Zápasy Interu v sezoně 2006/2007

05/06/07 - Přinášíme vám chronologický přehled všech zápasů, které Inter v právě skončené sezoně odehrál. Ve výčtu informací nechybí základní údaje o utkání, střelci, asistence a nejlepší hráč podle našeho serveru. Ke každému utkání je napsáno i pár vět.

Sezona 2006/2007

26/08/06, Finále, It.superpohár

Inter - AS Řím 4:3

Branky: 44' Vieira, 75' Vieira, 65' Crespo, 94' Figo - 13' Mancini, 25' Aquilani, 34' Aquilani p.

Asistence: Figo (př.kop); Stankovič (centr zprava); Ibrahimovič; z přímého kopu po faulu na Ibrahimoviče

Nejlepší hráč: Vieira

Nezapomenutelný zápas. AS Řím si s Interem v první půlhodině dělal doslova co chtěl, přesto Inter zabral a otočil nepříznivé skóre z 0-3 na 4-3. Rozhodující gól dal v prodloužení z přímého kopu Luis Figo. Inter tak obhájil loňské vítězství.

09/09/06, 1.kolo, Serie A

Fiorentina - Inter 2:3

Branky: 68' Toni, 79' Toni - 11' Cambiasso, 41' Cambiasso, 62' Ibrahimovič

Asistence: Ibrahimovič, Figo, Cambiasso

Nejlepší hráč: Cambiasso

Skvělý start do ligy. Inter vedl na horké půdě ve Fiorentině jž 3:0, pak však za domácí vstřelil dvě branky loňský nejlepší střelec Toni. Inter však těsné vedení udržel.

12/09/06, ZS 1.z, Liga mistrů

Sporting Lisabon - Inter 1:0

Branky: 64' Caneira

Asistence: -

Nejlepší hráč: Esteban Cambiaso

Největší překvapení úvodních kol Ligy mistrů. Inter se v Lisabonu nezmohl na nic a prohrál se Sportingem 1-0.

16/09/06, 2.kolo, Serie A

Inter - Sampdoria 1:1

Branky: 80' Bonanni (vlastní gól) - 48' Flachi p.

Asistence: Figo (roh)

Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

Zklamání z Ligy mistrů se projevilo i v Serii A. Inter sice proti Sampdorii byl lepší, znovu se ale brankově neprosadil a po penaltě dokonce prohrával. Vyrovnávací gól si dali hosté sami deset minut před koncem. Další dvě branky Interu neplatili.

20/09/06, 3.kolo, Serie A

AS Řím - Inter 0:1

Branky: 44' Crespo

Ibrahimovič nedal penaltu.

Nejlepší hráč: Crespo

Skepsi vystřídalo nadšení. V souboji dvou největších favoritů Inter zaslouženě vyhrál v Římě díky pěknému gólu Hernana Crespa. V tabulce je třetí.

24/09/06, 4.kolo, Serie A

Inter - Chievo Verona 4:3

Branky: 11' Crespo, 58' Samuel, 64' Stankovič, 70' Crespo - 77' Pellissier p., 86' Tiribocchi, 88' Brighi

Asistence: Dacourt, Figo, -, Adriano

Nejlepší hráč: Hernan Crespo

Inter jasně přehrál Chievo, v závěru se však znovu bál o výsledek. V 70.minutě vedl 4-0, trenér Mancini však hráče prostřídal a v 88.minutě to bylo už jen o gól.

27/09/06, ZS 2.z, Liga mistrů

Inter - Bayern Mnichov 0:2

Branky: Pizarro 81', Podolski 90'+1'

Nejlepší hráč: Javier Zanetti

Potvrzeno, Liga mistrů Interu letos nejde. Po dvou zápasech je bez bodu a vážně hrozí, že ani nepostoupí ze skupiny. Vyloučeni byli Ibrahimovič a Grosso, Bayern přesilovku využil a vyhrál. Do vyloučení lepším týmem ale nebyl.

01/10/06, 5.kolo, Serie A

Cagliari - Inter 1:1

Branky: Colucci 17' - Grosso 38'

Asistence: Adriano

Nejlepší hráč: Santiago Solari

I tentokrát se mizerný výsledek z Ligy mistrů projevil i v Serii A. Inter pouze remizoval v Cagliari. V druhém poločase nepředvedl prakticky vůbec nic, za co by si výhru zasloužil.

15/10/06, 6.kolo, Serie A

Inter - Catania 2:1

Branky: 29' Stankovič, 76' Stankovič - 16' Mascara

Asistence: Figo, - . Cruz nedal penaltu.

Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

Skvělý Stankovič ovládl zápas a dvěma přesnými zásahy otočil nepříznívý stav. Díky zaváhání Palerma a AS Řím jsou nerazzurri na 1.místě.

18/10/06, ZS 3.z, Liga mistrů

Inter - Spartak Moskva 2:1

Branky: 2' Cruz, 9' Cruz - 54' Pavlyuchenko

Asistence: Vieira (po přímém kopu Recoby), Recoba

Nejlepší hráč: Julio Cruz

První těžký krok se povedl. Inter porazil Spartak a může stále doufat v postup do osmifinále. Výhru zařídil Julio Cruz.

22/10/06, 7.kolo, Serie A

Udinese - Inter 0:0

Nejlepší hráč: Luis Figo

A další zaváhání. Tým střídá dobré zápasy se špatnými. Gólově se nedokázal prosadit proti čtvrtému celku tabulky, přesto zůstává v tabulce Serie A první a jak se později ukáže, nikoho jiného už dokonce soutěže na vedoucí příčku nepustí.

25/10/06, 8.kolo, Serie A

Inter - Livorno 4:1

Branky: 2' Pfertzel vl., 13' Materazzi, 71' Ibrahimovič, 78' Cruz - 70' Lucarelli

Asistence: Recoba, Recoba (roh), Stankovič, Figo (roh)

Nejlepší hráč: Recoba

S Livornem začala rekordní šnůra výher. Inter skóroval čtyřikrát, zásluhu na tom měli hlavně oba mistři v centrech - Recoba a Figo.

28/10/06, 9.kolo, Serie A

AC Milán - Inter 3:4

Branky: Seedorf 50', Gilardino 76', Kaka 90'+1' - Crespo 17', Stankovic 22', Ibrahimovic 47', Materazzi 68'

Asistence: Stankovič, Maicon, Stankovič, Figo (přímý kop)

Super derby s dramatem na konci. Inter svého městského rivala doslova drtil. Vedl 3-0 a 4-1, pak se však nechal zbytečně při oslavě gólu vyloučit Marco Materazzi a AC Milán dvěma góly snížil a v nastaveném čase měl velkou šanci vyrovnat.

31/10/06, ZS 4.z, Liga mistrů

Spartak Moskva - Inter 0:1

Branky: 1' Cruz

Asistence: Ibrahimovič

I druhý důležitý zápas Inter zvládl a znovu skóroval Julio Cruz. Výhra v Moskvě se určitě nerodila lehce. Hrálo se na promrzlém umělém trávníku.

05/11/06, 10.kolo, Serie A

Inter - Ascoli 2:0

Branky: Zanetti 41', Cudini (vl.) 53'

Asistence: Crespo, Figo

Nejlepší hráč: Julio Cesar

Inter jede. V 64.minutě přišel klíčový zákrok pro Julia Cesara. Brazilský gólman chytil penaltu a od té chvíle má superformu.

09/11/06, Osmifinále 1.z, Italský pohár

Messina - Inter 0:1

Branky: 40' Cruz (př. kop)

Asistence: Gonzalez (faul)

Pohárový zápas odehráli náhradníci. Nezklamali a vyhráli.

12/11/06, 11.kolo, Serie A

Parma - Inter 1:2

Branky: Budan 26' - Ibrahimovič 15', Cruz 90'+2'

Asistence: Vieira (přímý kop), Gonzales

Co chybělo a rekordní šňůra výher by nikdy nebyla. Ve druhé minutě nastavení strhl vítězství na stranu Interu Julio Cruz. S nervama to však nezvládl Ibra. Přestože ještě v 89.minutě nebyl napomínán, stihl být za dvě žluté karty vyloučen.

19/11/06, 12.kolo, Serie A

Inter - Reggina 1:0

Branky: 4' Crespo

Asistence: Vieira

Vynikající výkon předvedla na San Siru Reggina. Inter přesto dokázal vyhrát.

22/11/06, ZS 5.z, Liga mistrů

Inter - Sporting Lisabon 1:0

Branky: 36' Crespo

Asistence: Stankovič

Nejlepší hráč: Olivier Dacourt

Postup. Ani v pátém utkání základní skupiny však nebyla předvedená hra nic moc a pokud chce Inter myslet vysoko, bude muset hrát mnohem lépe.

26/11/06, 13.kolo, Serie A

Palermo - Inter 1:2

Branky: 45'+1' Amauri - 7' Ibrahimovič, 61' Vieira

Asistence: Adriano, Adriano

Nejlepší hráč: Patrick Vieira

Inter zvládl další těžký duel na hřišti ambiciózního Palerma a zaslouženě zvítězil. Vítězný gól vstřelil po přihrávce Adriana bombou do šibenice Vieira. Po dlouhém zranění si posledních pár minut zahrál Cambiasso. Zranil se však druhý defenzivní záložník Dacourt.

29/11/06, Osmifinále 2.z, Italský pohár

Inter - Messina 4:0

Branky: 27' Burdisso, 37' Mariano Gonzalez, 61' Andreolli, 71' Burdisso

Asistence: Figo (roh), Solari, Burdisso, Figo (roh)

Nejlepší hráč: Nicolas Burdisso

Náhradníci zvládli i odvetu osmifinále v poháru a deklasovali Messinu. Hvězdou utkání byl argentinský obránce Nicolas Burdisso, který vstřelil dva góly a byl velmi blízko hattricku. Díky svému výkonu se později v lize dostává častěji do sestavy.

02/12/06, 14.kolo, Serie A

Inter - Siena 2:0

Branky: 11' Burdisso, 54' Crespo

Asistence: Stankovič (roh), -

I bez čtyř zraněných hráčů Inter válí a s přehledem porazil Sienu. Jedná se o 11. vítězství v řadě v soutěžním utkání.

05/12/06, ZS 6.z, Liga mistrů

Bayern Mnichov - Inter 1:1

Branky: 62' Makaay - 90'+1' Vieira

Asistence: Grosso

Nejlepší hráč: Alvaro Recoba

V zápase o první místo ve skupině Inter neuspěl a se štěstím nepřišel o rekordní šňůru 16 utkání bez prohry. V nastaveném čase vyrovnal Vieira po akci, kterou začal geniální přihrávkou Recoba. Výkon nerazzurri znovu neoslnil.

10/12/06, 15.kolo, Serie A

Empoli - Inter 0:3

Branky: 60' Crespo, 78' Ibrahimovič, 87' Samuel

Asistence: Ibrahimovič (po přímém kopu Recoby), -, Burdisso

Těžký zápas a znovu dobrý výsledek. Inter se naučil vyhrávat o více než jeden gól. Jasná výhra 3-0 se zrodila až po přestávce. Týmu nevadí ani rozrůstající se marodka. K již čtyřem zraněným hráčům se během utkání přidali další dva. Jako velmi citelné se později ukáže zranění Patricka Viery, který se na trávník vrátil až v závěru sezony.

17/12/06, 16.kolo, Serie A

Inter - Messina 2:0

Branky: 49' Materazzi, 59' Ibrahimovič

Asistence: Ibrahimovič, Maicon

Nejlepší hráč: Marco Materazzi

Inter vytvořil nový klubový rekord a vyhrál v lize podeváté za sebou. Potřetí v sezoně porazil Messinu.

20/12/06, 17.kolo, Serie A

Lazio Řím - Inter 0:2

Branky: 39' Cambiasso, 85' Materazzi

Asistence: Crespo, Figo (přímý kop)

Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

Ani Lazio nezastavilo Inter v jeho rekordní vítězné sérii. Navíc s ním po deseti letech v Římě poprvé prohrálo. Čtvrtou branku v sezoně vstřelil Marco Materazzi.

23/12/06, 18.kolo, Serie A

Inter - Atalanta Bergamo 2:1

Branky: 64' Adriano, 75' Loria (vlastní gól) - 17' Doni

Asistence: Figo (roh), Figo (roh)

Blízko k přerušení série byla Atalanta Bergamo, která ještě 26 minut před koncem na San Siru vedla. Hráči Interu si však neuvěřitelně věří a počkali si na její chyby, které pak potrestali. Rozhodující gól si ale Bergamo dalo samo.

