Květen – a je to

Rekord překonán

03/06/07 (jencha) - V květnu už bylo o titulu rozhodnuto, pouze záleželo na tom, jestli získáme double a jestli ustanovíme rekord Serie A v počtu bodů. Začali jsme v Messině. Mdlý zápas, ve kterém jsme zvítězili jediným gólem Crespa, který poslal domácí do druhé ligy. Ani se na nic nezmohli. Messina 0:1 Inter

Asi nejdůležitější zápas května – to byl první mač finále Italského poháru proti AS Řím hraného na dva zápasy. Co dodat, udělali jsme si ostudu. Domácí náš oblíbený tým rozsekali strašlivým debaklem a jen dva Crespovy góly výsledek upravily na takový, jaké vídáme v hokeji. Naši hráči blouznili v myšlenkách na dovolenou, ale AS němělo slitování a skórovalo dál a dál. Prostě katastrofa. AS 6:2 Inter

Druhý z římských klubů Lazio přijelo 13. na ligu. Opět hlavy na dovolených, opět 0:2 po deseti minutách. Naštestí má Inter Crespa, jenž se snaží, abychom si ho nechali a on nemusel zpět do Chelsea. Dal 3 branky a společně s jedním gólem Materazziho se postaral o to, aby Inter těsně vyhrál. Inter 4:3 Lazio

Odveta za debakl s AS Řím se zdála býti formalitou, ale naši se snažili a útočili o stošest. Drtili jsme AS, avšak Cordoba dostal červenou a bylo to zase těžší. Hráči Římu pořád simulovali a rozhodčí pískal, a tak se rozzuřil kouč Mancini a byl vyloučen též. Ještě 15 minut před koncem měl Recoba skvělou šanci, když sebral míč brankáři Donimu. Balon mu ale utekl do autu. Škoda, dával by na 3:0 a kdybychom přidali jěště jeden gól, pohár by byl náš. To by ovšem nesměla Roma skórovat v 83. minutě zápasu. Inter 2:1 AS Řím

V Bergamu proti Atalantě jsme nehráli špatně. Domácím šlo o poháry a tak se pořádně snažili. Byl to docela pěkný zápas a z penalty náš jediný gól dal Luis Figo. Bergamo 1:1 Inter.

Se sezonou jsme se rozloučili stylově. Jěště v modročerných dresech Inter vyklepl FC Turín a svůj bodový účet završil na 97 bodů, rekord nejen Itálie, ale celé Evropy byl překonán. Po zápase mohly propuknout oslavy ve zvláštních, bíločervených dresech, na které se můžeme těšit příští rok na zápasech venku.

Tak se nám ta sezona celkem vyvedla co říkáte?

Serie A – 1. místo

Italský pohár – 2. místo

Liga mistrů – osmifinále

Přístí rok se nám do ligy vrací náš těžký soupeř – Juventus. Musíme vyvrátit kecy o tom, že nám titul zajistila korupční aféra a obhájit ho. A abych nezapomněl, letošní rok jsme v modročerných dresech viděli hodně hráčů, kteří hráli v životní formě. Bude zajímavé, kdo se stane hráčem roku, na těchto stránkách.