Giovanissimi Nazionali mají znovu scudetto!

29/06/15 -

Inter Milán má scudetto! Mládežnický výběr do 15 let Giovanissimi Nazionali vyhrál ligu, když ve finále porazil po prodloužení Parmu 4-3 a celkově slaví již osmý triumf. V historii nenajdete v této kategorii jiný lepší klub. AS Řím a Atalanta vyhráli pětkrát. AC Milán dvakrát, Juventus pouze jednou. Inter vyhrál potřetí během posledních čtyř let.

Nerazzurri se ujali vedení v 8.minutě po rohu, když zblízka hlavičkoval Esposito. Druhý gól přidal v 15.minutě po menším zmatku v obraně Parmy Merola. Ve druhém poločasu snížil ve 25.minutě z penalty Minari a o pět minut později vyrovnal po centru z přímého kopu hlavou Adorante. Hned v první minutě prodloužení vstřelil gól mladší bratr Gnoukouriho z A týmu a ve 4.minutě přidal čtvrtý gól Sakho. Parma již pouze dokázala snížit.

Sestava Interu: Internazionale (4-3-3): Tintori, Grassini, Lunghi, Schiro, Bettella, Rizzo, Esposito (Battilana 110’), Gavioli, Merola (Pelle 90’), Patacchini (Sakho 73’), Gnoukouri.

Lavička: Aglietti, Montecchio, Guedegbe, Battilana, Caputo, Sakho, Amabile, Pelle, Vergani.

Trenér: Bellinzaghi.

Góly: Marcatori: Esposito 8’ (Inter), Merola 15’ (Inter), Minari pen. 70’ (Parma), Adorante 75’ (Parma), Gnoukouri 91’ (Inter), Sakho 94’ (Inter), Somian 112’ (Parma)

Zdroj: inter.it/FCInterMilano.com