FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Czech unoffical site)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Hledej článek...
Předchozí článek: 02/05/08 - Inter může v derby proměnit první mečbol
Další článek: 05/05/08 - Jimenezovo hostování se změní v přestup
Počet přečtení: 122


Drama se z porážky v derby nedělá
Vieira AC Milan 05/05/08 - "Tým vypadal unaveně," svěřil se po prohraném derby prezident Interu Massimo Moratti. Pokud by jeho hráči dokázali svého městského rivala porazit, bylo by to podruhé v sezoně a hlavně by teď všichni mohli slavit šestnáctý titul v historii. AC Milán má jen o jeden více. Nestalo se. Zatím.

AC Milán - Inter 2:1

Interu zbývají ještě dva mečboly. V neděli od tří hostí Sienu. Právě v tomto utkání by se určitě mělo rozhodnout. Siena je ve středu tabulky a prakticky o nice nehraje. Pokud Inter zápas nezvládne, nastanou pro něj těžké časy. V posledním kole jede do Parmy, která bojuje o záchranu a duel s ní tak bude mnohem složitější než ten se Sienou.

Scudetto se dá však získat i jinak. Stačí aby zaváhal AS Řím a Inter nehrál ve svém utkání hůře než on. Jinými slovy - nerazzurri musí získat stejně bodů jako Římané. Ti mají podobný program. Doma hrají s týmem ze středu tabulky - Atalantou a v posledním kole s Catanii, která bojuje o udržení v Serii A.

pokračování...  


Moratti nedělá z porážky drama: "Není to poprvé, co AS v tabulce ztrácí pouze tři body." Francouzský hráč Patrick Vieira se přidává: "Stále jsme první. Milán hrál dobře, my jsme byli příliš opatrní. U druhého gólu jsem udělal chybu. Měl jsem hrát po čáře, ale s Ambrosinim jsem ztratil míč a oni skórovali," vysvětloval francouzský záložník. "Po té jsme se zvedli, protože jsme neměli co ztratit. Bylo by krásné získat titul v derby před našimi fanoušky, ale proti Sieně budeme hrát doma a pěkné by to bylo také."

"V prvním poločasu byli lepší," přiznal kapitán Interu Javier Zanetti. "Po přestávce jsme dobře reagovali na jejich vedení, ale pro získání bodu to nestačilo. Neztrácíme hlavu, teď se pořádně připravíme na semifinále poháru proti Laziu a na zápas proti Sieně." Duel s Laziem se hraje ve středu od 21.00 na Olympijském stadionu v Římě. První zápas skončil bez branek.

Utkání s AC zhodnotil i trenér Mancini. "V prvním poločasu hrál soupeř lépe a vytvořil si dvě šance. My jsme toho v útoku moc nepředvedli. Hrát jsme začali až po jejich gólech. Věděli jsme, že to bude těžké a že možný je každý výsledek. Z porážky nedělejme drama, vždycky jsem si myslel, že rozhodneme až proti Sieně."

V útoku pro někoho možná překvapivě nehrál od začátku Mario Balotelli. Přestože v posledních čtyřech zápasech byl třikrát v základní sestavě, v derby se na trávník dostal až po přestávce. "Nehrál kvůli nebezpečí, že by mohl dostat další žlutou kartu, díky které by nemohl další zápas hrát. Stejně jako někteří další hráči," vysvětlil Mancini. A zřejmě tím myslel na Jimeneze, Burdissa a Stankoviče. Cambiasso, Julio Cesar a Maicon hráli i přes toto nebezpečí.

"Rozdíl mezi výkonem v první a v druhé polovině sezony má důvody ve velkém počtu zraněných a špatné formě po vyřazení z Ligy mistrů."

Autor: Lukáš Pekárek
Zdroj: Inter.it

Sdílej článek na facebooku

© fcintermilano.com



Hledej článek...
Předchozí článek: 02/05/08 - Inter může v derby proměnit první mečbol
Další článek: 05/05/08 - Jimenezovo hostování se změní v přestup
Počet přečtení: 122
1298


Diskuze



Hledáme autory
Máš rád Inter? Myslíš, že by tě bavilo o něm psát? Máš ideální příležitost si to vyzkoušet. Web FCInterMilano.com hledá nové autory pro články. Piš na email lukas.pekarek@fcintermilano.com
Tisíce levných předmětů!
Tisíce levných předmětů!