Titul? Nejtěžší los má AC Milán

Scudetto

30/04/09 - Inter v posledních třech zápasech nevyhrál a jeho náskok na čele tabulky se zmenšil na sedm bodů. Má se kvůli tomu začít bát o scudetto?

K panice rozhodně není důvod. Ve zmiňovaných třech zápasech hrál dvakrát venku a to na hřištích, kde se často nevyhrává. V Turíně nad Juventusem ještě v 90.minutě zaslouženě vedl a v Neapoli prohrál vyrovnaný zápas. Byla to teprve jeho třetí porážka v sezoně.

Je evidentní, že v domácích zápasech to Interu jde mnohem lépe. Regginu přejel rozdílem třídy 3-0 a proti Palermu odehrál nejlepší poločas v celé sezoně. Kdyby hráči udrželi koncentraci a nasazení i po přestávce, nemohla by z toho být jen remíza 2-2.

V sobotu bude proti devátému Laziu chybět Stankovič a Balotelli, což jsou sice citelné ztráty, ale vzhledem k tomu, že se hraje právě doma, měl by Inter i tak vyhrát. Pokud se to povede, bude mít čtyři kola před koncem nadále náskok minimálně sedmi bodů a to už by byla velká smůla, kdyby do Milána nepřinesl čtvrté scudetto v řadě.

Navíc má Inter slušný los. V dalším kole jede do Verony, kde hraje s Chievem, které je šestnácté, následuje doma patnáctá Siena, venku sedmé Cagliari a v posledním kole hostí jedenáctou Atalantu Bergamo. Hodně těžký los má naopak AC Milán. Nejprve sice hraje na půdě čtrnácté Catanie, pak ale přicházejí horší zápasy. Doma s Juventusem, v Udine (10.), doma s AS Řím (6.) a končí ve Florencii se čtvrtou Fiorentinou. Už jen kvůli tomuto losu se nabízí otázka, zda-li víc nehrozí v boji o titul spíš Juventus, který za AC zaostává o dva body.

Bianconeri mají podobný los jako Inter. Hlavní výjimkou je v něm jen duel s AC Milán: doma Lecce (19.), venku AC Milán (2.), doma Atalanta (11.), venku Siena (15.) a doma Lazio (9.).