Mourinho: Můj tým je vždy nejsilnější!

Mourinho

21/11/08 - José Mourinho odpovídal v Centro Sportivo Angelo Moratti novinářům na dotazy před blížícím se derby d´Italia.

Mourinho, před milánským derby jste řekl, že půjde o normální zápas. Co říkáte teď?

"Ano, je to normální zápas jako obvykle. Jde o tři body."

Zlepšil se Váš vztah s Ranierim?

"Vztah mezi Ranierim a mnou je váš problém, nikoli můj. Nemám rád publicitu v osobních věcech. Mluvili jsme v pondělí v Covercianu bez tisku a médií, jako dva kolegové, kteří dělají svou práci. To mi stačí. Na Meazze zítra počkám na Ranieriho v tunelu, tak jako to dělám v případě ostatních koučů. Jsem to já, kdo hraje doma a musím být ke kolegům zdvořilý. Jako obvykle, budu se chovat jako tak, jako vždy."

Povoláte Adriana k zápasu? Co si myslíte o Brazilcových prohlášeních?

"Všichni dostupní hráči budou povoláni. Naprosto souhlasím s tím, co řekl. Každý hráč chce hrát a měl by hrát. Jestliže nehraje, musí se změnit, na tom jsme se shodli."

Kde se zápas rozhodne?

"Na trávníku. Vyhrajete na hřišti. Nevyhrajete, když budete mluvit s médii, nevyhrajete řečmi ani provokacemi, vyhrajete pouze na hřišti."

Co se týče provokací, Juventus vede sebevědomé řeči. Máte obavy?

"Ne, neznám ty lidi. Neznám jejich povahy, nerozčiluje mě to. Naposledy v mé kariéře, když mi prezident soupeře řekl, že mě porazí, prohrál. Bylo to v Portu, hráli jsme proti Benfice. Neznám prezidenta Juventusu a ani nechci. Děláme naši práci. Celý týden jsem byl zticha. Mluvil jsem jen s kolegy na mítinku, který měl být jen s nimi, tam bychom měli mezi sebou komunikovat, diskutovat o problémech a učit se jeden od druhého. Tak to ale nebylo. Byl to mítink s trenéry a novináři. Nemluvil jsem o zápase s Juventusem. Dnes to dělám poprvé a mluvím jen o Interu. Pro mě je to normální zápas. Nechci se bavit o tom, co prezident, trenér a hráči Juventusu řekli."

Iván Cordoba je diskvalifikovaný a Vy nebudete moci nastoupit ve stejném složení jako minulý týden. Víte, kdo bude hrát místo něho?

"Ano, jsem rozhodnutý. Řeknu Vám to? Ne."

Je to více souboj Mourinha a Ranieriho na taktické úrovni, či Ibrahimoviče a Del Piera na hřišti?

"Ani to, ani ono. Je to souboj Juventusu a Interu."

Jaký zápas očekáváte?

"Opravdu nevím. Jediná věc, která mě opravdu zajímá je to, jak by měl tým hrát, kteří hráči by měli nastoupit a kteří zůstanou na lavičce. Jak pomoci týmu v určitých momentech zápasu. Nemyslím na nic jiného. Často je to malý detail, který může zápas hodně ovlivnit."

Myslíte, že je Inter silnější než Juventus...?

"Můj tým je vždy nejsilnější. Trénoval jsem Leirii, hráli jsme proti Benfice a Portu a já jsem řekl, že můj tým je lepší. Představte si, že teď jsem trenérem Interu, nebo, že jsem vedl Chelsea. Co chcete, abych odpověděl? Můj tým je vždy nejlepší, mí hráči jsou nejlepší. A k otázce, na kterou se mě často ptáte, jakého hráče soupeře bych chtěl ve svém týmu? Nikoho."

Mourinho, nikdy jste nenastoupil se stejným týmem ke dvěma zápasům za sebou?

"A nemůžu to udělat ani zítra, protože je tu něco, co mi to neumožňuje. Je to problém? Jsem trenér, který má rád stabilitu, ale až doteď nešlo nastoupit se stejným týmem ke dvěma následujícím zápasům. Maicon, Cordoba, Samuel a Maxwell odehráli poslední dva zápasy výborně. Chtěl jsem je postavit i zítra, ale není to možné, protože Cordoba hrát nemůže. Naneštěstí, to je fotbal, taková je situace a my nemůžeme nic dělat. Mám k dispozici Materazziho a Burdissa a to jsou dvě možnosti volby."

Když jste byl v Londýně, co pro Vás znamenal zápas Inter - Juventus?

"Koncentroval jsem se na ligovou soutěž, Inter proti AC či Juventusu, nebo Barcelona proti Realu Madrid byly jistě skvělé zápasy, ale soustředil jsem se na svou soutěž. Jestliže se hraje zároveň zápas Serie A a Barcelony s Realem Madrid, sleduji italskou ligu. Nesleduji velké zápasy, či derby po celém světě, pracuji a více se zajímám o ligu, kde působím. Nepamatuji, jestli jsem sledoval derby v Itálii, když jsem působil v Chelsea. Sledoval bych raději menší zápas, který souvisí s mou prací, než velký zápas z jiných soutěží."

Nechcete nám říci sestavu svého týmu, můžete nám říci soupeře?

"Juventus je v tuto chvíli stabilní tým. Trenér nemá moc problémů, které by musel řešit. Nemají žádné na poslední chvíli zraněné hráče. Budou hrát v té samé sestavě jako minulý týden, možná nastoupí Camoranesi v záloze na pozici Tiaga či Marchionniho, ale myslím, že pořád to bude víceméně ten samý tým."

Souhlasíte s tím, že Inter hraje skvěle, pokud je Ibrahimovič ve formě?

"Ne, protože on hraje pořád skvěle a my s ním vyhráváme, remizujeme i prohráváme."

Na své tiskové konferenci, Ranieri pogratuloval Mourinhovi za taktické inovace, které přinesl do Itálie. Řekl, že jste se přizpůsobil italskému fotbalu. Co k tomu řeknete?

"Budu s ním mluvit, až ho uvidím. Nemám rád poslíčky, televize, instant messengery, nebo internet... Ve fotbale potkáváte lidi, když proti nim hrajete, když jdete do kina, na letiště nebo jinde. Obvykle se ptají, co by se stalo, kdybych potkal Ranieriho. Potkali jsme se v Covercianu a nebyl tam nikdo, bylo to daleko od indiskrétních očí. To je fotbal, to je moje životní filozofie. Děkuji, nepotřebuji poslíčky."

Jak důležité budou tyto dny odpočinku pro Zlatana Ibrahimoviče?

"Zítra uvidíme, jestli to bylo užitečné. Myslím, že je důležité a čestné se takto zachovat. Když se trenér národního týmu rozhodne, aby jste si odpočinul, myslím, že není správné říci Vám, abyste šel v pondělí trénovat. Rozhodl jsem, že může začít trénovat tehdy, kdyby se normálně vrátil ze zápasu Švédska v Holandsku."

Del Piero je v excelentní formě. Bojíte se jeho přímých kopů?

"Del Piero je specialista na tyto situace. Bojím se ho asi tak, jako se bojí mnoho podobných hráčů mě."

Co se Vám na Juventusu líbí? Co Vás na nich zaujalo?

"Inter mám raději..."

Brazílie porazila Portugalsko 6:2. Co k tomu řeknete?

(Směje se) "Hráči Interu v brazilském dresu hráli dobře."

Minulý týden jste řekl, že Juventusu neskončí po víkendu se stejným bodovým ziskem jako vy a měl jste pravdu. Jak bude ligová tabulka vypadat po zítřejším kole?

"Počkejme a uvidíme..."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

298x
Související zápas
Sobota 22/11/08 20:30
Serie A, 13.kolo
INTER
JUVENTUS
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy