Mario Balotelli v reprezentaci zazářil

Mario Balotelli

18/10/08 - Reprezentace Itálie do 21 let postoupila do závěrečné fáze Mistrovství Evropy. Jejím hrdinou je po odvetném osmifinálovém utkání s Izraelem Mario Balotelli. Teprve osmnáctiletý mladík, který před několika týdny obdržel italské občanství, vstřelil během prvních 25 minut dva krásné góly. První z nich byl z přímého kopu ze vzdálenosti 30 metrů. Itálie tak hlavně díky němu vyhrála v Izraeli 3-1. "SuperMario" odehrál 66 minut. Další hráč nerazzurri Francesco Bolzoni se na trávník dostal až na poslední půlhodinu.

První zápas skončil 0-0. Útočník Interu Balotelli v něm nehrál kvůli nachlazení. Po odvetě se nechal slyšet, že jeho tým je nejlepší. "Jsme lepší, než kdokoliv jiný," řekl Mario. "Jsem velmi rád, že tu jsem." Má skvělou bilanci - za reprezentaci odehrál teprve tři zápasy a vstřelil tři branky, v kádru je přitom nejmladším. "Dnes jsem sice dal pěkné dva góly, ale také jsem zahodil jeden brejk. Z té pozice by se trefil i můj pes a já to nedal..."

Mladík si musí zvykat i na zájem médií. Kvůli absenci v prvním utkání se ocitl na stránkách bulvárního deníku. "Slyšel jsem nějaké fámy, že jsem raději šel na nějakou párty s televizní hvězdou, než abych hrál. Není to pravda, nehrál jsem jen kvůli tomu. že jsem byl nemocný."

Zdroj: Channel4/Inter.it/Youtube