09/01/07, Čtvrtfinále 1.z, Italský pohár

Empoli - Inter 0:2

Branky: 71' Adriano, 90'+1' Cordoba

Asistence: Ibrahimovič, Mariano Gonzales

Nejlepší hráč: Adriano

Po vánoční přestávce se Interu vstup do nového roku vydařil. Proti Empoli byl jasně lepší a spoustu tutovek jeho hráči neproměnili a vyhráli jen o dvě branky.

13/01/07, 19.kolo, Serie A

FC Turín - Inter 1:3

Branky: 58' Fiore - 25' Adriano, 60' Ibrahimovic, 85' Materazzi p.

Asistence: Maicon, Stankovič, Adriano (faul)

Překonán rekord Serie A, Inter vyhrál po dvanácté v řadě a díky zaváhání As Řím vede o devět bodů. Adrianovi roste forma. V třetím zápase po sobě vstřelil třetí gól.

17/01/07, Čtvrtfinále 2.z, Italský pohár

Inter - Empoli 2:0

Branky: 28' Cambiasso, 77' Grosso

Asistence: Mariano Gonzales, Cambiasso (přímý kop)

Nejlepší hráč: Esteban Camvbiasso

Inter kontroloval hru a v poklidu si pohlídal výsledek a ještě vyhrál. Od začátku hráli uzdravení defenzivní záložníci Dacourt a Cambiasso.

21/01/07, 20.kolo, Serie A

Inter - Fiorentina 3:1

Branky: 19' Stankovic , 24' Adriano , 71' Ibrahimovic - 5' Toni

Asistence: Adriano, Stankovič (přímý kop), Stankovič

Nerazzurri nezastavila ani Fiorentina. Násko v čele narostl na 11 bodů a byly překonány hned tři rekordy v Serii A. Vynikající výkon podal Adriano a Stankovič.

24/01/07, Semifinále 1.z, Italský pohár

Sampdoria - Inter 0:3

Branky: 9' Burdisso, 24' Crespo, 56' Burdisso

Asistence: Figo, Figo (roh), Figo (roh)

Zatímco Interu chyběli Maicon, Materazzi, Cambiasso, Vieira, Adriano, Ibrahimovič a Stankovič, Sampdoria nastoupila v té nejlepší možné sestavě. Ani to jí ale nepomohlo. Po výhře 3-0 je Inter velmi blízko třetí účast ve finále Italského poháru. Jedinečný zápas odehrál Burdisso. V Italském poháru se mu daří, proti Empoli dal také dvě branky.

28/01/07, 21.kolo, Serie A

Sampdoria - Inter 0:2

Branky: 38' Ibrahimovič, 75' Maicon

Asistence: Maicon, Ibrahimovič

Nejlepší hráč: Maicon

Sampdoria neuspěla ani v lize. Oba dva góly zařídil Maicon a Ibrahimovič. Domácí hráli od 7.minutě bez vyloučeného Delvecchia.

01/02/07, Semifinále 2.z, Italský pohár

Inter - Sampdoria 0:0

Nejlepší hráč: Mariano Gonzales

První zaváhání v poháru, přesto postup a potřetí v řadě stejné finále Inter-AS Řím.

11/02/07, 23.kolo, Serie A

Chievo Verona - Inter 0:2

Branky: 1' Adriano, 51' Crespo

Asistence: Stankovič, Adriano

Kvůli bitkám v hledišti bylo odloženo 22.kolo. Fotbal se čtrnáct dní nehrál a další zápasy se hrály za přísných bezpečnostních podmínek. Odnesl to i Inter a ve Veroně musel kvůli nevyhovujícímu stadionu hrát s domácími bez fanoušků. Ani to však hráčům nenarušilo jejich sebevědomí. Z posledních devíti zápasů Inter hned osmkrát vyhrál aspoň o dvě branky. Dál trvá rekordní serie, 15 zápasů znamená vyrovnání evropského rekordu.

