AS Řím prohrál, Inter znovu vede Serii A!

Cordoba a Samuel

25/04/10 - Inter je zpět na prvním místě. Zatímco nerazzurri si s Atalantou Bergamo na svém stadionu poradili, doposud první AS Řím svůj domácí zápas nezvládl. V prvním poločase byl proti o účast v Lize mistrů bojující Sampdorii Janov jasně lepší. Z mnoha šancí však dokázal vytěžit jen jeden gól a dvě nastřelené tyčky. V druhém poločasu ubral plyn a Pazzini dokázal využít jediné dvě šance svého týmu a otočit výsledek. Janovští nečekaně vyhráli nad AS 2-1. Inter tak má tři kola před koncem náskok dvou bodů a je jen v jeho moci, zda dokáže získat páté scudetto v řadě.

V posledních třech kolech mají oba týmy v celku podobný program. Oba hrají nejprve venku, pak doma a ligu končí na cizím stadionu. Jednoho soupeře mají společného. Zatímco Inter hraje v předposledním kole s Chievem doma, AS s ním hraje o kolo později ve Veroně.

Příští kolo hraje Inter v Římě s Laziem. Městský rival AS má náskok na první sestupovou pozici 6 bodů a tak je v podstatě zachráněno. AS Řím hraje v Parmě, která je deváté a šanci na evropské poháry má minimální, také skoro nemá o co hrát.

Ve 37.kole hraje Inter doma s Chievem, které je již teď zachráněné. AS Řím hostí Cagliari, to je 13. s náskokem osmi bodů na první sestupovou pozici, takže také téměř zachráněno.

Poslední kolo končí AS Řím v již zmiňované Veroně a bude mít tak zřejmě lehkou práci. To samé však zřejmě bude platit o Interu. Ten hraje v Sieně, která má již teď ztrátu 9 bodů a v posledních třech zápasech by musela jen vyhrávat, aby se zachránila. Nejtěžší zápasy tak mají Inter i AS za sebou a jde jen o to teď neudělat chybu.