Podle mnoha statistik patří Inter k nejlepším

24/10/16 - Po posledních ligových zápasech Interu, kdy doma remizoval s Boloňou a pak prohrál postupně s AS Řím, Cagliari i Atalantou Bergamo, se fanoušci vzácně shodnou, že Inter hraje doslova tragicky a trenér Frank de Boer je po pouhých třech týdnech na vyhazov. A to jsme ještě nezmínili doslova bídné všechny tři zápasy v Evropské lize, kde jen díky štěstí dokázali milánští aspoň porazit Southampton a mohou stále myslet na postup ze skupiny. Prostě Interu to vůbec nejde a tak je otázkou, co za tím vězí. Špatní hráči, jejich sebevědomí, taktika, trenér nebo souhra náhod? Nerazzurri jsou po 9.kole Serie A až na 14.místě a z odehraných zápasů může divák nabýt dojmu, že tým nepředvedl vůbec nic, dostal se jen do několika málo šancí a šance na lepší zítřky v současném stavu snad ani není možná. Při pohledu na týmové statistiky to však vůbec není pravda. V následujícím článku se na to podíváme detailněji a věřím, že můžete být hodně ale hodně překvapeni. Mě z nich totiž vyplývá, že stačí začít proměňovat šance, vyvarovat se individuálních chyb, z toho získat sebevědomí a Inter musí být nahoře. Dokonce někde kolem třetího místa.

Statistiky jsem procházel na oficiálním webu Serie A a na serveru Squawka. Inter jsem nejčastěji porovnával s AC Milánem, který je aktuálně ve formě a patří mu třetí příčka. Ve stručnosti se dá říct, že Inter hodně střílí a není to jen z dálky, jeho hráči dokáží dlouho držet míč, dokáží si bezchybně přihrát a jsou úspěšní i v souboji jeden na jednoho. Nejčastěji Candreva nebo Banega dokáží vytvořit gólovou šanci, ale jejich zakončení je žalostné. Spoustu centrů do vápna najde spoluhráče, ale přesto z toho branka nebývá. I obrana funguje aspoň průměrně a co projde, pochytá skvělý Handanovič. Druhým problémem by tedy mohly být individuální chyby, ale tyto statistiky to neprokazují.

Střely a góly

Inter je v tomto ohledu velmi aktivní. V počtu střeleckých pokusů třetím nejlepším v lize. Když tuto disciplínu srovnáme s druhým milánským klubem, tak hráči AC Milán vyslali o 36 střel méně, což je v průměru o 4 střely na zápas méně než nerazzurri. Když vezmeme v úvahu pouze střely na bránu, tak tam už rozdíl téměř není, Inter je v součtu lepší jen o 4 střely. Celkově ale pořád patří v lize do lepšího průměru.

Co se týká vstřelených gólů, Inter jich má 11, AC 16. Z předchozí střelecké statistiky a počtu branek jasně plyne, že Inter má velký problém s proměňováním šancí. Přitom většina střel jde z vnitřku pokutového území, což znamená, že si dokáže najít prostor pro výhodnou střelu v pokutovém území, což často bývá problém. Toto umí už jenom další čtyři týmů. U ostatních platí, že počet střel z dálky je zhruba stejný jako z místa uvnitř pokutového území. Úspěšnost střelby Interu je pouze 35%. Horší je jen Crotone. Zajímavé je, že nejlepší v proměňování jsou takové týmy jako Cagliari, Sassuolo, Bologna či Chievo.

Centry

Aby toho nebylo málo, Inter má velký problém i s využíváním centrovaných míčů! Není to tak dávno, co platilo, že u černomodrých se nenajde snad nikdo, kdo by dokázal kvalitně odcentrovat. To se s letním příchodem Candrevy změnilo. Inter je v počtu centrů jasně nejlepší v celé italské lize. Ve statistikách Opta je mu započteno 153 centrů, z toho 106 centrů, které našlo adresáta. Například v úspěšných centrech druhý AS Řím má pouze 81 centrů. Pokud počet srovnáme s AC Milánem, tak rossonerri jsou s počtem 50 centrů na 14.místě.

