Inter porazil Monako a má Pirelli Cup

31/07/09 - První zápas na evropské půdě hráčům Interu vyšel. V Monte Carlu vyhráli nad místním AS Monako 1-0 a získali Pohár Pirelli. Jedinou branku vsítila nová posila Diego Milito. Stejný hráč nedávno rozhodl i milánské derby v USA. Poslední nováček v týmu Samuel Eto'o si zahrál ve druhém poločasu, střelecky se ale prosadit nedokázal. Další zápas, který na nerazzurri čeká, je finále Italského superpoháru, které se hraje v čínském Pekingu 8.srpna.

Fotogalerie ze zápasu

První poločas vsadil Mourinho na rozestavění 4-3-3. V záloze byli Vieira a dva mladíčci z primaveri Krhin a Obi. Útočnou roli dostali Balotelli, Quaresma a Mancini. Burdisso hrál v obraně na pravé straně, Santon na levé. Ve středu byli kapitán Cordoba a Chivu. První poločas odchytal Julio Cesar.

Předvedená hra nebyla příliš povedená a to se nezměnilo ani po přestávce, kdy na hřišti zůstal z první půle pouze Nicolas Burdisso. Inter sice dokázal v silnější sestavě vstřelil gól a vyhrát, výkon však fanoušky moc nepotěšil. Diego Milito se z gólu radoval po té, co dostal přihrávku vně pokutového území od Muntariho, naznačil střelu, udělal kličku protihráči a po zemi křizně vystřelil podél gólmana.

AS Monako-Inter 0-1

Střelci: 56' Milito

AS Monako (4-2-3-1): Ruffier (Roma 46'); Lolo, Mongongu (Muratori), Puygrenier, Traorè; Perez (Modesto 79'), Mangani (Pino 65'); Alonso, Bakar (Haruna 64'), Nenê (Gakpé); Park (Pereira Adriano). Trenér: Guy Lacombe.

Inter (4-3-3): Julio Cesar (Toldo 46'); Burdisso, Cordoba (Materazzi 46'), Chivu (Maicon 46'), Santon (Zanetti 46'); Vieira (Stankovic 46'), Krhin (Cambiasso 46'), Obi (Muntari 46'); Quaresma (Thiago Motta 46'), Balotelli (Eto'o 46'; Destro 87'), Mancini (Milito 46'). (Orlandoni). Trenér: Mourinho

Rozhodčí: Mezouar

Diváci: 14.500

Zdroj: Inter.it