Inter vyhrál Viareggio Cup a překonal Duklu

17/02/15 -

Inter po sedmé v historii vyhrál slavný mezinárodní mládežnický turnaj Viareggio Cup a překonal pražskou Duklu, která vyhrála o jeden pohár méně, naposledy v roce 1980. Ve finále 67.ročníku zaslouženě porazil Hellas Veronu 2:1.

Úvodní branku vstřelil hned v první minutě Bonazzoli, který vystihl malou domů a přehodil gólmana soupeře. Nerazzurri následně neproměnili několik velkých šancí a v 60.minutě je potrestal Cappelluzzo, který si naběhl na centr z přímého kopu a hlavou poslal míč do sítě. Inter rozhodl o vítězství až v 89.minutě, kdy vyraženou střelu brankářem poslal do sítě Gyamfi.

Inter je v historické tabulce vítězů na čtvrté příčce. Předchozí triumf si připsal v roce 2011, tehdy za něj hrál Marek Kysela, který nyní působí v Jablonci. AC Milán vyhrál devětkrát, naposledy loni, Fiorentina a Juventus osmkrát. Inter odešel z finále jako poražený dvakrát, stejně jako třeba Dukla Praha. Dalším českým vítězem tohoto turnaje je Sparta Praha z roku 1956. Jednou ve finále neuspěla Slavia.

Finále Viareggio Cup: Inter-Hellas Verona 2:1

Branky: Bonazzoli 2', Gyamfi 89' - Cappelluzzo 60'

Inter: 1 Radu - 2 Gyamfi, 5 Yao, 19 Sciacca, 3 Dimarco (Miangue 83') - 8 Palazzi, 10 Gnoukouri (Steffe 90'), 20 Rocca - 7 Camara, 9 Bonazzoli, 16 Ventre (Baldini 65'). Náhradníci: 12 Pissardo, 21 Costa, 6 Della Giovanna, 13 Popa, 15 Dabo, 17 Crosato, 22 Appiah, 24 Rapaic. Trenér: Stefano Vecchi.

Hellas Verona: 1 Gollini; 15 Boateng (Perini 55'), 6 Boni, 5 Rossi (Riccardi 46'), 3 Tentardini - 7 Bearzotti (Dagnoni 90'), 8 Guglielmelli, 16 Checchini (Miketic 57'), 10 Speri (65' Moretto) - 9 Cappelluzzo, 11 Fares. Náhradníci: 23 Ferrari, 13 Moretto, 19 Ocelka, 21 Gilli, 24 Piccinini. Trenér: Massimo Pavanel.

ŽK: Rossi 31'
Rozhodčí: Mazzoleni (Bergamo)

Zdroj: inter.it