USA: Inter-Panathinaikos 2-3

Obi

04/08/10 - Inter odehrál v noci z úterý na středu v USA druhý přípravný zápas. Zatímco v tom prvním doslova přejel Manchester City 3-0, proti Panathinaikosu byl neúspěšný. Řecký tým vyhrál 3-2. Svou první branku za Inter vstřelil mladíček Coutinho, druhý zásah přidal Samuel Eto'o.

Nerazzurri hráli pod vedením kouče Rafaela Beniteze na Rogers Centre v Torontu v nových bílých venkovních dresech. První branku vstřelil Panathinaikos zásluhou Cisseho, který nadvakrát překonal Orlandoniho. Druhou branku přidal stejný hráč o deset mint později po té, co před ním obrana tak dlouho ustupovala až se dostal do takové pozice, z které mohl poslat krásnou střelu ukrytou za obráncem. Překvapený Orlandoni na ní nedokázal zareagovat. Je možné, že byla tečovaná.

Inter snížil po dalších deseti minutách ve 32.minutě. Obinna si narazil s Eto'em a poslal přihrávku do vápna. Míč se odrazil od dvou obránců k Eto'ovi, který nezaváhal. Diváci se dalšího gólu dočkali klasicky po deseti minutách. Znovu však padl do sítě Interu a ten tak po prohrával 3-1. Vstřelil ho Leto, který zakončil rychlý brejk, při kterém běžela čtveřice hráčů v zeleném proti třem bílým.

Poslední branka padla ve druhém poločase. Pět minut před jeho koncem se po ose Stankovič-Maicon dostal míč ke Coutinhovi a ten nádhernou ranou stanovil konečné skóre na 2-3 z pohledu jeho týmu. Inter sice mohl v poslední minutě vyrovnat, ale Militova hlavička šla mimo.

Za nerazzurri nastoupilo v tomto zápasu neuvěřitelných 26 hráčů. Další čtveřice zůstala na lavičce. Kouč Panathinaikosu Nioplias využil "jen" 18 hráčů. Mezi nimi byl i bývalý Interista Karagounis.

INTER-PANATHINAIKOS 2-3

32' Eto'o, 85' Coutinho - 12' Cisse, 22' Cisse, 42' Leto

INTER: 21 Orlandoni; 4 Zanetti (18' 57 Natalino, 73' 13 Maicon), 2 Cordoba (46' 34 Biraghi, 73' Samuel), 23 Materazzi (46' 16 Burdisso, 73' 6 Lucio), 26 Chivu (73' 11 Muntari); 33 Obinna (46' 50 Biabiany), 17 Mariga (46' 5 Stankovic), 19 Cambiasso (46' 29 Coutinho), 20 Obi (46' 40 Nwakwo); 9 Eto'o (46' 31 Alibec, 73' 39 Santon), 27 Pandev (46' 30 Mancini, 73' 22 Milito). (1 Julio Cesar, 12 Castellazzi, 92 Gallinetta, 54 Dell'Agnello). Trenér: Benitez.

PANATHINAIKOS: 30 Tzorvas; 24 Vyntra (62' 25 Seitaridis), 3 Sarieghi, 8 Kante, 31 Spyropoulos (52' 18 Bjarsmyer); 23 Simao (90' 14 Charalampos), 29 Katsouranis (62' 26 Karagounis); 10 Govou (62' 22 Marinos), 7 Ninis (80' 21 Dimoutsos), 11 Leto, 9 Cisse (80' 28 Petropoulos). (2 Ioannidis, 27 Karnezis, 1 Galinovic, 19 Dos Santos Rodrigues, 38 Silva Cleyton, 45 Melissis). Trenér: Nioplias.

Rozhodčí: Maurice Navarro.

Žluté karty: Cordoba, Sarieghi, Karagounis, Strankovic, Muntari.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it