Mourinho: Bude to zápas pravdy

Mourinho

23/11/09 - José Mourinho v poklidném rozpoložení odpovídal na dotazy novinářů před zítřejším utkáním Ligy Mistrů, kdy na italského mistra čeká mistr španělský - FC Barcelona. "I kdybychom nepotřebovali body, pro mě je LM stále LM, Barca je pořád Barca a já očekávám náročný duel," řekl Mourinho.

"Jediný otazník, který mám, je Sneijder. Ještě netrénoval. Před dvěmi třemi dny jsem očekával zlepšení, ale to se nedostavilo. Je to otazník, který chci vyřešit na dnešním večerním tréninku. Moje přípravy na zápas nezávisí na tom, zda bude hrát Messi. Chivu nastoupí zleva, stejně tak Julio Cesar, Maicon, Lucio, Chivu a ostatní. Jejich jména jsem už zapomněl. Zanetti? Je důležitý, je to historie Interu."

Podruhé v této sezóně se Nerazzurri potkají se svými bývalými spoluhráči Zlatanem Ibrahimovičem a Maxwellem. "Co řeknu Zlatanovi? Obejmeme se před a po zápase. Jako obvykle."

"Tento zápas bude těžký z každého úhlu pohledu, protože Barca je silná jako tým i v individualitách, protože toto není normální stadion - je to hlas sta tisíc lidí, kteří chtějí hrát a vyhrát, dostávají pod tlak každého, i rozhodčího, pro kterého není lehké rozhodovat. Bude to velký tlak, ale tlak, kterému musíme čelit s rozhodností a jistotou. Mluvili jsme o tom dnes s hráči. Očekávám od nich správnou reakci."

Ale i Barcelona bude pod tlakem. "Inter nebude zítra mimo hru, ale je tu malá šance, že Barca ano. Na našeho soupeře je proto vyvíjen větší tlak než na nás, ale je také pravda, že poslední zápas hrajeme s Rubinem Kazaň, který se stal ruským mistrem. Fotbal je plný neočekávaných událostí. Před prvním zápasem jsem si myslel, že jen já a Guardiola jsme měli respekt z našich soupeřů ve skupině. Každý říkal, že to bude závod dvou koňů - Barcelony a Interu, ale nyní Inter a Barca čelí riziku, že budou vyřazeni Kyjevem a Kazaní."

Mourinho nepochybuje, že zítřejší zápas bude opravdovou bitvou, ať nastoupí, kdo nastoupí. "Ibrahimovič a Messi? Doktor Barcy je čaroděj. Myslím, že budou hrát oba... Ale s Ibrou či bez něj, s Messim či bez něj, pořád to bude utkání pravdy."

José Mourinho strávil v katalánské metropoli čtyři roky. "Děkuji tomuto klubu, protože jsem zde měl šanci pracovat čtyři roky. Byla to důležitá zkušenost, ale poté jsem čelil Barce s Chelsea šestkrát a zítra ji budu čelit podruhé s Interem. Toto jsou důležitá utkání, během kterých zapomínám, že jsem tu strávil nějaký čas. Jsem tělem, srdcem a duší Interu. Možná se sem v budoucnu vrátím s jiným týmem, ale pořád stejně naladěn: Děkuji Barceloně, ale já chci vyhrát."

Soupiska

1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni - 2 Ivan Ramiro Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu - 5 Dejan Stankovic, 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 11 Sulley Muntari, 14 Patrick Vieira, 15 Rene Krhin, 19 Esteban Cambiasso, 30 Mancini - 9 Samuel Eto'o, 18 David Suazo, 22 Diego Milito, 45 Mario Balotelli

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

369x
Související zápas
Úterý 24/11/09 20:45
Liga mistrů, ZS 5.z
FC BARCELONA
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy