Blog MP: Zhodnocení zápasu proti Neapoli

22/11/21 - Inter to dokázal! Po prvý krát v sezóne pretavil zápasovú prevahu vo veľkom derby do plného bodového zisku a hosťom pripravil prvú prehru v sezóne. Proti týmu, ktorý doposiaľ inkasoval len 4 góly, sa postupne presadili hneď traja strelci a najmä vďaka tejto efektivite už strácajú Nerazzurri na vedúcu dvojicu len štyri body.

Domáci pritom nezačali zápas najlepšie, keď prehrávali už po 17 minútach hry. Insigne dostal priveľa priestoru medzi pokutovým územím a stredom ihriska, potiahol loptu až pred polkruh, odkiaľ šikovne prihral do strany na Zielinskeho. Ten nikým neatakovaný, trafil loptu tak dobre že "zaplávala" vzduchom a vyletela priamo spoza Perisica. Handanovič ju tak zbadal neskoro a lopta skončila v sieti.

Myslím že pri inkasovanom góle došlo najmä k zlej komunikácii a rozdelení hráčov na ľavej strane Interu, keďže Bastoni aj Perisic sa stiahli až do šestnástky spolu s Lozanom a Zielinski ostal voľný v nebezpečnom priestore.

Našťastie však Inter opäť potvrdil že strieľanie gólov mu pod trénerom Inzaghim ide na jednotku.

V 25.min premenil pokutový kop v druhom zápase po sebe Hakan Calhanoglu. Keby sa niekto pýtal, ako sa má nechytateľne kopnúť penalta, tak presne takto. Tvrdá strela po zemi na milimeter presne k žrdi.

Pokutovému kopu, ktorý správne vyhodnotil VAR, prechádzala akcia po ľavom krídle, odkiaľ poslal Bastoni dlhý center na opačný koniec šestnástky, Darmian presne prvým dotykom sklepol loptu na Barellu a strelu talianskeho záložníka zablokoval nešťastne, oboma rukami Koulibaly.

Inter bol lepší a pokračoval v tlaku aj po vyrovnaní. Chybu v rozohrávke Partenopei využil Barella, ktorý sa dostal k lopte a tvrdou strelou vyprášil rukavice brankára Ospinu.

Tesne pred odchodom na polčasovú prestávku sa domáci zaslúžene dostali do vedenia, keď Hakanov rohový kop na bližšiu žrď poslal hlavou do siete Perisic. Aj v tomto prípade pomohla k spravodlivosti Interu technológia, ktorá potvrdila že lopta naozaj prešla celým objemom bránkovú čiaru skôr, než zakročil brankár.

Inter sa už neraz v tejto sezóne popálil, keď neudržal tesné vedenie a napriek dobrým výkonom stratil body. Preto bol gól na 3:1 extrémne dôležitý.

Pričinila sa o neho dvojica argentínskych útočníkov, keď Correa vzal loptu spred vlastnej šestnástky, prebehol s ňou celé ihrisko, posunul ju do pravej strany na Lautara a El Toro vynikajúcou, presnou strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil náskok Interu na dva góly. Lautaro sa tak konečne gólovo presadil po mesačnej prestávke. So 6 gólmi je druhým najlepším strelcom po 7-gólovom Džekovi.

Na rad prišli striedania aj mierna zmena rozostavenia. Do hry prišli postupne Vidal, Džeko, Gagliardini, Dimarco a v samom závere aj mladý Satriano. S výnimkou posledného menovaného, ktorý si zaslúži zbierať skúsenosti aspoň v záverečných minútach, to boli očakávané striedania, ktoré však vôbec nevyšli a spolu so zmenou taktiky sa Inzaghimu takmer vypomstili. Neapol totiž pomaly prevzal iniciatívu a dokázal skórovať aj po druhý krát.

Džeko sa toľko motal s loptou na vlastnej polovici, až ju celkom zbytočne stratil, Mertensovi stačili dva kroky aby napriahol k nádhernej strele, Handanovič sa po druhý krát v zápase preletel vzduchom zbytočne a kontaktný gól bol na svete.

Kapitán v bráne Interu však v závere predsa ukázal svoje kvality, keď úplne voľný (Darmian kryl hráča, ktorý "patril Ranocchiovi a za sebou nechal voľný priestor) Fabian Ruiz hlavičkoval z 5m k žrdi ale Handanovič famózne loptu vytlačil nad brvno.

Potrebná šťastena stála pri domácom celku v nadstavenom čase, keď sa Anguissa presadil cez dvojicu Vidal, Gagliardini a poslal center na vzialenejšiu žrď. Tam opäť Darmian nepokryl svojho hráča, zbiehajúci Mertens však z voleja trafil loptu vysoko nad a tri body ostali na San Sire.

Víťazstvo sa zrodilo predovšetkým po výbornom kolektívnom výkone, hoci chybám v defenzíve sa Interisti nevyhli. Individuálne bol najlepším hráčom na ihrisku Perisic, solídny výkon podali tentokrát aj Hakan, Brozovič, Darmian či Correa. Za očakávaniami mierne zaostal Barella a celá obrana na čele s brankárom. Na druhú stranu musím uznať že absenciu de Vrija nebolo vôbec cítiť a Ranocchia ho zaskočil opäť spoľahlivo. Pre psychiku je tiež skvelé že sa opäť gólovo presadil Lautaro.

Inter sa tak výborne naladil na ďalšie, nesmierne dôležité stretnutie, ktoré prichádza na rad už v stredu 24.11. od 18:45 a tým je súboj Ligy Majstrov v Miláne proti ukrajinskému Shaktaru Doneck.

Autor: Michal Petrenka

Zdroj: michal_petrenka_sport