Blog MP: FC Turín - INTER 1:2

16/03/21 - Po krátkom oddychu, keď som si dovolil vynechať hodnotenia posledných dvoch stretnutí je tu opäť môj súhrn a pohľad na posledné dianie okolo nášho milovaného Interu.

Včera sa Inter ako líder tabuľky predstavil na ihrisku Turínskeho FC, ktoré podobne ako napríklad Parma, napriek na prvý pohľad kvalitnému kádru, musí bojovať o záchranu. Na obhajobu domácich však treba dodať že posledné týždne bojujú s vyšším počtom absencii pre covid. Každopádne sa dal očakávať tvrdý boj o každý bod, ktorý potrebuje "Granata" k záchrane a "Nerazzurri" k ceste za "scudettom".

V kabíne Interu našťastie vládne dobrá nálada a hráčom sa vyhýbajú zranenia aj choroby. Verím že to je nie len šťastná zhoda okolností ale tiež zásluha profesionálneho prístupu na každej jednej pracovnej pozícii v štruktúrach klubu. Vo nedeľnom zápase chýbal len Vidal, ktorý musel podstúpiť operáciu kolena a k dispozícii nebude zhruba mesiac. Drobné zdravotné problémy hlásil Eriksen, bol však pripravený na lavičke náhradníkov. Po dlhej dobe, presnejšie od konca januára sme tak mohli vidieť v základnej zostave Gagliardiniho.

V úvode zápasu sa Turín snažil držať loptu na svojich kopačkách, no Inter postupne preberal iniciatívu. V útoku však zlyhávala naša finálna a predfinálna fáza. Inými slovami, akcie končili podobne ako z čias keď na krídle hrával Candreva, na prvom obrancovi alebo za postrannou čiarou. Ak už bol center presný tak zakončenia hlavou minuli bránu. Takto dopadli pokusy Lautara, Škriniara i Gagliardiniho. Najväčšiu šancu prvého polčasu si tak vytvoril nečakane práve domáci celok, keď si obrana Interu pri priamom kope z ľavej strany zle rozdelila hráčov na vzdialenejšej žrdi. Nikým neatakovaný hráč Turína však našťastie hlavou zakončil len do žrde a odrazenú loptu "odpratal" spred bránkovej čiary brániaci Lukaku.

Keď sa Interu nedarilo presadiť ani začiatkom druhého polčasu, rozhodol sa Conte, ktorý mimochodom opäť viedol svoje mužstvo pre trest len z tribúny, oživiť hru striedaniami. Trochu prekvapivo nahradil Perisica anglický veterán Young. Naopak, podľa očakávaní vybehol namiesto nevýrazného Gagliardiniho na ihrisko Eriksen. Tomu stačilo zhruba 5 minút aby sa zapojil do akcie, keď zrýchlil hru kolmicou na hrot útoku, kde Lukaku na viac pokusov dokázal pretlačiť loptu na Lautara. Toho v pokutovom území poslal brániaci hráč k zemi, právom teda nasledoval pokutový kop. Lukaku si pri ňom opäť zachoval chladnú hlavu a poslal loptu do siete. Najlepší strelec Interu tak zaznamenal 19.gól v Serie A, v tabuľke o kráľa strelcov je stále druhý (1.C.Ronaldo 23 gólov, 3.L. Muriel 16 gólov). Lukaku si navyše drží 100% úspešnosť v premieňaní pokutových kopov v drese Interu.

Favorit zápasu tak po viac ako hodine hry konečne viedol a krátko po prvom góle mohol pridať aj druhý. Peknú akciu predviedol Škriniar a v "šestnástke uvoľnil Lautara, ktorý dobrou prihrávkou" pod seba" vrátil loptu na hranicu bieleho bodu, odkiaľ však Hakimi nedokázal prekonať brankára. Nedáš - dostaneš, prišiel rohový kop Turínčanov, po ktorom skončila v jednom momente na trávniku hneď štvorica hráčov Interu a domáci tak mali dostatok priestoru a času, "upratať" loptu do siete. de Vrij sa zrazil s Barellom, stane sa. Bastoni padol po bežnom súboji s hráčom súpera, v poriadku. Škriniara však k zemi postrčili hneď dvaja hráči Turína, prečo VAR nezasiahol, ostáva záhadou.

V závere vrhol Inter všetky sily do útoku, Brozoviča nahradil Alexis Sanchez a aj jemu stačilo 5 minút pobytu na hracej ploche, aby poslal kľúčový, lahodný center na hlavu Lautara, ktorý tak svojim 14.ligovým gólom rozhodol o 8. výhre Interu v sérii. Perlička na záver, v 88.minúte vybehol po vážnom zranení, po prvý krát v sezóne na trávnik Matias Vecino. Urugajčan je tak definitívne späť a zvýši konkurenciu v silnej stredovej trojici.

Inter sa teda opäť potrápil, ale plný počet bodov si predsa berie domov. Práve toto je jeden z dôvodov, prečo je momentálne najhorúcejší kandidát na titul. Aj v minulosti sme dokázali vyhrať veľké zápasy, ale strácali sme body z tzv. povinných. Ssc Neapol zvládol prvý krok v roli pomocníka Interu, keď vďaka gólu ex-interistu Politana zdolal AC Miláno. Inter tak má momentálne na čele tabuľky sľubný náskok 9 bodov. Tretí je Juventus so stratou 10 bodov a zápasom k dobru. Stará dáma si poradila s Cagliari vďaka čistému hetriku C.Ronalda. Ktovie, ako by sa však tento zápas vyvíjal, keby videla slávna CR7 červenú kartu po kriminálnom zákroku na brankára, pri ktorom mu takmer odkopol hlavu. Lenže Cristiano je superstar a hrá v Taliansku za Juventus, nuž...

Čo čaká Inter najbližšie? Ešte pred reprezentačnou prestávkou, po ktorej sa ligová sezóna dostane do rozhodujúcej fázy, hostíme na San Sire Sassuolo. Čierno-zelení sa držia na veľmi solídnej 8.pozicii. Strata na pohárové miestenky ako aj náskok nad pásmom zostupu, sú však pomerne veľké a tak môžu hrať hostia, ktorých dres oblieka aj slovenský reprezentant, Lukáš Haraslín, uvoľnene. Zápasy Sassuola prinášajú pravidelne len tesné výsledky a rozhodovať tak môže každý jeden gól. V prospech Interu hovorí dlhší čas na oddych, keďže hostí čaká ešte v stredu dohrávka 24.kola. Zápas Inter vs Sassuolo si môžeme vychutnať v sobotu 20.3. o 20:45.