Šance

Ve statistikách najdeme i počty vytvořených šancí. I tam je Inter nahoře a se 103 klíčovými přihrávkami, což můžou být ty, které vytvoří přečíslení v útoku, mu patří 3.pozice. V samotných asistencích neboli přihrávkách na gól je Inter sedmý s devíti kousky.

Zákroky brankáře

Počet zákroků brankáře může vypovídat o tom, jak je obrana propustná. Samir Handanovič měl 31 zásahů, což Inter řadí na průměrné 9.místo. AS Řím nebo AC Milán jsou na tom v tomto ohledu téměř stejně. Jasně nejlepší je v lize Juventus s 16 zákroky.

Kilometry

Ani v odběhaných kilometrech nenajdeme další důvod, proč by měl být Inter v lize až čtrnáctý. 105,3 kilometru na mužstvo po devíti zápasech řadí Inter sice na 13.příčku, ale rozdíly v týmech jsou minimální. Na první Chievo ztrácí zhruba tři kilometry, stejný počet na poslední Sampdorii. Navíc již zmiňované AC Milán je v tomto ohledu předposlední!

Držení míče

Před zápasem s Atalantou byl Inter s 60% nejlepší, po neděli mu patří třetí pozice.

Přihrávky

3 737 úspěšných přihrávek řadí Inter znovu ke špičce - na čtvrté místo. AC Milán má o cca 900 přihrávek méně a je dvanácté. Zajímavá je průměrná délka přihrávky. 18 metrů znamená, že Inter je v žebříčku v poslední čtvrtině. Na druhou stranu je tam s ním i AS Řím a Neapol. Juventus má o 1 metr v průměru delší přihrávky.

Způsob vstřelení gólu

Hráči Interu vstřelili gól 6krát pravou nohou, 2krát levou. AC Milán má bilanci 7+6 a například AS Řím 14+6. Zatímco po zemi to černomodrým moc nejde, ve vzduchu je lepší jen Lazio. Hlavou dali Interisti 5 branek. Ke vstřelení gólu jim nepomáhají ani standardní situace. Zdálo by se, že všechny ty branky hlavou padly po rohových kopech, ale skutečnost je taková, že z rohu dali jedinou. Z přímého kopu se přímo trefil nyní v neděli pouze Éder.

Fauly

Černomodří nijak zvlášť moc nefaulují a patří jim 13.pozice, například s Juventusem. Podobně jako tento tým jsou i faulovány, v žebříčku se nacházejí na páté příčce.

Souboje

Inter je velmi úspěšný v soubojích jeden na jednoho. Úspěšnost má 64% a pouze Juventus je o jedno procento lepší. Pokud se podíváme pouze na souboje ve vzduchu, tak i tam je druhý nejlepší s 54%, vládne AS Řím.

Chyby v obraně

Zde by se dalo předpokládat, že bude Inter nejhorší, protože branky dostává po individuálních chybách. Podle statistik Squawka je ale v průměru. Se třemi chybami (Murillo, Santon, Medel) je 7.-11. Co se týká počtu chyb vedoucích k brance, má v kolonce spolu s dalšími pěti týmy dokonce nulu. To je celkem nečekané.

Hráčské statistiky v Interu

Nejvíc úspěšných přihrávek a to 499 má na kontě Medel a mají v průměru 18 metrů, což je průměr i celého týmu. Pouze ale tři z nich byli tzv. klíčové. Éver Banega nastřádal o 100 méně, ale hned 24krát z nich znamenalo, že se Inter dostal do šance a dvě z nich jeho spoluhráči proměnili. Je třetí nejlepší v celé soutěži. Dalším významným tvůrcem šancí je Candreva - 18 klíčových přihrávek (šestý nejlepší v Serii A) + 3 gólové asistence. Dalšími jsou Perišič 13+0, Icardi 9+2, Mario 9+1, Éder 7+0, Santon 6+0. Nikdo jiný nemá víc než tři přihrávky.

V napadání soupeře je nadprůměrný Medel a Perišič. V souboji jeden na jednoho se daří téměř všem. Jenom Ansaldi, D'Ambrosio a Miangue mají úspěšnost pod 50%. Nejlepším je Kondogbia (94%). Ve vzduchu má nejvyšší úspěšnost Ranocchia (92%). Například Murillo a Miranda mají kolem 55%.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Opta/Lega Calcio/Squawka

411x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy