Review: Inter-Trabzonspor 0-1

15/09/11 - Inter včera nezvládol zápas s tureckým vicemajstrom z Trabzonsporu a pripísal si tak tretiu prehru v treťom súťažnom zápase. Zápas sa pre Inter vyvíjal dobre, v prvom polčase si dokázal vypracovať mnohé šance. V prvej sa ocitol Mauro Zárate, ktorý však situáciu pred šestnástou nevyriešil najlepšie a stratil loptu. Kedže sa neujali ani ďalšie príležitosti Zárateho a Pazziniho a jediná strela Trabzonsporu šla mimo brány, do kabín sa šlo za nerozhodného stavu.

V druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil, Inter bol v tlaku a vytváral si ďalšie šance. V 55. minúte Gasperini stiahol z hry Obiho a Pazziniho, ktorým sa príliš nedarilo. V 62. minúte sa Záratemu vydaril individuálny prienik, no zakončoval iba do stredu brány. O desať minút neskôr bol v jasnej gólovke Milito, ani on však neprekonal výborného Tolgu. Gól nepadol ani po prieniku Zanettiho a Militovej hlavičke. 15 minút pred koncom si Trabzonspor prvý krát v zápase vytvoril šancu a hneď z toho bol gól. Altintop trafil iba brvno, no český bek Čelůstka sa nemýlil. Poslednú veľkú šancu mal Coutinho po geniálnej prihrávke od Sneijdera, opäť ho však vychytal Tolga.

Inter tak napriek slušnému výkonu nedokázal získať ani bod a v nasledujúcich zápasoch v skupine to bude mať ťažké. O dva týždne bude hrať Inter na pôde CSKA, ktoré remizovalo v Lille 2-2.

Hodnotenie:

Júlio César-4

V zápase nemal prakticky žiadnu prácu, na bránu vystrelili hostia iba dva krát; z toho raz mu pomohlo brvno a druhý krát podcenil strelu Čelůstku. Po veľkej chybe v Palerme opäť tím nepodržal.

Jonathan-6

Jeho výkony idú stále hore, proti Trabzonsporu sa predstavil v dobrom svetle. Fyzicky sa stále zlepšuje a bolo to vidieť aj včera. Neustále si nabiehal dopredu a snažil sa prečíslovať obranu súpera. Spolupráca so Zanettim mu šla výborne, z jeho strany bol Inter nebezpečnejší.

Lúcio-6

V zápase nemal prakticky žiadnu prácu. Pár krát potiahol loptu cez stred poľa a tiež slušne rozohrával.

Ranocchia-7

Jeden z najpodarenejších zápasov v drese Interu. Paula Henriqueho aj Vitteka skvele vymazal a nepustil ich do žiadneho náznaku šance. Proti Rímu začne zrejme na lavičke, jeho šance výkon potvrdiť však určite príde.

Nagatomo-5

V zápase sa snažil a bol aktívny, no nedokázal z toho vyťažiť nič. V 75. minúte dokonca urobil obrovskú chybu, ktorú súper využil. Kvôli rozsiahlej maródke (Maicon, Chivu, Motta, Stanković...) zrejme nastúpi v základnej zostave aj proti AS.

Cambiasso-7

Podal spoľahlivý výkon. Nájazdy Turkov sa mu darilo bez problémov zastavovať. Keď k tomu pridáme skvelú distribúciu získaných lôpt, Cuchu patril znovu medzi najlepších. Zmena rozostavenia na 4-3-1-2 mu zjavne prospela, dúfajme že podobné výkony bude predvádzať naďalej.

Zanetti-6

Klasika. Behal, získaval lopty, zaskakoval vzadu... V prvom polčase sa snažil viac zaťahovať a pomáhať Cambiassovi, postupne sa však viac vysúval dopredi. Po skvelom prieniku cez obranu hostí dokonca pripravil gólovku Militovi, no ten bránu netrafil. Il Capitano ukázal, že stále je nesmierne platným hráčom a to ako v obrane, tak aj v zálohe.

Obi-5

Včerajší zápas mu nevyšiel. Jeho rýchlosť a pohyb sa príliš nedali využiť proti bloku súpera. Často strácal lopty a zbytočne tak prerušoval tlak. V 55. minúte ho vystriedal Álvarez.

Sneijder-8

Wesley sa v poslednej dobe prezentuje zatiaľ asi najlepšou formou za celé pôsobenie v Miláne. Proti Palermu hral výborne, včera proti tureckému tímu bol famózny. Dokázal zo svojej hry odstrániť najväčšie nedostatky; zbytočne nedržal loptu a nestrácal ju. Vytvoril niekoľko skvelých šancí, napríklad v závere Coutinhovi. Ak Wesovi forma vydrží, máme sa na čo tešiť.

Pazzini-5

Svoju tradičnú jednu šancu si vytvoril no netradične ju nepremenil. Inač na ihrisku nebol vôbec vidieť. Znovu sa ukázalo, že je vhodnejší ako žolík, ktorý príde v priebehu zápasu.

Zárate-5

Oproti hrôze v Palerme bolo vidieť zlepšenie, no nijak výrazné. Mauro dokáže obísť hráča, dvoch no nakoniec akciu zakončí nepresnou prihrávkou. Brejk 2 vs 2 pokazil svojou sebeckosťou a v ďalších šanciach nezakončoval dostatočne razantne. Po inkasovanom góle ho vystriedal Coutinho, ktorý dokázal hru rozhýbať.

Milito-5

Vystriedal Pazziniho a bol omnoho aktívnejší. Oproti ligovému zápasu však nedokázal svoje dve šance zužitkovať. Do ďalšieho zápasu by mal naskočiť od začiatku, jeho pohyb hre Interu viditeľne chýbal.

Álvarez-5

Podobný prípad ako Goran Pandev. Na krídelný post nemá dostatočnú rýchlosť, no napriek tomu tam nastúpil. Proti Palermu zahral výborne v strede poľa a aj včera sa potvrdilo , že na inom poste nebude platný.

Coutinho-X

Zahral si poslednú štvrťhodinku a bol aktívny. Škoda len veľkej šance, ktorú nevyužil.

Autor: Dominik Jambor