Ranieri: Zlomový zápas to nebyl

12/12/11 - Inter zabral a porazil Fiorentinu. "O tomto zápasu jako o zlomovém mluvit nebudeme," nenechal se výhrou a posunem na desáté místo tabulky unést Claudio Ranieri. "Dnes to byla zkouška cti. Jsme tým, který upadal, ale už ví, jak z toho ven. Dnes patří dík fanouškům. Byli velkolepí. Neustále tým povzbuzovali. Nevzdáváme se. Tito hráči ještě neskončili a chtějí to ukázat."

"Maicon? To je stará garda. Chlapci moc dobře ví, že je schopný běžet tisíckrát až k brance soupeře a pak zase zpátky. Jenom jsem měl strach z jeho kondice. Musí se do ní vrátit, vlastně stejně jako ostatní." Velmi dobrý výkon znovu předvedl mladík Davide Faraoni. "Na pravé straně si vedl velmi dobře. Dobře zapadl. Zvládá roztažení hry, překrývání. Jeho práce je excelentní," pokračoval kouč.

77 dní trvalo než se Giampolo Pazzini radoval z gólu v Serii A. "Důležité, jsem za to rád. Pro střelce je to důležité. Jen mě mrzí stažení Milita. Dostal ránu do kotníku a musel jsem ho střídat. Jinak by byl na hřišti déle." Proč šel v druhém poločase na hřiště Muntari a ne Poli, chtěli vědět novináři. "Poli je kvalitní centrální záložník připravený na svůj debut. Dnes jsme si ale vybral Muntariho, protože hraje levou nohou."

"Jsem rád, že jsme udrželi čistý štít. Mám mnoho dobrých poznatků. "Mladíci nám pomáhají a zkušení hráči se nevzdávají. Jdeme dopředu, krok po kroku, s touhou a odhodláním. Stále nám nejde týmová spolupráce, zvláště když hrajeme 4-4-2, ale nevzdáváme to. Potřebujeme fanoušky vrátit na San Siro. Až bude stadion znovu plný, pak můžeme mluvit o zlomovém okamžiku," upozornil trenér na pouhou 40 tisícovou návštěvu. "Letos nejedeme po dálnici ale na venkovské silnici plné výmolů a kamenů, musíme být opatrní."

Na stadionu nebyl tentokrát přítomný Massimo Moratti. Ma jeho místě ho zastoupil Tronchetti. "Toto vítězství věnujeme Morattimu. Zaslouží si to, vždy ukazuje svoji podporu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

161x
Související zápas
Sobota 10/12/11 20:45
Serie A, 15.kolo
INTER
FIORENTINA
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy