Serie A 10.kolo - Souhrn

31/10/11 - Derby d’Italia skončilo vítězstvím Juventusu. O tom, že letos asi nemůžeme pomýšlet na úplně nejvyšší příčku se přesvědčilo i několik členů našeho fanklubu na vlastní oči. Inter po prohře 1:2 ztrácí na první Juventus už jedenáct bodů.

Neapol nezvládla další zápas a pokračuje v kolísavých výkonech, tentokrát prohrála na stadionu Angelo Massimino v Catanii 2:1. Rozhodující moment utkání bylo vyloučení ve 43.minutě Santany. Marek Hamšík přišel na hřiště až v 68.minutě.

Vynikající podívanou nabídl duel AS Řím s AC Milán. Dvě branky Ibrahimoviče rozhodly o prohře AS 2:3. AC se díky třetí výhře v řadě šplhá tabulkou vzhůru.

V nedělním zápase porazila Siena Veronu 4:1, Kamil Vacek odehrál celé utkání. Bologna zdolala 3:1 Bergamo. Porážku Ceseny 0:2 na půdě Parmy neustál její trenér Marco Giampaolo, kterého vedení klubu po zápase odvolalo.

Lecce doma remizovalo 1:1 s Novarou. Gól domácích zaznamenal Rodney Strasser, který přišel na hostování z AC Milán.

Dobře hrající Udinese porazilo v zajímavém zápase 1:0 Palermo. Gól dal DiNatale, který z jedenácti zásahů černobílých zaznamenal sedm gólů! Vzhledem k náročnosti prezidenta Palerma Maurizia Zampariniho si musí Devis Mangia dávat pozor, aby se nestal šestadvacátou změnou na trenérském postu v tomto klubu od roku 2000. Fiorentina porazila 1:0 FC Janov, Kucka byl v poločase střídán.

Ve večerní dohrávce Cagliari nestačilo na Lazio a prohrálo jednoznačně 0:3, když branky vstřelili Lukič, Klose a Rochci.

AS Řím - AC Milán 2:3

Branky: 28. Nicolás Burdisso, 88. Bojan Krkić - 17. Zlatan Ibrahimović, 30. Alessandro Nesta, 78. Zlatan Ibrahimović

AC Siena - Chievo Verona 4:1

30.10. 12:30

Branky: 25. Mattia Destro, 57. Mattia Destro, 61. Gaetano D'Agostino, 90. Emanuele Calaió - 75. Davide Moscardelli

Bologna FC - Atalanta BC 3:1

30.10. 15:00

Branky: 45. Marco Di Vaio (pen.), 48. Gastón Ramírez, 68. Simone Loria - 7. Germán Denis

Parma FC - AC Cesena 2:0

Branky: 41. Gabriel Paletta, 71. Alessandro Lucarelli

US Lecce - Novara Calcio 1:1

Branky: 31. Rodney Strasser - 44. Marco Rigoni (pen.)

Branky: 39. Senad Lulić, 44. Miroslav Klose, 88. Tommaso Rocchi

Příští kolo se Inter představí v Janově, kde domácí ještě v této sezóně neprohráli. Přímý přenos nabízí od 12:30 Digisport. Janov nastoupil v této sestavě: Sebastien Frey, Giandomenico Mesto, Dario Dainelli, Andreas Granqvist, Luca Antonelli, Juraj Kucka (46. Cristóbal Jorquera), Miguel Veloso, Alexander Merkel, Marco Rossi (78. Kevin Constant), Rodrigo Palacio, Boško Janković (58. Lucas Pratto).

Autor: Martin Kronus