigant převzal klub v roce 2016 od indonéského podnikatele Ericka Thohira a v roce 2018 dosadil do funkce prezidenta mladého Stevena Zhanga, syna majitele společnosti. O finančních problémech mluvil již dříve, ale situace se v posledních měsících zhoršila, přestože tým vyhrál Scudetto a klub se zbavil restrikcí UEFA v oblasti finančního fair play.

Pokud bude Lukaku prodán do Chelsea za 130 milionů eur, jsou prý ředitelé Piero Ausilio a Beppe Marotta připraveni rezignovat a rozzuřený je i trenér Simone Inzaghi. "Lukaku dokázal, že je ústřední postavou, kolem které by se měl budovat velký Inter, takže pokud podlehnou této nabídce znamená to, že vám jedno Scudetto stačilo a nehodláte budovat velkou budoucnost," řekl Paolillo rádiu TMW. Generálním ředitelem a výkonným ředitelem Interu byl v letech 2006 až 2012, odešel ještě před příchodem Suningu.

"Je smutné, že nechtějí investovat do tohoto klubu. Myslím, že je to pro Suning konečná. Když už nic jiného, dokázali, že chtějí jen vydělat co nejvíc peněz a udržet situaci tak dlouho, dokud nenajdou kupce. Pak už nebude jejich starostí, co se s klubem stane.

"Kdyby Suning chtěl v Interu pokračovat, prodal by Achrafa Hakimiho, ale pak by si nechal Lukakua. Takto fakticky mávají bílou vlajkou. Nezbývá než doufat, že Marotta chce Inter stále nadále vést a uhladit situaci pro nového kupce, protože teď bude nejlepší, když Suning odejde."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

309x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy