Blog MP: Koniec Európskych sútaží pre Inter

10/12/20 - Tak som sa dnes zobudil do upršaného rána s pocitom že to čo som včera videl, musel byť snáď zlý sen. Nebol.

Neviem ako to máte vy, fans Nerazzurri, ale ja som musel včera vypnúť Facebook aj messenger, lebo okamžite mi začali chodiť posmešné správy a označenia v komentároch. Je jedno či od fanúšika "korupčákov" z Juve, ktorý na výhru v Lige Majstrov čakajú dva krát tak dlho ako my, či fanúšika úspechu "mamonárov" z Man.City, ktorý Ligu Majstrov nevyhral nikdy. Skrátka sme na smiech spôsobom, ako už dávno nie...

Neverím na nálepky typu "Conte a Vidal sú Juvemerdaci". Absolútne ma netrápi ani nezaujíma, že Conte dostáva astronomický plat. Tiež rozumiem že Eriksen sa prvú sezónu v Interi príliš nechytil, aj keď dostával viac priestoru a rovnako v novej sezóne nezaujal. Vážne sa plieskam do čela keď vidím komentáre typu "Gagliardini hrá namiesto Eriksena"... Nie, títo dvaja hráči sa nemajú prečo porovnávať a ich prednosti na ihrisku sú úplne iné.

Sú veci, ktoré tréner nemôže ovplyvniť. Napríklad keď privedie do týmu hviezdneho a skúseného záložníka z Barcelony a ten sa nechá vylúčiť ako nevybúrený pubertiak. Alebo keď Lautaro predvedie zápas v ktorom by nedal gól zrejme ani z 10 superšancí. Nikto nemôže za to že trafil hneď v úvode brvno, takisto nie je nič viac, než smola že snáď najmenší hráč na ihrisku, Alexis Sanchez predvedie krásnu, gólovú hlavičku no loptu nechtiac zablokuje Lukaku.

Lenže Inter Miláno, v skupine s trápiacim sa Realom, ľahko nadpriemerným Mönchengladbachom a ukrajinským trpaslíkov, Shakhtarom, mal mať o postupe rozhodnuté už dávno. Posledný klinec do našej rakvy v Lige Majstrov tada dala bezgólová remíza s tymom, ktorému Borussia "nasúkala" v dvoch zápasoch 10 kúskov. Inter v dvoch zápasoch 0. Slovom NULA!

Ak niečo Conte ovplyvniť mohol, tak výber základnej zostavy a striedania. Práve tu ukázal že si svoj plat a povesť top trénera, aktuálne nezaslúži.

V zápase, ktorý sme museli vyhrať, nastúpili v základnej zostave traja defenzívny záložníci. Brozovič podáva aktuálne dobré výkony, Barella je skvelý, ale údajné ľahké zranenie sa na ňom zrejme podpísalo, lebo poslednú pol hodinu sa z hry takmer vytratil, čo on nezvykne. Gagliardini naozaj nie je taký zlý hráč, ak berieme do úvahy defenzívnu činnosť. Lenže toto bol zápas so súperom, ktorý prevažnú časť zápasu "betónoval" pred vlastnou bránou a už prvý, vzájomný zápas mohol a mal naznačiť že budeme potrebovať hráča s kvalitnou strelou, prihrávkou, myšlienkou. Jedným slovom, Eriksen.

Ak je jedna pozitívna vec na včerajšom zápase Ligy Majstrov (okrem výborného výkonu obrany na čele so Škriniarom), tak ňou bol bez pochýb výkon Christiana Eriksena. Ten dostal opäť len pár minút priestoru ale jasne na ihrisku deklaroval že má Interu čo ponúknuť.

Nedostatok odvahy na zmeny, herný stereotyp, tragicky neskoré striedania a nulový cit pre typ zápasu, kde uprednostniť defenzivnejších bojovníkov a kde ofenzívne eso - Eriksena. Toto sú fakty, za ktoré je jednoznačne zodpovedný Conte a nik iný. Čokoľvek iné budú z jeho strany len výhovorky a alibizmus.

Neviem, ako sa k fatálnemu zlyhaniu v Lige Majstrov, v ktorej končíme prvý krát v histórii na 4.priečke základnej skupiny, postaví vedenie klubu, ale predpokladám že Conte ostane.

V mojich očiach má poslednú šancu, zachovať sa ako chlap. Priznať si vlastné chyby, poučiť sa z nich, konečne niečo zmeniť a všetko odčiniť titulom v Serie A a Coppa Italia.

Najbližší zápas odohrá Inter v nedeľu 13.12. o 12:30 v Cagliari. Ako verný fanúšik budem opäť pritom. Aktuálne som však tak frustrovaný z neúspechu, posmešných správ, diskusii s inými fanúšikmi, atď že hodnotenia a dlhšie komentáre možno vynechám. V poslednej dobe vidím slabšiu spätnú väzbu, tak neviem, či vôbec pokračovať....na konci teda anketa.

Michal Petrenka

Autor: Michal Petrenka

73x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy