André Onana je ideální náhradou za Handanoviče

10/07/22 - Samir Handanovič bude v příští sezoně brankářskou jedničkou Interu, ale Richard Hall z Football-Italia vysvětluje, proč je André Onana ideální dlouhodobou náhradou za slovinského reprezentanta.

Říci, že André Onana byl v posledních šesti sezónách jedním z nejlepších mladých brankářů v Evropě, není přehnané. Od jeho příchodu na scénu v roce 2016 v Ajaxu o něj usilovalo několik špičkových klubů. Poté, co se rozhodl přestoupit do Interu, na něj pěje chválu řada brankářů světové úrovně z minulých let a Milánští tak mají gólmana na mnoho let dopředu. Jeho kariéra se neobešla bez kontroverzí a usadit se v Serii A nemusí být snadné, ale není pochyb o tom, že od Nerazzurri jde o moudrý obchod.

Pětadvacetiletý strážce svatyně si získal některé velikány Interu. Kdo jiný než Walter Zenga by měl být z vašeho příchodu na San Siro nadšený? "Onana je skvělý brankář, má mezinárodní zkušenosti, zahrál si hodněkrát Ligu mistrů," prohlásil před několika měsíci. "Měří 1,9 metru, má kolem sebe skutečnou auru." To vše je pravda a jeho vlastnosti a sebevědomí na jeho věk z něj dělají pro Inter ještě výraznější trefu.

Onana má za sebou minulost, která nebyla vždy jednoduchá. Za doping mu byl udělen dvanáctiměsíční zákaz činnosti. Navenek se ho však Ajax zastal poté, co řekl, že omylem užil lék své těhotné manželky, který obsahoval zakázanou látku Furosemid, ale odrazil se ode dna.

Pochvaly se dočkal i další brankářský velikán Gianluca Pagliuca, i když s varováním. "Samir Handanovič je stále skvělý brankář. V této sezóně je už více než 500 minut nepřekonaný. Na začátku kampaně udělal několik chyb, ale stále je skvělý," řekl Pagliuca pro Sky Sport Italia.

Pagliuca se obává, že pokud bude Simone Inzaghi oba brankáře příliš střídat, způsobí to zmatek a naruší to dynamiku obrany, a trenér s ním zřejmě souhlasí, protože dal jasně najevo, že Handanovič bude jedničkou i v sezoně 2022-23 poté, co podepsal prodloužení smlouvy do června příštího roku.

Je to podobné, jako když Juventus začlenil do týmu Wojciecha Szczesného, když se Gigi Buffon rozhodoval o odchodu.

Onana má neuvěřitelné reflexy a schopnost stát vysoko a nenechat se zmást útočníky v soubojích jeden na jednoho. O Handanovičovi se dá říct totéž, ale je tu jeden zásadní rozdíl: jeden trumf, který Kamerunec má. Distribuce. Jeho vhazování je rychlé, dlouhé a rozhodné, jeho výkopy jsou jednou z jeho nejsilnějších stránek.

Zdá se, že se mu v těchto situacích daří a s míčem u nohy se cítí stejně dobře v nátlakových pozicích, jako když má čas. Krátký nebo dlouhý míč mu nedělá problémy a dvoumetrový brankář nemá problém s rozprostřením míče na obě křídla. Jelikož je pravák, upřednostňuje levou stranu, ale tak jako tak je to výhoda, kterou Inter nemá. Handanovič je etablovaný, skvěle chytá penalty, je silný při rozestavení a na staršího brankáře má reflexy. Navíc je to kapitán. Problémem je, že mu to moc nejde s nohama, což jeho tým často dostává do problémů.

Inter má pro příští ročník dva skvělé brankáře, ale Pagliukova slova platí. Inzaghi už se rozhodl, takže situace je od začátku jasná a žádná rivalita se nevymkne kontrole. Onana se může od veterána učit a připravit se na střídání. Bude zajímavé sledovat, jak a kdy k ní dojde.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

224x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy