Serie A 5.kolo - Souhrn

26/09/11 - Kolo začalo v sobotu třemi zápasy. Oba celky z Milána slavily první vítězství v sezóně. Inter porazil Bolognu na jejím hřišti, AC Milán porazil 1:0 Cesenu, žádný oslnivý výkon ovšem nepodal. Dál je spousta hráčů zraněná. Jediný gól zápasu zaznamenal Seedorf. Třetí sobotní zápas mezi Neapolí a Fiorentinou skončil bez branek, domácí nastoupili v nejsilnější sestavě, přesto měli blíže ke gólu hosté.

V prvním nedělním zápase porazilo Chievo 2:1 FC Janov. Po prvním nudném poločase otevřel skóre opět hostující Palacio, domácí ovšem po vyloučení Dainelliho zápas otočili. Rozhodující gól přišel ve třetí minutě nastavení. Juraj Kucka odehrál celý zápas, Kamil Vacek se na hřiště nedostal. Nebýt odpočtu šesti bodů, měla by Serie A překvapivého lídra, v podobě nováčka z Bergama, ten porazil Novaru 2:1.

Cagliari se rozešlo s Udinese bez branek. Stejně tak skončil souboj Lazia s Palermem. Lazio sice mělo převahu, ovšem nedokázalo jí zužitkovat. Zajímavý zápas sehrála Catania s Juventusem. Utkání skončilo zaslouženou remízou 1:1, ovšem šancí bylo v zápase hodně. Ve druhém poločase silně pršelo. Za Cataniu nastoupil v 78.minutě David Suazo, bývalý hráč Interu. Juventus potvrzuje, že bude mít silnější tým něž loni.

Siena porazila snadno 3:0 Lecce. První výhru zaznamenala i AS Roma, ta zvítězila v Parmě 1:0. Gól zaznamenal Osvaldo. Osmnáctimilionová posila z Espanyolu Barcelona. Gól za domácí nedokázal dát za čtvrthodinu Crespo, který nastoupil v 67.minutě a v 82.minutě byl střídán, ani Biabiany, který odehrál celý zápas. Ten jednu velkou šanci měl, jinak nic nepředvedl.

Tabulce vévodí Juventus, Inter je na šestnáctém místě. Ovšem ztráta pouhých čtyř bodů, není tak hrozná.

Bologna FC - Inter Milán 1:3

24.09. 18:00

Branky: 66. Alessandro Diamanti (pen.) - 39. Giampaolo Pazzini, 81. Diego Milito (pen.), 87. Lúcio

AC Milán - AC Cesena 1:0