PIF koupil Newcastle a dál přemýšlí nad Interem

14/10/21 - Po koupi většinového podílu v Newcastlu je saúdský investiční fond PIF údajně připraven investovat 1 miliardu eur do Interu Milán, ale zdroje blízké klubu popírají, že by měl být klub prodán.

Podle deníku Libero jsou jednání mezi Suningem a saúdským investičním fondem v pokročilé fázi. PIF právě získal 80 % akcií klubu z Premier League za přibližně 350 milionů eur a podle informací je nyní připraven na větší investici.

Jednání se Suningem začala již v loňském roce, ale byla pozastavena po dubnovém oznámení vzniku Superligy. Nyní obě strany jednají znovu a podle zprávy došlo k setkání 15. září, ve stejný den, kdy se Inter utkal v Lize mistrů s Realem Madrid. Na stole leží nabídka ve výši 1 miliardy eur a rodina Zhangů je údajně "v pokušení" ji přijmout vzhledem k tíživé finanční situaci Suningu, a tedy i Interu.

Zpravodaj listu La Repubblica Franco Vanni však na Twitteru poskytl aktuální informace a napsal, že zdroje blízké klubu popírají, že by Inter měl být prodán. "Někteří říkají že se nic neděje, zatímco jiní souhlasí: Možná je to jen fáma, která měla tlačit na Newcastle," napsal Vanni. Deník Corriere della Sera tvrdí, že saúdský investiční fond PIF měl zájem o převzetí Interu, ale už to není prioritní.

Nerazzurri jistě nejsou v ideální finanční situaci, protože loni v létě museli prodat Achrafa Hakimiho a Romelua Lukakua, aby vyvážili účetnictví. Začátkem května Suning dokončil finanční operaci na půjčku od Oaktree Capital ve výši 275 milionů eur pro Inter s desetiprocentním úrokem a s tříletou splatností.

Předpokládá se, že Suning si chce Inter ponechat alespoň do doby, než bude schválen nový stadion, ale vzhledem k italské byrokracii to může trvat několik let.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Libero, La Repubblica

176x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy