Mourinho: Jsem na Santonově straně

Mourinho

01/11/09 - José Mourinho neočekává od dnešního duelu s Livornem procházku růžovou zahradou. "Hrajeme s týmem, který dokázal s AC Milán remizovat. Čelíme soupeři, který po výměně trenéra dokázal pod novým koučem, jehož jsem trochu ironicky nazval Merlinem čarodějem, dvakrát zvítězit. Nebude to snadné, hřiště je navíc ve špatném stavu."

Nerazzurri se navíc musejí obejít bez Maria Balotelliho, který se ještě nedokázal uzdravit z chřipky, a Davida Santona, který do Livorna neodcestuje z technických důvodů. "Rozhodl jsem se ho nepovolat," řekl Mourinho na otázku, zda by měl 18 letý obránce odejít hostovat do jiného celku. "Na to nebudu odpovídat, ale připomenu vám, že jsme tuto sezónu hráli již 14 utkání a Davide byl zatím vždy povolán. Není to pro něj snadné a je to ještě horší z toho důvodu, že o něm byly napsány lži na první straně důvěryhodného sportovního deníku. Netelefonoval jsem mu. Mluvil jsem s ním ve své kanceláři a mí spolupracovníci to mohou dosvědčit. Jak sám Davide řekl, nejsou to pro něj lehké chvíle, ale ve chvíli, kdy se na něj valí kritika ze všech stran, vezmu ho za ruku a budu na jeho straně."

Další věc, co novináře hodně zajímala, byl zdravotní stav Samuela Eto´a. "Pořád to není na 100%, Víme, že jeho noha není ještě úplně v pořádku, ale mnoho hráčů dokáže hrát celou sezónu s malými zdravotními problémy. "Bude tedy v Kyjevě hrát? Mourinho odpovídá: "Proč ne ..."

Mourinho se ještě slovíčkem vrátil k "bláznivému čtvrtečnímu večeru" na San Siru, kde Inter v 8 gólové přestřelce porazil Palermo. "Takovéto zmrtvýchvstání se často přičítá ztrátě týmové koncentrace, ale já bych řekl, že to je souhra okolností a fantastická reakce hráčů Palerma. Náš soupeř hned zkraje druhé půle skóroval, Inter trochu znejistěl, ale přesto měl mnoho šancí na to, aby vstřelil pátý gól. Byli jsme mnohem kompaktní, co přišel na hřiště Thiago Motta. 5:3 je velkolepý výsledek. Jako trenér nerad vidím, když můj tým inkasuje tři branky za poločas, ale může se to stát. Palermo zaslouží pochvalu."

Nominace

Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni - 2 Ivan Ramiro Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel -5 Dejan Stankovic, 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 11 Sulley Muntari, 14 Patrick Vieira, 15 Rene Krhin, 19 Esteban Cambiasso, 30 Mancini - 9 Samuel Eto'o, 18 David Suazo, 22 Diego Milito, 89 Marko Arnautovic

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

304x
Související zápas
Neděle 01/11/09 15:00
Serie A, 11.kolo
LIVORNO
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy