Oficiálně: Henrikh Mkhitaryan další posilou Interu Milán

02/07/22 - Vítej v Interu, Henrikhu: jak se právě teď cítíš?

"Jsem nadšený, cítím se opravdu dobře. Jsem šťastný, že jsem hráčem Interu, a nemůžu se dočkat, až začnu trénovat s týmem a hrát v jeho dresu."

V sedmi zápasech proti Interu jsi vstřelil tři góly a zaznamenal jednu asistenci. Možná jsi měl k těmto barvám už dříve zvláštní vztah...

"Nevím proč, ale proti Interu se mi daří hrát velmi dobře. Dal jsem několik gólů a připsal si jednu asistenci. Bylo skvělé střetnout se s Nerazzurri, ale teď už se nemůžu dočkat, až budu hrát a střílet góly v jejich dresu."

Z prvního Arména v historii Serie A se stal první Armén, který hraje za Inter: co to pro tebe znamená a co znamená pro dítě z Jerevanu, že se může začlenit do jednoho z nejprestižnějších klubů v Evropě?

"Vždycky jsem snil o tom, že budu hrát v nejvýznamnějších ligách světa. Jsem šťastný, že jsem v Itálii strávil už tři roky, a teď jsem hrdý na to, že jsem hráčem Interu. Jsou děti, které se na mě dívají a mají stejný sen jako já. Chtějí být součástí Serie A a já doufám, že jim budu příkladem."

Youri Djorkaeff, bývalý hráč Interu, má také arménské kořeny. Byl pro vás Youri příkladem k následování? Jak moc jste odhodlaný dokázat to, co on, a zanechat stopu v historii Interu?

"Djorkaeff byl jedním z mých idolů; když jsem byl malý, vždycky jsem ho sledoval a mám s ním i fotku. Youri byl výjimečný hráč, v Interu vstřelil mnoho gólů a zanechal stopu v historii klubu. I já chci zde zanechat stopu a vyhrávat s tímto týmem trofeje."

Během své kariéry jsi oblékal důležité dresy a vždy jsi dosahoval vynikajících výsledků. Mluvil jste již s trenérem Simone Inzaghim? Co od něj očekáváte?

"Ano, mluvili jsme spolu a chtěl bych mu poděkovat za jeho slova. Budeme spolupracovat a já chci ukázat, že jsem tu od toho, abych hrál a pomohl týmu. Nejdůležitější přece je, abychom společně dokázali vyhrávat."

Pravděpodobně se už nemůžete dočkat začátku nové sezony, stejně jako fanoušci Nerazzurri. Máš pro ně nějaký vzkaz?

"Samozřejmě se nemůžu dočkat, až to začne. Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu, kterou mi projevili, a za vzkazy, které jsem dostal. Těšíme se na ně na stadionu, chceme společně zvítězit."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

123x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy