Fanoušci se pomalu učí počítat do šestnácti

Supermario

28/04/08 - Příznivci Interu teď znají jednoduchou rovnici. Pokud v neděli získají jejich hráči v derby stejně bodů jako AS Řím, který v souběžně hraném utkání 36.kola hraje v Janově se Sampdorií, budou most oslavit šestnáctý titul v historii. V neděli totiž Inter zvládl zápas s Cagliari a po výhře 2-1 si tři kola před koncem drží šestibodový náskok v tabulce.

"Hráli jsme lépe než minulý víkend," nechal se slyšet mladý ostrostřelec Balotelli, který i tentokrát hrál od první minuty a měl z toho velkou radost. "Vždycky je to čest." A že byl minule střídán ještě v prvním poločasu? "Trenér na to má právo. Viděl, co se děje na hřišti. To co se stalo je, že jsme vyhráli. Proti Milánu budeme hrát na vítězství. Jsou tým jako každý jiný."

"Nebyla to lehká hra," řekl trenér vítězného mužstva Mancini. "Bylo to poprvé, co jsme za poslední dobu hráli v takovém horku. V některých fázích se nám hodně dařilo. Dávat pozor musíme na všechno, jsme velmi blízko vysněnému cílu. Chlapci hráli velmi dobře hlavně v prvním poločasu. Vytknout jim můžu jen to, že proměnit šance a vstřelit druhý gól jim trvalo dlouho. Náhrady za absentující hráče si vedly dobře."

Cambiasso věří, že Inter je titulu velmi blízko. "Věděli jsme, jak důležitý to je zápas. Byl to předposlední utkání doma a museli jsme vyhrát za každou cenu. Zvládli jsme to skvěle a teď jsme blízko. Dostali jsme je pod tlak hned od začátku, oni ale hrozili z brejků."

Zdroj: Inter.it