Mancini byl představen na tiskovce

A.Mancini a Mourinho

18/07/08 - V úterý, den před startem přípravného kempu, byl na tiskové konferenci v Centro Sportivo Angelo Moratti představen fanouškům Interu a novinářům Amantino Mancini. Brazilský křídelník přišel z AS Řím a uprostřed července se tak stal teprve první letní posilou nerazzurri. Mancini se narodil 1.srpna 1980. V AS Řím odehrál pět let a s Interem podepsal čtyřletý kontrakt.

"Nemůžu se dočkat, až začneme," svěřil se Mancini. "Jsem velmi rád, že tu jsem, doufám, že to bude úspěšná sezona. Spoluhráči? S některými jsem si zahrál nebo hrál proti nim a jsou zde i další, které znám. Teď jsem ale na stejně straně." Mancini připomněl, kde hraje nejraději. "Vždycky jsem hrál na křídle, v Římě na obou stranách, ale hlavní slovo má kouč." V Benátkách hrál Mancini v obraně.

"V posledních letech Inter ukázal, že je silný tým. Vyhrál dvě scudetta v řadě. Jsou tu skvělí hráči a přišel velký kouč, který zná velmi dobře fotbal a který týmu může ještě více pomoci." Mancini přestoupil z Říma do tábora konkurenčního týmu. "Do jednání jsem se nezapojoval, všechno to měl na starosti můj agent. Můžu jen říct, že jsem byl velmi potěšen, když jsem se dozvěděl, že mě chce Inter. Na další otázky se ptejte mého agenta."

Příchodem Manciniho se zvýšil počet Brazilců. Ještě nedávno měli z Jihoameričanů jasně navrch Argentinci a nerazzurri tak připomínali jejich reprezentaci. Teď se poměr sil vyrovnal. Na soupisce je šest Argentinců a pět Brazilců - Julio Cesar, Mancini, Maicon, Maxwell a Adriano.

Mancini se v polovině minulé sezony zranil a vypadl z formy. "Špatně jsem došlápl v zápase s Realem a byl jsem mimo 20 dní. Ztratil jsem zápasové zatížení a nemohl trénovat. I tak jsem dal třináct branek. V AS jsem byl šťastný, chtěl bych využít této příležitosti a klubu, fanouškům a lidem v Římě poděkovat."

První zápas, který Inter hraje je Superpohár proti AS Řím...

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

229x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy