Serie A 16.kolo – Souhrn

19/12/11 - Chievo Verona porazilo Cagliari 2:0. Stejným výsledkem si AC Milán poradil se Sienou, která dokázala odolávat do 54.minuty, pak se trefil Nocerino, druhý gól přidal Ibrahimovič z penalty. Zajímavý duel se hrál mezi Fiorentinou a Bergamem. Domácí nejprve vedli, nakonec byli rádi za remízu 2:2. Vyrovnání zaznamenal Jovetič, který se po zranění vrátil do základní sestavy.

V neděli Inter zvítězil v Ceseně díky brance Ranocchii a odváží si tři důležité body. Na vedoucí Juventus ztrácí stále deset bodů. Ten doma bez problémů porazil nováčka z Novary 2:0. Další šance zůstaly nevyužity, zápas se hrál prvně od sezóny 1955/56. Sicilské derby skončilo taktéž výsledkem 2:0.

Domácí Catania zaslouženě porazila venku neškodné Palermo, porážku neustál trenér Palerma Devis Mangia, kterého odvolal prezident klubu Maurizio Zamparini Nejvíce gólů tohoto kola viděli diváci v Parmě, kam přijelo poslední Lecce. To vedlo je v 85.minutě o dvě branky, nakonec se body dělily za vynikající remízu 3:3.

Neapol opět potvrdila, že se jí letos spíše daří v Evropě než v Serii A. Tentokrát prohrála doma s AS Řím 1:3, když domácí byli lepším týmem, hosté z Říma ovšem dávali branky. Římské Lazio remizovalo s Udinese 2:2, Libor Kozák nastoupil v 82.minutě.

Chievo Verona - Cagliari Calcio 2:0

17.12. 18:00

Branky: 35. Cyril Théréau, 57. Gennaro Sardo

AC Milán - AC Siena 2:0

17.12. 20:45

Branky: 54. Antonio Nocerino, 64. Zlatan Ibrahimović (pen.)

ACF Fiorentina - Atalanta BC 2:2

Branky: 9. Alberto Gilardino, 88. Stevan Jovetić - 81. Andrea Masiello, 86. Germán Denis

AC Cesena - Inter Milán 0:1

18.12. 15:00

Branky: 63. Andrea Ranocchia

Juventus FC - Novara Calcio 2:0

Branky: 4. Simone Pepe, 75. Fabio Quagliarella

Calcio Catania - Città di Palermo 2:0

Branky: 32. Francesco Lodi, 61. Maxi López (pen.)

Parma FC - US Lecce 3:3

Branky: 18. Sergio Floccari (pen.), 86. Graziano Pellè, 90+2. Daniele Galloppa - 58. David Di Michele, 61. David Di Michele, 77. Juan Cuadrado

SSC Neapol - AS Řím 1:3

18.12. 20:45

Branky: 82. Marek Hamšík - 3. Morgan De Sanctis (vl.), 59. Pablo Osvaldo, 90. Fábio Simplício

SS Lazio - Udinese Calcio 2:2

Branky: 43. Senad Lulić, 51. Miroslav Klose - 28. Antonio Floro Flores, 74. Giampiero Pinzi