Blog MP: INTER - Atalanta 1:1

13/01/20 - Prvý vs. piaty. Najlepšia obrana vs. najlepší útok. Jeden z ťahákov 19.kola Serie A medzi klubmi zo susediacich miest, ktoré hrajú oba v čierno-modrých dresoch. Navyše pre hostí je San Siro tento rok druhým domovom, keďže u nás hrajú zápasy Ligy Majstrov.

INTER 1:1 Atalanta

Góly: 4.Martinez 1:0

ŽK: Conte (mimo ihrisko - áno, už zase :D), Sensi, Godin

Základná zostava: Handanovič (c) - Godin, De Vrij, Bastoni - Candreva, Sensi (71.Valero), Brozovič, Gagliardini, Biraghi - Lukaku, Martinez (80.Politano)

Absencie: Asamoah, D´Ambrosio (zranenia), Barella, Škriniar (trest pre žlté karty)

V základnej zostave žiadne prekvapenie, najväčšou zmenou bola vynútená absencia Milana Škriniara, ktorý tak počas 3 sezón v Interi vynechal len svoj štvrtý zápas. Sensi hral po zranení prvý krát v základe a logicky bol aj prvý striedaný hráč, v 65.minúte ho nahradil Valero. Prečo Valero? Za stavu keď sme sa prakticky len bránili a bolo treba fyzicky silného hráča? Lebo Vecino nebol fit, hoci sedel na lavičke, Barella chýbal pre karty, Agoume ešte nemá skúsenosti a iná možnosť nebola. Ako veľmi by sa hodil Vidal, o ktorého príchode sa hovorí. Ako veľmi by sa hodil Eriksen, hráč, schopný tvoriť hru, kreatívny, nebezpečný pri priamych kopoch, hráč, akého nemáme v kádri od čias Snajdera. Modlime sa za skorý príchod týchto posíl, lebo súčasná šírka a kvalita kádra nás pravidelne vyzlečie donaha v každom druhom polčase so silnejším súperom (Juventus, Barcelona, Borussia, Atalanta...). Druhé striedanie, Politano namiesto Lautara. Že šiel Martinez dole je pochopiteľné, v zápase nabehal dosť a neskôr kondične odpadol. Celkom logicky. Prečo Politano a nie Alexis Sanchez? Hoci čilan by mal byť už fyzicky v poriadku, prednosť dostal Politano, ktorý prakticky nikdy nič ako striedajúci hráč Interu nepriniesol, nesedí mu hra v útoku, aj tak sa tlačí na svoje pravé krídlo a nevychádzajú mu ani jeho čitateľné kľučky a streľba. Ktovie, či Alexis ešte nemá dostatočnú kondíciu aspoň na pár minút alebo išlo o snahu ukázať Politana prípadným záujemcom, hovorí sa totiž o jeho odchode z Interu.

Potešil prvý polčas, ktorý sme zvládli výborne. Rýchly gól, hra pod kontrolou a v závere potrebná dávka šťastia. Gól padol vďaka dobrému pohybu Sensiho smerom dopredu, do ofenzívy je to jednoducho o triedu lepší hráč než ktokoľvek zo súčasnej zálohy Interu. Lukaku a Lautaro opäť skvele spolupracovali, pre náš argentínsky poklad to bol 10.gól v sezóne, čím sa dostal na 5.priečku tabuľky strelcov. Lautaro mohol pridať aj druhý gól, keď z uhla preloboval brankára ale brániaci hráč Bergama loptu z čiary odvrátil do bezpečia. Obrana, napriek absencii stálice v podobe Škriniara, obstála dobre. Godin si svoju robotu splnil, hoci smerom dopredu tentokrát nestíhal. Bastoni pridal práve toto naviac, výrazne sa vysúval do útoku a pomáhal vytvárať priestor spoluhráčom. Najväčšia šanca Atalanty v prvom polčase vznikla po štandardnej situácii, keď najprv nebezpečnú hlavičku kryl Handanovič a odrazenú loptu zázrakom nedostali hráči hostí do brány. Naozaj zázrak, alebo Lautarova šikovnosť? Niektoré zábery totiž naznačili že náš útočník v páde pravdepodobne pridržal nohu protihráčovi, ktorý sa snažil doraziť loptu do siete. Nuž, máme VAR a ani ten faul nehlásil, Inter tak prvý polčas vyhral 1:0.

Katastrofálny druhý polčas, v ktorom Inter totálne prestal útočiť a čo bolo horšie, začal mať aj problémy v obrane, predznamenala už strela striedajúceho Malinovskyho, ktorá skončila na žrdi. Ukrajinský krídelník bol výrazným oživením hry hostí. Kam sme sa to dostali že Atalanta má kvalitnejšiu lavičku náhradníkov ako Inter?!

V 75.minúte prišiel zaslúžený gólový trest, keď tečovanú loptu krížom cez pokutové územie dostal do brány Gosens, ktorý v páde prekvapil Candrevu, ktorý bol prvý pri lopte a mal ju okamžite odkopávať preč. Hold, Antonio je primárne ofenzívny krídelnik a hoci sa snaží, defenzívne kvality potrebné pri post wing-backa jednoducho nemá.

Inter sa po vyrovnaní trochu prebral, jeden z mála pekných okamihov predviedol Brozovič, keď si prehodil pravou nohou loptu ponad obrancu na ľavačku, volejom však trafil presne na stred brány. Atalanta bola naďalej aktívnejšia a 2 minúty pred koncom riadnej hracej doby mohla prísť totálna katastrofa. Veľmi prísne nariadený pokutový kop po kontakte Bastoniho s Malinovskym však Murielovi Handanovič chytil. Spravodlivosť zvíťazila a zápas skončil remízou.

Vzhľadom na tabuľkové postavenie a vyrovnaný boj s Juventusom je remíza pre Inter prehrou. Vzhľadom na priebeh a predvedenú hru, víťaztvom. "Stará dáma" nastúpi v nedeľu večer na pôde Rímskeho AS, musíme teda vlkom držať palce aby neprehrali, ak chceme vidieť Inter aj naďalej na prvej pozícii.

Najbližšie uvidíme "nerazzurri" v akcii už v utorok 14.1. o 20:45 v zápase Talianskeho pohára v Miláne proti Cagliari. Som veľmi zvedavý, ako sa k tomu Conte postaví a kto dostane šancu zasiahnuť do zápasu. Rotácia kádra je nevyhnutná, ďalší ligový zápas je na progame už v nedeľu poobede. Uvidíme v pohári viac v akcii hráčov ako Esposito, Agoume, Dimarco, Lazaro či Sanchez? Ja by som bol rád.