Christian Eriksen při zápase zkolaboval a bojoval o život

12/06/21 - Nejlepší dánský fotbalista Christian Eriksen pár minut před koncem prvního poločasu úvodního zápasu jeho reprezentace proti Finsku na Euro 2020 zkolaboval a lékaři bojovali o jeho život. Dlouho trvalo než ho i s pomocí defibrilátoru přivedli po zástavě srdce zpět k životu. Šokující scény poznamenaly všechny účastníky utkání a diváky na tribunách. Teprve až po té, co se všichni dozvěděli, že je Eriksen stabilizovaný a dokonce i při vědomí, řešilo se, zda se zápas dohraje. Záložník Interu Milán hráčům přes videohovor vzkázal, že je v pořádku a že mají hrát. Jedinou branku dalo Finsko a trefil se Pohjanpala. Vzhledem k okolnostem ale neslavil.

"Naše myšlenky jsou v těchto těžkých časech s Christianem Eriksenem a jeho nejbližšími. Když se přihodí něco takového, fotbal je náhle nepodstatný. Život je drahocenný, dávejme na něj pozor," napsal na twitter kapitán Finů Tim Sparv.

Do podpory na dálku se zapojili v Kodani, kde se hrálo, i finští fanoušci, kteří na tribunách vyvolávali jméno "Christian", a dánští příznivci pro změnu odpovídali v odezvě: "Eriksen".

Eriksen padl na zem krátce po té, co ho ještě plného života zachytila detailně kamera. Z autového vhazování k němu mířil míč, on se však bezvládně s otevřenýma očima a nepřítomným výrazem sesunul k zemi. Rozhodčí okamžitě přerušil zápas a volal k lavičkám pro pomoc. Jako první k němu přispěchal kapitán Kjaer, který ho uvedl do stabilizované polohy.

Lékaři k němu běželi přes celou šíři hřiště. Když k němu doběhli, tak ještě dýchal, ale jeho stav se zhoršoval. Následovala masáž srdce, později i pomoci defibrilátoru. Trvalo to předlouhých čtrnáct minut, než ho odvezli na nosítkách schovaného za plachtami, aby na něj nebylo vidět. Nebylo jasné, zda byla masáž úspěšná. Až z fotky, která se chvíli po té, objevila na internetu bylo zřejmé, že je při vědomí.

Mezitím Kjaer s brankářem Smeichelem utěšoval Eriksenovu partnerku, která se dostala z tribun na hřiště.

Zhruba po hodině UEFA vydala na twitteru zprávu, že Eriksen je stabilizovaný. Pak hráčův agent pro dánské rádio řekl, že je Christian schopný i komunikovat.

Autor: Lukáš Pekárek

72x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy