Zajímavosti z tohoto ročníku Serie A

30/05/13 -

31/05/13 - Přestože se na většinu zápasů nedalo dívat a Inter skončil v tabulce až devátý, udržel si nejvyšší návštěvnost? Byl někdo v lize v počtu žlutých karet horší než Juan Jesus? Kopal někdo méně penalt než Inter? Vybíráme další zajímavosti z tohoto ročníku Serie A z pohledu Interu nebo jeho hráčů - disciplínu, poločasové výsledky, penalty, návštěvnost, počet použitých hráčů, formu z posledních zápasů.

V disciplíně si tým vedl překvapivě velmi dobře. Pokud budeme počítat za červenou kartu 3 body a 1 bod za žlutou, je Inter třetí nejlepší s bilancí 4+83. Druhá Neapol má 0+89, první Juventus 1+77.

Nejtrestanějším hráčem Interu je Juan Jesus, který obdržel 15 žlutých karet a jednu červenou. Celkově je při zachování stejného způsobu bodování čtvrtý v lize. Pouze Conti z Cagliari nasbíral o jednu žlutou kartu víc. Zajímavé je, že Stramaccioni nebyl z lavičky vykázán ani jednou.

Jak skončil výsledek, pokud Inter v poločase vedl? Téměř vždy zápas vyhrál. Z 12 poločasových vedení vyhrál zápas 11krát. V lize je v tomto ohledu druhý nejlepší. Kdyby se ale hrálo jen na 45 minut, skončili by nerazzurri celkově až desátí. Na domácím stadionu byli ještě horší, připsali si pouze 26 bodů a v tabulce jsou na 14.místě. Páté místo jim patří v tabulce utkání hraných na hřištích soupeřů.

Když rozdělíme zápasy na desetiminutové intervaly a přesčasy započteme jako jednu 45. nebo 90.minutu zjistíme, že Inter měl z těchto devíti period jen čtyři, v kterých dal celkově víc branek než jeho soupeř - mezi 11.-20.minutou, pak úsek mezi 31. až 50.minutou a nakonec poslední desetiminutovka. Zde byl Inter jasně lepší, dvanáct gólů zde vstřelil a pouze čtyři inkasoval (na cizích hřištích dokonce 7:1). Nejhorším intervalem ale byla předcházející desetiminutovka. Mezi 71. a 80.minutou má skóre 4-10.

Jako první většinou v sezoně skóroval soupeř. Z 38 zápasů se to stalo 21krát, Inter vstřelil úvodní gól 16krát.

Přestože prožil Inter jednu z nejhorších sezon v historii a skončil až na devátém místě, v návštěvnosti je nejlepší s průměrem 46 551 divák na zápas, což je o 3 tisíce více než rival AC Milán a také o něco více než loni. V permanentkách nerazzurri také vyhráli, prodali jich 35 226.

Inter končil sezonu tragicky. V tabulce formy vytvořené z 10 posledních zápasů mu patří až 17.příčka. Na domácím stadionu je z posledních 8 zápasů dokonce až předposlední - devatenáctý.

Penaltu kopali nerazzurri pětkrát, jednou neuspěli. Méně penalt v lize zahrávaly pouze čtyři týmy. Soupeř Interu měl tuto výhodu sedmkrát a vždy nakonec míč v síti skončil, nerazzurri to řadí na 13.příčku. Například soupeři AC Milán nebo Fiorentiny kopaly pokutový kop šestkrát.

Neuvěřitelných 36 hráčů nastoupilo v tomto ligovém ročníku v černomodrém dresu. Ani to však nestačí na rekord v lize. Siena, Palermo a FC Janov nasadili o jednoho hráče více a Palermo dokonce o dva. Primát patří Interu pouze v počtu cizinců. Hrálo jich 27! Druhé Palermo má 23, třetí Fiorentina 22.

Zdroj: soccerstats.com/football-lineups.com