Inter jasne prehral Fiorentinu a pripísal si tri body

13/12/11 - V sobotu večer odohral Inter svoj 13. ligový zápas, súperom mu bola v tabuľke 12. Fiorentina. Hostia boli pred zápasom tretím najhorším tímom vonku, keď zo 6 zápasov získali iba 2 body. Favoritom bol teda Inter, ktorého tréner Claudio Ranieri nemohol počítať s Obim, Stankovićom, Ranocchiom, Chivuom, Vivianom, Sneijderom, Forlánom a Zanettim. Fiorentine chýbal bývalý kapitán Montolivo a ofenzívne hviezdy Cerci a Jovetić.

Inter vstúpil do zápasu aktívne a od začiatku bol lepším tímom. Prvá šanca prišla v 3.minúte, keď Coutinho našiel Pazziniho, ten však nestrieľal dostatočne dôrazne. Coutinho bol aktívny a o 25 minút neskôr mohol skórovať po individuálnej akcii. Interu sa darilo po celý prvý polčas ovládať stred poľa, kde operoval Motta s Cambiassom. Fiorentina sa tak nedokázala dostávať do prečíslenia. Zaslúžený gól prišiel v  42.minúte. Po prihrávke za obranu od Coutinha sa nemýlil Pazzini. Inter šiel po dobrom výkone do kabín s vedením 1-0.

Do druhého polčasu sa šlo bezo zmien a už po troch minútach sa menilo skóre. Pazzini dobrou prihrávkou vysunul šprintujúceho Nagatoma, ktorý aj vďaka chybe Manuela Pasquala poistil vedenie. 2-0. Ďalšie šance prišli 77.minúte. Najprv pálil z diaľky tesne vedľa Thiago Motta a o chvíľu neskôr mal na kopačke gól Muntari. Maicon potiahol loptu po krídle a nacentroval presne na ghanského záložníka, ktorý však netrafil poloprázdnu bránu. 5 minút pred koncom sa mohlo znovu meniť skóre; Muntari našiel v šestnástke Pazza a ten zoči-voči Borucovi neuspel.

Nerazzurri sa tak po peknom zápase môžu tešiť zo zaslúžených troch bodov. V utorok ich čaká ligová dohrávka s Janovom a do zostavy by sa mohol vrátiť Sneijder aj Forlán.

Hodnotenie:

Júlio César:X

V zápase nemal prakticky žiadnu prácu. Prvá a jediná strela na bránu prišla až v 87. minúte a nebola nijak nebezpečná. Šancu Gilardina stihol pre zakončením zahasiť Lúcio.

Maicon:6

Konečne! Jeden z najdôležitejších hráčov sa v sobotu vrátil do zostavy po zranení. Po fyzickej stránke to ešte nebolo najlepšie, ale aj tak bola jeho prítomnosť na ihrisku cítiť a dokázal byť nebezpečný. Často centroval do šestnástky na Pazziniho a Milita, najnebezpečnejšia lopta však priletela na kopačku Muntariho a to pred poloprázdnu bránu. Dozadu mu výrazne uľahčil prácu mladý Faraoni.

Lúcio:7

Do zostavy sa vrátil po  krátkom zranení a darilo sa mu výborne. V zápase patril k najlepším. Vzadu získal veľké množstvo lôpt, vyhrával osobné súboje a Gilardina prakticky k ničomu nepustil. Jediný krát, keď za seba pustil do šance hosťujúceho útočníka dokázal všetko zahasiť dobrým obranným zákrokom.

Samuel:6

Oproti Lúciovi mal omnoho menej práce. Fiorentina sa do šestnástky vôbec nedostávala a spolupráca Ljajić-Gilardino nefungovala. V závere Walter pustil k jedinej strele Silvu, inač to bol ale optimálny výkon. Zdá sa, že konečne sa stopéri Interu stretli v dobrej forme. Dobre hral dnes Lúcio a darí sa aj Ranocchiovi a Samuelovi.

Nagatomo:6,5

Mimoriadne aktívny výkon. Celkovo v drese Interu asi jeho najlepší. Po ľavej strane jazdil hore-dole a konečne dokázal byť efektívny. V prvom polčase sa najprv dvakrát strieľal z veľkej diaľky nepresne a pri skvelej prihrávke Milita sa bohužiaľ nedostal k lopte. Jeho chvíľa prišla v 49. minúte, keď po skvelom šprinte a prihrávke Pazziniho zvýšil vedenie. Vzadu to bol od Yuta nadpriemerný výkon, až na jednu zbytočnú pozičnú chybu bol bezchybný.

Faraoni:6,5

Asi najpozitívnejšie sezónne prekvapenie. Marco sa dostal do základu v zápase proti Udine a od začiatku hral aj ďalšie dva zápasy. Nutno podotknúť, že sa mu darí viac než dobre. Na svoj vek je mimoriadne vyspelý a na ihrisku pôsobí skúseným dojmom. Proti Fiorentine ukázal tiež individuálne schopnosti- rýchleho Vargasa úplne vymazal z ihriska. S Maiconom hral prvý krát, avšak spolupráca im šla viac než dobre.

Motta:7

Nerazzurri boli jasne lepší v strede poľa a to hlavne vďaka Thiagovi. Proti hosťujúcej dvojici Lazzari-Munari vyhral takmer všetky súboj a darilo sa mu presne rozdávať lopty a tiež ich vyvážať. V druhom polčase bol blízko ku gólu po peknej strele z diaľky. Celkovo hral oproti Cambiassovi vyššie, snažil sa ťahať lopty na súperovu polku a tvoriť hru. Vyčítať sa mu dajú dve zbytočné straty lopty a nešetrné zákroky.

Cambiasso:6

Po Zanettim prebral kapitánsku pásku a zohral dôležitú úlohu. Snažil sa hrať na istotu, príliš sa nevysúval dopredu a neotváral priestor pred stopérmi. Pri lopte bol menej než Motta, ale keď, tak vždy rozohrával presne. V poslednej dobe ukazuje veľmi dobrú formu a patrí k najlepším na ihrisku.

Coutinho:6,5

Philipe proti Viole príjemne prekvapil. Po väčšinu zápasu sa pohyboval na ľavej strane zálohy a hre dodal rýchlosť a myšlienku. V 3.minúte našiel prihrávkou za obranu Pazza, ku gólu chýbalo tvrdšie zakončenie. Výbornú individuálnu akciu predviedol v 29. minúte, keď zamotal hlavu Gamberinimu, avšak Boruć jeho strelu vyrazil. Pri prvom góle prehodil obranu hostí skvelou prihrávkou. V druhom polčase sa už príliš do hry nedostal, v 62.minúte ho nahradil Muntari.

Milito:5,5

Počas zápasu sa často sťahoval a robil priestor pre Pazziniho. Do väčšej šance sa nedostal, jednu ale pripravil Nagatomovi v prvom polčase. Z útočnej dvojice bol slabší, na druhej strane boli vidieť náznaky zlepšenia. Dokázal dobre kombinovať predovšetkým s Maiconom a celý zápas drel na  100%. V 64.minúte prepustil miesto Záratemu.

Pazzini:6,5

Bol pri oboch góloch. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva prehodil šikovne Boruća a štyri minúty po začiatku druhého asistoval Nagatomovi. Od Pazza to bol jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne. Hra na dvoch útočníkov mu zjavne sedí viac, navyše sa vrátil Maicon, ktorého centre ku svojej hre potrebuje. Il Pazzo mohol pridať aj ďalšie góly. Na začiatku zápasu mu chýbal krok k lepšiemu zakončeniu a v nadstavenom čase zlyhal sám proti brankárovi.

Muntari:5

V poli predviedol slušný výkon. Bol aktívny, snažil sa meniť si miesto a zapájať sa do kombinácie. Na konci zápasu pripravil gólovku Pazzinimu. Jeho výkon však znižuje nepremenená tutovka po Maiconovom centri.

Zárate:4

Ranieri mu dal šancu na posledných 26 minút, no nevyužil ju. K lopte sa dostal len päť, šesť krát, no stihol pokaziť tri sľubné akcie.

Autor: Dominik Jambor