17/02/07, 24.kolo, Serie A

Inter - Cagliari 1:0

Branky: 11' Burdisso

Nejlepší hráč: Ibrahimovič

Inter jede dál. Evropský rekord byl překonán a to trenér šetřil důležité hráče pro Ligu mistrů. Jedinou branku vstřelil obránce Burdisso. Náskok v čele je už 14 bodů.

21/02/07, Osmifinále 1.z, Liga mistrů

Inter - Valencia 2:2

Branky: 29' Cambiasso, 76' Maicon - 64' Villa, 86' Silva

Asistence: Ibrahimovič (po přímém kopu Figa), Cruz

Skvělý první poločas nestačil. Inter neproměnil šance, které si vypracoval, zatímco Valencia využila každou chybu v obraně. Remíza 2-2 je velkým zklamáním a před odvetou je španělský klub ve výhodě. Stačí mu ubránit bezbrankovou remízu. Fanoušci Interu vzpomínají na nedávný zápas, v kterém Inter na Mestalla vyhrál 5-1.

25/02/07, 25.kolo, Serie A

Catania - Inter 2:5

Branky: 65' Spinesi, 74' Corona - 45' Samuel , 49' Solari , 57' Grosso , 67' Ibrahimovic , 78' Cruz

Asistence: Stankovič (roh), Maicon, Solari, Solari, Maicon

Nejlepší hráč: Samuel

Znovu prázdné tribuny a znovy výhra. Inter si s přehledem poradil s Catanii, která má mít do konce sezony zavřené hřiště.

28/02/07, 26.kolo, Serie A

Inter - Udinese 1:1

Branky: 66' Crespo - 47' Obodo

Asistence: Maxwell

A je to tady. Posledním týmem, který Inter nedokázal porazit bylo Udinese. A nestalo se tak ani v odvetě. V druhém poločasy vyrovnal Crespo. Inter pak tlačil ale vytoužený gól dát nedokázal. Vítězná šňůra skončila na 17 zápasech, další však pokračuje. V lize milánský klub neprohrál 32 zápasů v řadě.

03/03/07, 27.kolo, Serie A

Livorno - Inter 1:2

Branky: 27' Lucarelli - 35' Cruz, 66' Ibrahimovič (př.kop)

Asistence: Ibrahimovič, Maxwell (faul)

Další zasloužená výhra. Utkání ovlivnil sudí, který nepochopitelně vyloučil Maicona. Na tribunu musel jít i trenér Mancini. A Řím remizoval a tak rozdíl mezi ním a Interem narostl na 16 bodů.

06/03/07, Osmifinále 2.z, Liga mistrů

Valencia - Inter 0:0

Valencia to dokázala antifotbalem. Po nezáživné remíze 0-0 a hlubokou defenzivou postoupila do čtvrtfinále. Inter podruhé za sebou vypadl z Ligy mistrů se španělským klubem. Na hřišti a na tribunách panovala nepřátelská atmosféra. Domácí nezapomněli na potupnou tři roky starou porážku. Po závěrečném hvizdu došlo k bitce mezi hráči, která se stala největším skandálem v sezoně. Burdisso z ní vyšel se zlomeným nosem. UEFA vynesla tvrdé tresty, které zkomplikují boje Interu v základní skupině dalšího ročníku.

11/03/07, 28.kolo, Serie A

Inter - AC Milán 2:1

Branky: 54' Cruz, 75' Ibrahimovič - 40' Ronaldo

Asistence: Ibrahimovič, Cruz

Nejlepší hráč: Cruz

Inter si spravil chuť aspoň v lize, kde totálně kraluje. V derby otočil nepříznivý vývoj a podruhé v sezoně svého městského rivala porazil. Kvůli zranění nemohli hrát Cambiasso, Vieira a Adriano.

18/03/07, 29.kolo, Serie A

Ascoli - Inter 1:2

Branky: 90'+1' Bonanni p. - 65' Ibrahimovič, 73' Ibrahimovič

Stereotyp = výhra. Oba góly vstřelil Zlatan po nahrávkách Adriana. Inter vede ligu o 18 bodů.

01/04/07, 30.kolo, Serie A

Inter - Parma 2:0

Branky: 56' Maxwell, 70' Crespo

Asistence: Crespo, Adriano

Nejlepší hráč: Maxwell

AS Řím znovu remizoval a ztrácí na Inter 21 bodů. Ten si poradil s Parmou a vyhrál o dvě branky. Scudetto je blízko.

07/04/07, 31.kolo, Serie A

Reggina - Inter 0:0

První ubrání na plynu a teprve pátá bodová ztráta.

15/04/07, 32.kolo, Serie A

Inter - Palermo 2:2

Branky: 67' Cruz, 74' Adriano - 3' Caracciolo, 45'+1' Zaccardo

Asistence: Figo, Figo

Novináři začali počítat, kolik bodů Inter potřebuje k jistému titulu a ten znovu ztrácí. Přesto je jen tři body od scudetta.

18/04/07, 22.kolo, Serie A

Inter - AS Řím 1:3

Branky: 52' Materazzi p. - 43' Perrotta, 89' Totti, 90'+5' Cassetti

Asistence: Adriano (faul)

Odložený zápas a finále. Pokud by Inter vyhrál slaví scudetto. Vystrojené San Siro však mistry Itálie zatím nevidí. Ještě v 89.minutě je pouze remízový stav. Pak udeřili hosté a Inter poprvé a také naposledy v Serii A prohrává.

22/04/07, 33.kolo, Serie A

Siena - Inter 1:2

Branky: 21' Negro - 18' Materazzi, 61' Materazzi p.

Asistence: -, Cruz (faul)

Scudetto! Zatímco Inter podle předpokladů vyhrál v Sieně, AS Řím prohrálo v Bergamu a je rozhodnuto. Inter obhájil titul, hráči s fanoušky slaví hned na stadiónu v Sieně.

29/04/07, 34.kolo, Serie A

Inter - Empoli 3:1

Branky: 27' Cruz, 59' Recoba (z rohu), 60' Stankovič - 57' Saudati

Asistence: Cambiasso, -, Cambiasso

Inter jede dál. První oslavy před vlastními fanoušky nekazí a vítězí nad Empoli. Krásný gól dal přímo z rohu Recoba.

06/05/07, 35.kolo, Serie A

Branky: 72' Crespo

Asistence: Figo (přímý kop)

Nejlepší hráč: Francesco Toldo

Zatímco Crespo se dostává do superformy, ostatní hráči již pomalu myslí na dovolenou. I tak Inter v Messině vítězí.

09/05/07, Finále 1.z, Italský pohár

AS Řím - Inter 6:2

Branky: 1' Totti, 5' De Rossi, 16' Perrotta, 30' Mancini, 54' Panucci, 89' Panucci - 20' Crespo, 56' Crespo

Asistence: -, Maicon

Výbuch. Inter totálně selhal a namotivované AS Řím ho rozneslo. Třetí výhra v poháru nebude...

13/05/07, 36.kolo, Serie A

Inter - Lazio Řím 4:3

Branky: 20' Crespo, 35' Crespo, 81' Crespo, 85' Materazzi - 3' Pandev, 5' Mutarelli, 41' Ledesma

Asistence: Maicon, Vieira, M.Gonzales, Stankovič (roh)

Inter po čtyřech minutách prohrává již 0-2. Crespo však řádí. Hattrickem vyrovnává na 3-3 a hrdina Materazzi strhává na černomodrou stranu další tři body.

17/05/07, Finále 2.z, Italský pohár

Inter - AS Řím 2:1

Branky: 50' Crespo, 56' Cruz - 84' Perrotta

Asistence: Maicon, Figo

V odvetě finále si Inter zachránil čest. Po velmi dobrém výkonu dlouho bojoval o naději, nakonec ho však v dobře rozjetém zápase za stavu 2-0, dvě branky od zisku poháru, zastavilo vyloučení. AS Řím pak bylo v závěru blízko vyrovnání.

20/05/07, 37.kolo, Serie A

Atalanta Bergamo - Inter 1:1

Branky: 10' Ferreira Pinto - 48' Figo p.

Asistence: M. Gonzales (faul)

27/05/07, 38.kolo, Serie A

Inter - FC Turín 3:0

Branky: 12' Materazzi p., 62' Maicon, 67' Figo p.

Asistence: M. Gonzales (faul), - , M. Gonzales (faul)

Poslední utkání s oslavami vyšlo Interu dokonale. FC Turín prohrálo na San Siru o tři branky.