RMŠ: Zhodnocení týmu a dnešního výkonu

03/01/21 - Rastislav Milan Šadera se svěřil ve skupině na facebooku se svými postřehy.

Nezvyknem tu často písať ale dnes po prvom novoročnom zápase sa chcem vyjadriť a povedať čo nám ukázal dnešný zápas.

Lukaku dnes opäť dokázal aký je pre nás dôležitým a jednoznačne potvrdil jeho slová, že patrí medzi TOP 5 útočníkov na svete. To za mňa bez pochýb.

Ashley Young a jeho výkon (nie len dnes ale už viac zápasov) dokazuje že Vek už vyhráva a jednoznačne nemá na to aby hral v základnej 11tke. Všetok rešpekt, chytil sa u nás dobre ale posledné zápasy sú katastrofa či do útoky či do do obrany nedá sa na to pozerať. Dnes v prvom polčaše proti podpriemernému Crotone neukázal nič len robil chybu za chybou. (1x poslal presný center na Lautara a to bolo z jeho strany všetko).

Máme tam Ivana Perisica, ktorý vyhral s Bayernom v minulej sezóne Treble a ľavá záloha je proste post ktorý mu sedí. Je pravda, že je viac ofenzívne ladený a v defenzíve to nie najlepšie ale určite je to v oboch smeroch lepšie ako Ashley Young. (toto jednoznačne dávam za chybu Contemu) + je tam ešte Darmian, ktorý sa chytil naozaj veľmi skvelo v Interi.

Dnešná prvá polovica zápasu, bola úprimne veľmi zlá a podobala sa všetkým výkonom od zápasu so Sasuolom, to bol naozaj zápas v ktorom sme dominovali celý čas. V druhej polovici nás zachránil náš útok a defenzíva bola takmer bez práce. Neviem, úprimne sledujem ten Conteho štýl a som zmätený, často krát pri rozhrávke si všímam, že jeden z našej stopérskej trojice je vysunutí vyššie ako naši všetci stredný záložníci. Nejakým zázrakom sa nám ale v poslednej dobe stále podarí vyhrať, dnes k tomu prispel určite aj rozhodca, kde za stavu 2:2 mala byť podľa mňa jednoznačne odpískaná Brozova ruka, ale nestalo sa tak (pozn. redakce: míč se mu do ruky odrazil od jeho stehna a to podle pravidel penalta není).

Ešte keď sa vrátim napr. k zápasu s Neapolom alebo Speziou to boli naozaj hrozné výkony. Proti Verone a Cagliari to bolo o čosi lepšie ale taktiež nič moc.

Niekedy sa zamýšľam nad tým ako by to dopadlo keby sme sa postavili proti súperom, ktorý sú momentálne svetová špička. Bayern, Liverpool, PSG úprimne si myslím, že by to bola veľmi studená sprcha a stým futbalom akým momentálne hráme by som mohli prehrať aj rozdielom triedy pričom v kvalite hráčov až tak nezaostávame. Stred obrany (Bastoni, Škriniar, de vrij) je podla mňa na kvalitnej úrovni, čo sa týka lavičky to už je problém.

Stred zálohy máme taktiež kvalitný len bohužial Conte Komplex Gagliardiny/Vidal to tam celé kazí a k Eriksenovi sa ani nevyjadrujem je mi to naozaj ľúto čo sa okolo neho deje. Bohužiaľ odíde veľké meno, od ktorého sme každý očakávali viac ale ruku na srdce veľa toho neukázal. zrejme mu nesadol štýl, to áno, ale hráč jeho kvalít by sa podľa mňa mal presadiť v akomkoľvek štýle. Dostal šance a nevyužil ich veľká škoda. Najlepší hráč v zálohe je jednoznačne Barella. Brozovi sa celkom darí aj keď to jeho vyhadzovanie rukami je na nervy a dúfam, že Sensi sa dá dokopy a začne hrávať v základe čo najskôr na úkor Vidala, ktorý je zatiaľ jedno veľké sklamanie. Krídla máme tiež celkom na dobrej úrovni Hakimi, patrí medzi svetovú elitu a na druhej strane by to mohol striedať medzi Perišičom a Darmian ale to sa bohužiaľ nedeje a hraje nasilu Young.

Útok je to čo nás túto sezónu drží pri živote 40 gólov za 15 zápasov, najlepšia ofenzíva v lige. Alexis sa tiež z lavičky chytá svojich šanci celkom dobre, lenže ho brzdia zranenia a preto by nám trebalo ešte nejaký backup lebo Pinamonti je pripravený tak akurát na ďalšie hosťovanie.

Sumár sumárov:

Conteho môže zachrániť tento rok iba TITUL nič iné, káder na to má, kedže nehráme žiadne európske sútaže, vyhováranie sa na nabitý program neprichádza v úvahu. Som za conteho ale niektoré jeho ťahy sú naozaj nelogické a hlúpe. Tvrdohlavý človek, ktorý nechce zmeniť systém a stavia hráčov podľa sympatii, čo je veľká chyba a môže ho to stať jeho miesto na stoličke a nás TITUL, na ktorý už desaťročie čakáme. Tento rok je Juventus katastrofálny, takže verím že by sa nám to mohlo podariť pretože AC hrá ešte európsku ligu a nemá takú kvalitu ako my. Juventus nikdy netreba odpisovať ale sú na tom naozaj zle a ich futbal je jedna bieda aj napriek tomu, že mali naozaj kvalitné posily.

Jednoznačne by sme potrebovali kúpiť Stoperá, záložnika a útočnika momentálne. Uvidíme ako sa ďalej bude vyvíjať situácia a kto ešte odíde okrem Naingolana a Eriksena, verím že Perišic ostane.

Ja by som si ako posily predstavoval Papuho Gomeza na ktorého je cenovka 10milionov po hádke s trénerom, kvalitný hráč zahrá aj v útoku aj zálohe, áno je síce starší ale 2 sezóny určite ešte zahrá na špičkovej úrovni ( určite by toho priniesol viac ako Kolarov a Vidal, ktorých si Conte vydobyl lebo chcel "skúsenosti", tie sú ale viac na škodu ako na úžitok zatiaľ). Ďalej De Paul z Udinese by bola veľmi dobrá posila do stredu zálohy za mňa, a na stopéra napr. mladý 20 ročný Kabak z nemeckého Schalke, ktorý je na tom túto sezónu katastrofálne, a jedine tento mladý Turecký stóper tam niečo ukazuje. Na lavičku by bol podľa mňa akurát do točenia. V prípade odchodu Perišica by som stiahol Alonsa z Chelsea predsa má 29 rokov a pod Contem bol jedným z tých lepších v Chelsea a hodil by sa na ten post krídla určite perfektne a myslím si že aj do Talianska.

Verím, že tento rok môže byť konečne Titulový.

FORZA INTER!

Autor: Rastislav Milan Šadera

214x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy