Cordoba: V té zimě jsme odvedli vše, co se dalo

Cordoba

21/12/09 - José Mourinho je pyšný na své hráče a jejich výkon proti Laziu. "Jsem se svým týmem spokojený," řekl Sky Sport Italia. "Inter dal gól a měl další příležitosti definitivně rozhodnout, zápas jsme kontrolovali. Slyšel jsem řeči o tom, jaké mělo Lazio problémy, ale to není můj problém. Co mě zajímá je to, že můj tým zápas kontroloval po 90 minut, dal gól, kdy ho dát měl. Dnešní vítězství je velice důležité. Tyto tři body jsou dnes velmi důležité, protože Juventus nemá žádné a Milán bude hrát s Fiorentinou a vědomím, že Inter získal všechny tři."

Mourinho se své analýze dále zaobíral jednotlivci. "Muntari je ofenzivní, nikoliv defenzivní bek. Lazio hrálo jen s Rocchim v útoku, Maicon a Muntari neměli mít problémy a Ghaňanovo držení míče je lepší než ostatních. Dobře centruje a umí zaútočit. Uspěl již proti Livornu, které hrálo jen se třemi obránci. Je smůla, že se zranil. Vieira se svým stylem mnoha doteků s míčem si vedl dobře. Tým zápas kontroloval."

Duo záložníků Stankovič a Thiago Motta dostalo čtvrté žluté karty a na výlet do Chieva nepojedou. "Diskvalifikace je součástí fotbalu. V prvním zápase roku 2010 tu nebudou Thiago a Dejan. Oba dostali zbytečné karty. Muntari nebude možná také schopen hrát, ale máme Cambiassa a Krhina, a Zanetti může na tomto postu také nastoupit."

Nový systém zkoušený Mourinhem je v jistém smyslu v Itálii kuriozitou. "Tým je k tomu předurčený. Thiago Motta, Vieira a Cambiasso nejsou nejrychlejší, ale výborně čtou hru, mají skvělé vidění a týmu tento systém svědčí. Také máme možnost nastoupit s Mariem a třemi hráči v útoku, a čekáme na Quaresmu a doufáme, že bude skvělým tahem přestupního trhu, ale pro Inter. Máme o devět bodů víc než Juventus a o osm více než AC. Je to ideální čas strávit týden v klidu, pak se vrátit a myslet na ligu a na dvě utkání s výborným týmem, s Chelsea. Chelsea se Interu nebude bát. Strach není součást jejich kultury. Možná budou cítit trochu smůly, že nedostali lehčího soupeře, než je Inter, ale jistě nebudou mít strach."

8 bodů je hodně, ale podle Mourinha ještě ani zdaleka není o titulu rozhodnuto. "AC a Juventus jsou stále hlavními soupeři, ale také AS Řím, který snížil náš náskok a prokázal, že je solidní tým. Když kouknete na kalendář, můžete říci, že naše následující tři zápasy s Chievem, Sienou a Bari budou jednoduché, ale není tomu tak."

"Je příjemné jet na dovolenou, když jsme vyhráli a máme slušný náskok v tabulce. Juventus je o hodně zpět, více, než jsme čekali, ale liga je ještě dlouhá. Nemůžeme usnout na vavřínech, musíme stále vyhrávat. Co se týče přestupního okna, nežádal jsem útočníka. Řekl jsem jen, jestli to bude možné, o.k., jestli ne tak také o.k.. Víme, že můžeme mít pár problémů, ale prezident Moratti má pravdu: jestli to není možné a všichni souhlasíme, tak tu není žádný problém."

Mourinho potvrdil, že by byl radši na lavičce svého týmu během svátků. "Co postrádám na anglickém fotbale, je možnost být na lavičce svého týmu během těchto svátků, ale pouze za předpokladu, že jsou ideální podmínky pro hráče a fanoušky, např. dnes na Meazze. Můj projekt se vyvíjí dobře, tým přišel o Ibru, ale vytvořil se novým tým s novým stylem hry. Nyní musíme vyřadit Chelsea. Balotelli v národním týmu? Pořád potřebuje ještě trochu vyrůst."

Samuel Eto´o svůj půlrok v Interu zakončil, tak jak ho začal - gólem proti Laziu. Kamerunec skóroval proti Laziu ve dvou různých soutěžích a také ve dvou naprosto odlišných klimatických podmínek - vedro a vlhko v Pekingu a zima v Miláně.

"Nečekal jsem, že může být taková zima," řekl Eto´o. Víc než těch osm nastřílených gólů mě těší body, které Inter získal. Můžeme hrát ovšem ještě lépe než doposud."

Africký pohár národů je za dveřmi a Samuel Eto´o doufá, že stihne první zápas nového roku v Chievu. "Doufám, že budu na hřišti."

Julio Cesar se možná více zapotil nad otázkami reportéra než mezi tyčemi. "Byla mi velká zima, ale s třemi body jsem velmi spokojený, obzvláště poté, co Juventus prohrál."

Jakou věc byste změnil na roce 2009? "Vučiničův gól v zápase Inter - AS Řím."

"Je pozitivní jet na dovolenou s takovým náskokem před vašimi soupeři, můžete pracovat víc v klidu. Ale nyní si potřebuji odpočinout trochu od fotbalu a věnovat se rodině. Veselé Vánoce všem fanouškům!"

Kolumbijec Ivan Cordoba byl oceněn Mužem zápasu televize Sky Sport Italia. Muž zápasu byl tázán, zda tři body z tohoto zápasu byly získány s minimem námahy. "Tak bych to zrovna nenazval," odpověděl se smíchem Cordoba. "V této zimě tým odvedl vše, co mohl. Mohli jsme přidat druhý gól, ale tři body se počítají."

Teplota na San Siru oscilovala mezi -10° a -7° pod nulou, velký dík patří také personálu, který odvedl dobrou práci, aby se zápas vůbec mohl uskutečnit. "Zima hodně ovlivňovala náš pohyb po hřišti. Jsou to důležité body. AC Milán má sice o zápas méně, ale aspoň jsme na ně vyvinuli menší tlak."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

378x
Související zápas
Neděle 20/12/09 20:45
Serie A, 17.kolo
INTER
LAZIO
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy