Inzaghi: Trochu jsem měl obavy, ale kluci byli skvělí

19/09/21 - Inter si ve 4.kole Serie A snadno poradil s Boloňou a zničil ji 6-1. Nerazzurri si připsali třetí vítězství ze čtyř zápasů a v tabulce jsou znovu první. Simone Inzaghi byl z předvedené hry nadšený. Chválil Dumfriese, Brozoviče, Lautara, mluvil o důvodech, proč někteří hráči nehráli, a vrátil se i k nešťastnému zápasu proti Realu Madrid.

Na začátku rozhovoru pro DAZN hovořil o výkonu Denzela Dumfriese, který zařídil úvodní branku Interu: "Myslím, že Denzel odehrál skvělý zápas. V tréninku se mu daří. Potřeboval se usadit, ale tento proces proběhl rychleji, než se očekávalo. Je to kvalitní hráč a odvádí kvalitní práci. Rychle se učí italsky a jsme s ním velmi spokojeni."

Od nezasloužené prohry Realem Madrid se Inter odrazil tím nejlepším možným způsobem dál: "Do tohoto zápasu jsem šel s obavami, protože po prohře, jako byla ta středeční, může někdy přijít kocovina, ale kluci byli skvělí. Chtěli jsme před našimi fanoušky předvést dobrý výkon. Hráčům jsem pogratuloval k výkonu proti Realu. Je přirozené mít pocit lítosti, protože po takovém výkonu nemůžete odjet s takovým výsledkem. Měli jsme 18 střel, ale neskórovali jsme, zatímco dnes jsme prvním pokusem odemkli skóre. Je to velký vítězství, ale soupeř byl v dobré formě. Vyhráli nějaké zápasy, takže Inter si za tento výkon zaslouží uznání."

Trenér hovořil o možnostech ve středu pole a hledání alternativy k Marcelu Brozovičovi: "V prvních dvou zápasech se mi podařilo dát Brozovi trochu odpočinku, ale je pro nás nenahraditelný. Není náhoda, že pro každého trenéra, který ho tu měl, byl vždycky základem a oporou. Na tomto postu máme také Barellu, navíc Vecino tam hrál za Uruguay. Gagliardini je také velmi užitečný hráč. Měl zranění, ale už se zotavuje a já jsem ho rychle vrátil do sestavy, aby se mohl vrátit do plné kondice."

Inzaghi se vyjádřil také k Alexisi Sanchezovi a hráčům, které se rozhodl nechat odpočívat: "Alexis je skvělý hráč a pro mě to rozhodně není žádná novinka. Bohužel, když se vrátil z reprezentační povinností, měl nějaký drobné zranění. Pracuje nesmírně tvrdě a ta půlhodina mu prospěje, protože je to první celý týden, kdy se mu podařilo trénovat s týmem.

"V této sezoně budeme potřebovat každého. Hrajeme po necelých třech dnech. Nechal jsem odpočívat Perišiče a Calhanoglua, protože to potřebovali. Nechal bych odpočívat i Džeka, ale Correa se zranil a Sanchez ještě nemá na 70 minut. Edin nastoupil a vedl si skvěle. Opravdu týmu pomohl."

Klíčovou roli při vítězství sehrál také Lautaro Martinez, přičemž trenér přiznal, že od doby, kdy začal Argentince trénovat, vidí v jeho hře ještě více: "Znal jsem ho jen jako soupeře a už jsem věděl, že je to špičkový hráč. Nyní jsem ho poznal víc a chápu, proč si upevnil místo v základní sestavě Interu a Argentiny. Je škoda, že nedal gól, protože trefil břevno, ale musím se ho bránit i proto, že toho tolik odehrál za svůj národní tým a nás čeká mnoho důležitých zápasů."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

148x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy