Mourinho: Zenga je přítel, ne však dnes

Mourinho

29/10/09 - Před večerním zápasem s Palermem má José Mourinho dobrou náladu. Ze zraněných hráčů mu zbyl pouze jediný - nizozemský záložník Wesley Sneijder. To je pozitivní zpráva hlavně pro středeční zápas Ligu mistrů. Inter hraje v Kyjevě a nutně potřebuje vyhrát. "Všichni ostatní jsou v pořádku a trénují s týmem," řekl trenér. "26 z 27 hráčů je k dispozici. To ale neznamená, že nám Sneijder nechybí. Na Kyjev připravený nebude. Nejdřív by mohl hrát proti AS Řím v neděli 8.listopadu."

"Nevím, jakým stylem bude Palermo hrát. Můžou hrát s pětičlennou zálohou nebo mohou použít uzdraveného Balzarettiho. Nebo také systém 4-4-2 s diamantovou zálohou. Připravujeme se na všechny možnosti. Je to pro mě těžké stejně tak ale i pro ně porozumět naší hře. Walter Zenga je dobrý, přemýšlí o hře stejně jako já a velmi dobře studuje i hru soupeře." Bývalý legendární brankář Zenga momentálně trénuje Palermo.

"Jestli by mohl být můj následovník? Toto je rozhodnutí klubu, ale určitě by mohl být. Jsme přátelé. Walter je trochu jako já. Procestoval svět a jeho práce ukazuje, že je dobrým trenérem. O svoje image nemá obavy, vždycky brání hráče. Bude hrát na svém stadionu na San Siru a toho bude ještě více motivovat. Nejdůležitější věcí je, že dnes večer nevyhraje, protože jinak by nemohl být v budoucnu trenérem Interu," zavtipkoval Mourinho.

Inter má náročný program, prakticky pořád hraje za týden dva zápasy. "Hráči nejvyšších kvalit musí být fyzicky i mentálně připraveni na to, že hrají tři zápasy v týdnu. Pak jsou tu další, co si musí odpočinout a za tohle jako trenér odpovídám. Můžu jenom říct, že pro mě je ten nejdůležitější zápas vždy ten příští. Pokaždé chci vyhrát. Samozřejmě vyhrávat pořád nejde, ale je to moje mentalita," řekl Mourinho.

Zápas se hraje od 20:30 a vysílá ho televizní stanice Sport2. Nominace: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni - 2 Ivan Ramiro Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon - 5 Dejan Stankovic, 8 Thiago Motta, 11 Sulley Muntari, 14 Patrick Vieira, 15 Rene Krhin, 19 Esteban Cambiasso, 30 Mancini - 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 45 Mario Balotelli.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

213x
Související zápas
Čtvrtek 29/10/09 20:45
Serie A, 10.kolo
INTER
PALERMO
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy