Marotta: Cílem je získat další trofeje

07/07/22 - Ředitel Nerazzurri Marotta se setkal s médii v Appiano Gentile.

Dybala? Od návratu Romelua Lukakua do klubu nedošlo k žádnému vývoji. "Dybala je jedním z mnoha hráčů, kteří jsou k dispozici zdarma. Tolik jsem jich ještě neviděl a dokazuje to, že se fotbal mění a že je potřeba více odvahy na mládežnické úrovni," řekl Marotta.

"Dybala představoval a stále představuje příležitost, ale útok máme v pořádku s kvalitními hráči, které bude muset trenér využít co nejlépe, i když mám s Dybalou pevné pouto."

Marotta podepsal Dybalu v Juventusu v roce 2015 za 40 milionů eur. Argentinský útočník je stále k dispozici jako volný hráč, zájem o něj mají také Neapol, Milán a noví mladíci v Serii A Monza.

Bývalý ředitel Juventusu dále hovořil o cíli klubu pro příští sezonu. "Jen v rychlosti zmíním minulou sezonu, která měla hořkosladkou příchuť. Přidali jsme do naší vitríny další dvě trofeje, ale druhé místo v Serii A zanechalo hořkou pachuť v ústech a ukázalo, že rozdíl mezi vítězi a druhými je minimální.

"Důležitou novinkou je prodloužení smlouvy s naším trenérem, což je výsledek skvělého vztahu, který jsme si po letních turbulencích vybudovali od loňského roku. Prodloužení bylo přirozené, protože Inzaghi prokázal, že na svůj úkol stačí. Má schopnosti na to, aby u nás zůstal dlouho a byl jedním z nejlepších trenérů."

Inzaghi podepsal s Interem novou smlouvu na konci června a prodloužil si tak působení v klubu až do roku 2024.

"Děkuji svým spolupracovníkům Ausiliovi a Baccinovi, kteří velmi dobře pracují na vybudování konkurenceschopného týmu pro naše cíle," pokračoval Marotta. "Ve fotbale musí být laťka hodně vysoko. Musíte mít odvahu vyhrávat a nebát se prohrávat. Přicházíme s úmyslem vyhrávat a být vysoce konkurenceschopní."

"Udržitelnost je klíčová pro kontinuitu, máme tento cíl, což ale neznamená nebýt konkurenceschopní. Trh může být kreativní a intuitivní. Máme před sebou ještě dva měsíce; i když sezona začne až mezi nimi, je to anomální kampaň.

"Cílem je přidat do naší vitríny další trofeje. Práce a pocit sounáležitosti jsou zásady, které nás musí vést k maximu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

114x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy