Statistiky: Ibrahimovič nejvíc střílí i nahrává

Mancini

18/12/08 - Zlatan Ibrahimovič je v letošní sezoně nejproduktivnějším hráčem Interu v Serii A. V tabulce ligových střelců má deset branek. Z jeho spoluhráčů se mu nikdo ani neblíží. Na druhém místě jsou totiž hráči, kteří dali pouze dvě branky. Kromě útočníka Cruze a záložníka Stankoviče, to dokázali také obránci Maicon a Cordoba. Další útočníci Crespo, Balotelli, Adriano a Obinna dali maximálně jeden gól!

Ve statistice počtu střel to vypadá podobně. Suverénně vede Ibrahimovič s 69 pokusy, druhý je Stankovič s 28. Adriano střílel osmnáctkrát, Ricardo Quaresma sedmnáctkrát. Zatímco prvně jmenovaný se trefil aspoň z penalty, portugalská posila se prosadit nedokázala.

Zajímavá je i oficiální statistika asistencí, která je počítána jinak, než na našem serveru. Započteny by měly být pouze přímé přihrávky hráči, který po té vstřelil branku. Nejlepší je znovu Zlatan se čtyřmi asistencemi. Hned za ním je Maicon a Muntari, kteří se podíleli na brance třikrát. O jednu asistenci méně má Stankovič, Quaresma a Mancini.

Zatímco Ibra ovládá klubové statistiky hráčů a je otázkou, jak si vede celkově, Inter, přestože vede Serii A, jinak nedominuje. V držení míče je zatím druhý. Nejlepší je městský rival AC, jehož hráči drželi míč na svých kopačkách v průměru 27 a půl minuty. Inter je o 36 sekund horší. Následují ho AS Řím a Atalanta Bergamo. Pátý Juventus je skoro o dvě minuty horší než Inter.

Ve střelách na bránu je Inter s průměrem 5,8 až pátý. Nejaktivnější je v tomto směru Lazio (6,7) a Fiorentina (6,3). Nejhorší je Bologna s 3,3 střelami na bránu. Zajímavou statistikou je počet dotyků míče. Inter je třetí. Jeho hráči se v průměru dotkli v utkání balónu 570krát. Rossoneri 612krát, hráči AS Romy 586krát. Pokud hráč vede míč, je započten pouze jeden jeho dotyk.

Přestože je AC Milán za Interem v tabulce čtvrtý a ztrácí devět bodů, je lepší v času, který jeho hráči stráví na polovině soupeře. Jeho průměrná doba je 12:42. Inter je druhý s časem 11:49. AS Řím ztrácí další minutu. Juventus je až osmý.

Zdroj: FCInterMilano.com/Lega Nazionale Professionisti