Inter - Juventus 3:0 (3:5p), komentář k hráčům

03/03/16 - Pohárové finále bylo nakonec nečekaně na dosah. Zaměřili jsme se na některé postavy tohoto strhujícího představení.

Perišič: Na rozdíl od předešlých zápasů dal o sobě vědět hned několikrát. Jeho pokusy hlavou nebo z dálky většinou postrádaly přesnost, zato při pohotové střele z první v 90. minutě musel Neto na zem. Měl podíl na dvou gólech. Nejprve zvyšoval na 2:0, když zužitkoval práci Edera a v poslední desetiminutovce při průniku do šestnáctky šel hodně ochotně na zem po kontaktu s Ruganim, po kterém následovala proměněná penalta. Nicméně může být rád, že utkání dohrál: sudí Gervasoni nepochopitelně sáhl po žluté kartě místo červené po tom, co Ivan nejprve fauloval Cuadrada a následně ho chytil kolem krku.

Palacio: Na hřišti vystřídal Ljajiče, takže měl tolik potřebný dostatek sil na prodloužení. Do šance se nedostal, zato několik jich dokázal svou aktivitou připravit. V penaltovém rozstřelu poslal míč do břevna a tak jako jediný selhal.

Medel: Původně nastoupit neměl, ale jeho zranění nebylo natolik vážné a nakonec odehrál celých 120 minut. Navzdory tomu, že v chilské reprezentaci hraje i jako stoper, hrál opět v záloze i přes diskvalifikaci Mirandu a Murilla. Pochvalu si zaslouží za snahu a nasazení s jakým poctivě odmakal celý zápas. Vybojoval první gól pro Brožoviče, když na hraně faulu odebral míč Hernanesovi.

D´Ambrosio: Nezvykle na pozici stopera tvořil dvojici s Juanem. Na nudu si stěžovat nemohl, protože musel hlídat aktivního Zazu, později navíc zásobovaného balony od Pogbu. Jeho nezkušenost na tomhle postu byla znát, ale hrubých chyb se snad až na jednu výjimku dokázal vyvarovat.

Santon: Časy kdy na začátku ročníku nastupoval pravidelně od první minuty jsou pryč, a tak bylo zajímavé sledovat, jak se s těžkým zápasem popere. Na jeho straně navíc operoval technicky velmi zdatný Alex Sandro. Bohužel, při něm bylo ještě výrazněji vidět, že Davide nepatří mezi horké kandidáty na členy základní sestavy. Rezervy byly vidět hlavně při bránění, naopak útok se snažil podpořit například dlouhým vhazováním, které je jinak u Interu k vidění pouze sporadicky.

Carrizo: Brazilský gólman se mezi třemi tyčemi v soutěžním klání objevil podruhé v sezoně. Tak jako v osmifinále proti Cagliari udržel čisté konto. Po dobu dvou hodin nevytáhl prakticky žádný zákrok, jenom několikrát nejistě vyběhl proti Zazovi. Jenže přišlo nastavení prodloužení, ve kterém dvakrát po sobě vychytal i s dávkou štěstí Moratu a poslal tak utkání do rozstřelu. V něm bohužel neodhadl stranu při ani jednom z pěti pokusů.