Rozhovor s Cambiassiem o milánském derby

12/01/12 - V neděli je na programu milánské derby. Nejenom o něm si s novináři povídal Esteban Cambiasso, argentinský záložník Interu Milán.

Myslíte, že toto derby bude víc vyrovnanější než ty předchozí?

"Nikdo nedokáže odhadnout, jak se derby bude vyvíjet. Oba týmy procházejí teď dobrým obdobím. Dokonce když to bude vypadat, že je to velmi vyrovnané, stačí jedna penalta nebo červená karta a vše je jinak. Jedno je ale jisté, bude to thriller."

Je po pěti výhrách v řadě Inter sebevědomější tým?

"Po pravdě nevím, protože kdybychom byli takto sebevědomí i předtím, nebyli bychom schopni všech pět zápasů vyhrát. Vždycky jsme věřili našim schopnostem a stále věříme."

Pokud by teď přišly tři porážky v řade. Mohla by to být rána pro vaši sebedůvěru?

"Série výher nebo proher jednou skončí. Pokud bychom mysleli takto, tým by nikdy nevyhrál Ligy mistrů po 45 letech, ale dokázal to. Každý měsíc má svůj vlastní příběh. Nemá smysl přemýšlet o tom, kolik jsme toho předtím vyhráli nebo prohráli."

Dokážete si představit derby bez Maicona?

"Doufám, že to zvládne. Už delší dobu doufáme, že si bude moct trenér vybírat z většího množství hráčů. Spoustu spoluhráčů se zotavuje ze zranění a to je dobrá zpráva. Trenér bude mít teď výběr složitější, ale myslím, že stejně jako my je za to šťastný."

Máte strach z kontroverzních rozhodnutí rozhodčího ve prospěch AC Milán?

"Ani v nejmenším. K přemýšlení máme svoji vlastní hru."

Myslíte si, že bude Wesley Sneijder připraven včas? Jak jeho absence ovlivňuje hru?

"Samozřejmě doufáme, že každý hráč bude fit. Máme celý týden. Vždycky jsme měli uprostřed týdne zápasy. Teď to je jiné, máme čas se připravit. To se ukázalo i proti Parmě."

Pokud byste měl vsadit vysokou částku na někoho, kdo rozhodne derby, mohl by to být Milito?

"Nejsem si jistý, zda je to dobrá myšlenka v těchto dnech mluvit o velkých sázkách. Kdybych někoho vybral bylo by to proti principům fotbalu. Nikdy bych nesázel na jednoho hráče. Celý tým vyhraje nebo prohraje."

Je to derby, které musíte vyhrát, abyste měli šance na scudetto ještě žila?

"Toto je derby, které skutečně chceme vyhrát. V lize nás čeká ale ještě dlouhá cesta. Je pravda, že to na to vliv má, ale nesmíme zapomenout, že se ještě bude hrát dvacet zápasů."

Pokud prohrajete budete ještě v boji o titul?

"Kdybych si myslel, že prohrajeme, tak bych tu teď nebyl."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it/FCInterMilano.com

304x
Související zápas
Neděle 15/01/12 20:45
Serie A, 18.kolo
AC MILÁN
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy