Blog MP: Tottenham - INTER 1:1, 3:4 po pen.

05/08/19 - Priebeh: Dnes sme sa ani poriadne na ihrisku neprebrali a bolo 1:0. Gagliardinimu v 3.minúte na súperovej polovici odskočila lopta ďaleko od nohy, nasledoval rýchly brejk po ľavej strane, prihrávka vpravo a hoci mal Lucas Moura pred sebou Škriniara aj Handanoviča, po krátkej kľučke vo vnútri 16ky vystrelil popri slovenskom stopérovi k bližšej tyči a ani náš kapitán už nedokázal vykryť priestor medzi ním a konštrukciou brány. Takže hneď traja vinníci, kedy Gagliardini zbytočne stratil, Škriniar možno mohol včas vystúpiť proti útočiacemu hráčovi a Handanovič nestál práve najlepšie.

Tottenham 1:1 (3:4pp) INTER (International Champions Cup - Tottenham Hotspur Stadium - prípravný zápas)

Hralo sa v Londýne pred 59tis divákmi.

Základná zostava: Handanovič - Dambrosio, De Vrij, Škriniar - Candreva, Gagliardini, Brozovič, Sensi, Dalbert - Esposito, Perisič.

Absencie: Icardi (nekonečný príbeh), Lautaro, Vecino, Asamoah (sú len v začiatku prípravy), Lazaro, Godin, Bastoni (zranenia).

Prvá 10-minútovka bola v réžii anglického finalistu poslednej sezóny Ligy Majstrov. Postupne sme sa však otrepali a začali preberať iniciatívu. V 12.minúte sa v pokutovom území dostal k hlavičke Dalbert, zakončil však slabo a priamo do rúk brankára. Náš vysoký pressing začal fungovať, následkom čoho Spurs odovzdávali prihrávky na kopačky Interu. V 16.minúte Brozovič získal v strede loptu, poslal do šance Perisiča, ten však zakončil veľmi nevýrazne. V 19.minúte, po faule chorvátskeho záložníka mali pre zmenu šancu hráči Tottanhamu, Kane však mieril z priameho kopu vysoko nad. V 21.minúte zastavil náznak dobrej šance pre Dalberta offside. Okolo 25.minúty Inter súpera zatlačil, cez 16ku leteli centre od Dalberta aj Candrevu, no chýbala im presnosť. V 26.minúte sme opäť zachytili rozohrávku súpera už na ich polovici, Brozovič nádhernou technickou strelou obstrelil brankára no loptu zastavila pravá tyč.

V 35.minúte prišla klasická akcia Interu, prenesenie hry od obrany diagonálne na opačnú stranu ihriska. Dalbert loptu spracoval, potiahol na stred a poslal prihrávku na Esposita. Náš teenager fantastickou prihrávkou na jeden dotyk z prvej poslal do čistej šance Sensiho a ten nájazd na brankára chladnokrvne zakončil k vzdialenejšej tyči, 1:1.

Inter mal zápas pod kontrolou, hoci nám v závere polčasu jemne zavaril Brozovič, keď sa toľko motal s loptou vo vlastnej 16ke, až ju stratil. Spurs však šancu nevyužili.

Aj v druhom polčase sme pokračovali v kvalitnom pressovaní súpera, chýbal však hráč, ktorý by akcie kvalitne zakončil. Perisič, ani cez polčas striedajúci Politano, svoje náznaky šancí nedokázali premeniť ani len na kvalitné zakončenie. V 59.minúte vyrobil chybu v rozohrávke Handanovič, ani túto šancu a následný krátky tlak na našu bránu však Spurs nedokázali využiť.

V príprave už tradične chaotickejší, druhý polčas, prerušovaný častými a početnými striedaniami na oboch stranách, priniesol ešte tri zaujímavé momenty. V 76. minúte pekne vystrelil Barella, brankár sa však stihol presunúť a tento pokus bezpečne kryť. V 78.minúte sa sebe typickým spôsobom snažil viesť loptu smerom k bráne Politano, súper mu ju však ľahko odobral, nasledovala kolmica na Sona, ktorý v šprinte ukázal celej našej obrane chrbát no z ľahkého uhla už Handanoviča prekonať nedokázal.

Aj tretí zápas v sérii sme teda remizovali a nasledovali pokutové kopy. Hneď v prvej sérii boli úspešní obaja brankári, za nás nepremenil Puscas. Následne však s prehľadom premenili Ranocchia, Demarco a Politano. V poslednej sérii Handanovič chytil a k rozhodujúcej penalte sa teda postavil rovnako ako v zápase proti PSG Joao Mario a ten nezaváhal.

Inter teda zvíťazil, v tabuľke prípravy získal dokopy 3 body so skóre 2:3 a obsadil 7.priečku z 12 teamov.

Ako teda prípravné zápasy, ich priebeh aj celkové skóre napovedali, o obranu sa príliš báť nemusíme, dúfam však v skorý návrat na trávniky pre Godina, pretože po odchode Mirandu a hráčskej kvalite Dambrosia a Ranocchiu by nám ešte mohol veľmi chýbať.

Stred poľa hrá vynikajúco. Sensi a Barella fungujú ako motorové myši, výborne zapadli do teamu a sú nebezpeční aj v zakončení. Brozovič hral dnes výborne a zdá sa že mu tiež toto herné rozostavenie sedí.

Kvalita nám v príprave chýbala na krajoch. Hoci Dalbert dnes znova podal veľmi solídny výkon a patril k najlepším na ihrisku, jeho limity všetci poznáme. Candreva bol dnes o niečo slabší a... jeho limity tiež všetci poznáme.

Najväčší kameň úrazu stále leží v útoku. Esposito zbiera skúsenosti, má výborné momenty, ale k hotovému hráčovi do Áčka mu ešte čosi chýba. Zvyšok rezervy nestojí za reč. Perisič je v útoku ešte tragickejší a menej výrazný, než býval na kraji zálohy. Politano sa len vrátil po zranení, viem si ho predstaviť na hrote v štýle Insigneho. Lautaro sa momentálne javí ako jednotka na hrot, no tiež ešte len zbiera v Európe skúsenosti a do prípravy sa zatiaľ nezapojil. Icardiho prípadný odchod či zotrvanie a príchod silného útočného kladiva (či už to nakoniec bude Džeko, Lukaku, Cavani,...) momentálne pripomínajú nekonečnú telenovelu. Pre úspech či neúspech v novej sezóne teda bude kľúčové, počas zvyšku prestupového obdobia, získať 1-2 útočníkov a hráčov na obe krídla.

O taktiku, systém, správne striedania či kvalitnú a náročnú kondičnú prípravu sa nebojím, veľký prínos Conteho cítiť už dnes.

Nerazzurri čaká v rámci prípravy ešte posledný zápas, 10.8. o 21:30 proti španielskej Valencii.