Benitez: Konkurence v týmu je klíč k vítězství

Benitez

20/08/10 - Období letního klidu je u konce. Zítra vyrazí Inter pod novým trenérem do boje o italský superpohár. "Jsme rádi, že zítra hrajeme opět proti Římu, dobře jsme potrénovali," řekl Rafael Benitez. "Je vždy těžké začínat novou sezónu po MS, protože hráči se vrací pozdě a jsou s týmem krátce."

S římským soupeřem hraje Inter v poslední době hodně vyrovnaná a především vyhecovaná utkání. "Jsou silní, mají dobrého trenéra a kvalitní hráče. Je to finále, takže nic lehkého. V poháru TIM jsme hráli velmi dobře proti AC Milán a Juventusu. Chcme hrát podobně i proti AS. Především chci získat další pohár a příští týden ještě jeden. Ale klíčem k úspěchu jsou hráči."

Nervozita? "Jsem už trochu starý a zkušený na to, abych byl nervózní," odpověděl se smíchem Benitez. Je to zápas jako každý jiný, žádný zvláštní důvod k tomu být nervózní." Zítra se Rafa postaví starému známému Claudio Ranierimu. "Když jsme byli oba mladší, tak jsem navštěvoval jeho tréninky ve Florencii. Byly to dobré časy."

Beniteze se novináři zeptali na to, zda případný úspěch v Superpoháru bude patřit jeho předchůdci Mourinhovi. "Jestliže zvítězíme, tak vyhrají hráči. Inter toho v posledních pěti letech vyhrál hodně a jsou to hráči, kteří jsou to nejdůležitější. Tvrdě trénujeme, abychom zlepšili určité věci. Vždy je možno se zlepšit. Po měsíci, dvou či třech to bude jednodušší, ale hráči mají chuť se učit. Vyhráli tři trofeje a mají motivaci získat zítra další."

Inter má ve svém kádru hodně nadějných mladíků. Ale dostanou šanci? "Není to pro ně snadné hrát v takovém týmu, ale jestli budou mít kvalitu, proč ne? Je před námi šedesát zápasů, každý může hrát, ale závisí to na kvalitě. Jestliže budou opravdu dobří, budou hrát."

Co se týče nových hráčů, Rafa připomněl, že jeho povinnosti a starosti jsou pouze na hřišti. "Tato odpovědnost připadá na technického ředitele Marca Brancu. Já se starám jen o hru a to je lepší. Nemáme spolu nějaké problémy při komunikaci. Oni se starají o přestupy a já o hru. Kuyt? Sneijder o něm mluvil, je dobrý, ale já se o přestupový trh nezajímám. Zanetti? Je v pořádku. Už vím zítřejší sestavu. Co se týče sestavy po zbytek roku, záleží to jen a jen na práci v tréninku. Hráči musí pochopit, že konkurence uvnitř týmu je klíč k vítězstvím."

Nominace Inter - AS Řím

1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni - 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu - 5 Dejan Stankovic, 10 Wesley Sneijder, 17 Mariga, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi, 29 Coutinho - 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 88 Jonathan Ludovic Biabiany

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

536x
Související zápas
Sobota 21/08/10 20:45
It. superpohár, Finále
INTER
AS ŘÍM
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy