Hodnocení hráčů na postech - krajní obránci

Javier Zanetti

27/05/08 - Dle mého názoru by měl být dobrý krajní obránce rychlý a dobře fyzicky vybavený. Tito hráči často zakládají útočné akce, ale především by neměli zapomínat na plnění svých defenzivních povinností. Zmíním zde čtyři hráče, kteří jsou podle mého názoru nejvážnějšími kandidáty na post krajního obránce. Jsou mezi nimi i dva univerzálové. Cristian Chivu kvůli tomu, že s ním trenér Mancini primárně počítá na post levého beka. Na tomto místě odehrál letos i nejvíce zápasů, jinde hraje jen kvůli absencí ostatních hráčů. U Javiera Zanettiho je to jiné. Ten naprostou většinu sice odehrál v záloze, pokud by však nemohl hrát na pravém beku Maicon, byl by to právě tento hráč, který by za něj zaskočil.

Javier Zanetti (pravý obránce) - Tento kapitán Interu a argentinské reprezentace toho má již mnoho za sebou. Pro Inter je to jeden z nejdůležitějších hráčů a jestliže je zdravý a připravený k zápasu, vždy nastupuje v základní sestavě. Jeho hlavní výhodou je to, že dokáže nastoupit na více postech a všude odvést skvělý výkon. Ať už je to na jeho oblíbené pravé straně obrany nebo na kraji či ve středu záložní formace. Dlouho jsem váhal, jestli Javiera zařadit do obrany nebo do zálohy, ve které letos odehrál už spoustu zápasů, podle mě je to spíš obránce.

Je někdy až neuvěřitelné, kolik toho na svůj pokročilejší fotbalový věk dokáže naběhat. Má vynikající výdrž a snad nevyčerpatelný fyzický fond. Na hřišti odvede vždy maximum pro tým a nikdy neuhne z žádného souboje. Jednou z jeho mála slabin je možná jeho výška 178 centimetrů, díky které občas prohrává hlavičkové souboje. Je to ale výborný kapitán a svým nasazením vždy dokáže strhnout své spoluhráče k těm nejlepším výkonům.

+ výdrž, variabilita, týmová hra

- věk, hra hlavou, výška

Maicon

Sisenando Maicon (pravý obránce) - Brazilský internacionál, který podává velmi kvalitní výkony na pravé straně obrany. Maicon přišel do Interu v roce 2006 z francouzského Monaka. Jak se později ukázalo, byla to pro Inter velice výhodná koupě. Jeho největší zbraní je rychlost a veliká síla v osobních soubojích, které jen zřídkakdy prohrává. Jako správnému Brazilci mu nedělá žádný problém práce s míčem a mnohdy pobaví fanoušky kdejakou technickou finesou. Bohužel to ovšem někdy přehání a drží míč déle, než by bylo zdrávo. Je hodně individuální a občas se tak stane, že mu nějaká ta klička nevyjde a pošle tak soupeře do rychlého protiútoku. To ale nic nemění na tom, že to je výborný pravý obránce, který je žádaným zbožím na fotbalovém trhu.

+ rychlost, technika, síla, předvídavost

- přílišný individualismus, slabší výskok, hra hlavou

Cristian Chivu

Cristian Chivu - Přestoupil do Interu Milán z konkurenčního AS Řím a popravdě řečeno se mu ani nedivím, kdo by také chtěl hrát v AS :-) . Je to komplexní hráč, který dokáže skvěle zahrát jak na kraji tak i ve středu obrané řady. Když je potřeba, dokáže zaskočit i v záloze. Zařadil jsem ho mezi krajní obránce z toho důvodu, že na tomto postu odehrál v letošní sezoně nejvíce zápasů. Nemá příliš slabých stánek, možná by to jen chtělo trochu vylepšit rychlost a získat více zkušeností, které mu někdy ve vypjatých duelech chybí. Mezi jeho přednosti patří hlavně hra hlavou a těsná obrana. Jen zřídkakdy přes něho někdo přejde. Dokáže také nebezpečně zahrávat volné přímé kopy, což u obránců není zas tak častý jev.

+ těsná obrana, hra hlavou, variabilita

- rychlost, zrychlení, občasná zbrklost

Maxwell

Andrade Maxwell - Další Brazilec ve službách Interu. Je to hráč, který je velice inteligentní a často dobře předvídá hru. Rychlostní souboje s protihráči mu rovněž nedělají žádný problém a když k tomu připočteme vynikající hru bez míče a jeho hbitost, vyjde nám vynikající křídelní hráč. I on jako každý fotbalista má své slabé stránky, mezi které patří především nevyrovnanost. Občas předvede výborný výkon a následující zápas naproti tomu dosti zklame. Problém mu také dělá hra hlavou a jeho výskok také není ten z nejlepších. Ale celkově se mě osobně Maxwell velice líbí.

+ inteligence, rychlost, hra bez míče

- nevyrovnanost, fyzická zdatnost, hra hlavou

Každý z nás má určitý názor na to, kdo z těchto borců by měl nastupovat v základní sestavě. Nejdůležitější ale je, jaký na to má názor pan Mancini a koho nakonec nominuje. Ať už ale postaví kohokoliv, můžeme si být jisti tím, že to bude kvalitní hráč, protože dle mého názoru má Inter jedny z nejlepších krajních obránců na světě.

Autor: Pavel Novák

Zdroj: FCInterMilano.com

437x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy