Hodnocení hráčů po zápase proti Luganu

13/07/22 - Včera podvečer odohral Inter svoj prvý, oficiálny zápas novej sezóny. Prípravu odštartovali Nerazzurri už tradične na pôde švajčiarskeho Lugana.

Bohužiaľ som mal k dispozícii len stream Tipsportu, teda bez HD rozlíšenia a fullscreenu. Prvé minúty zápasu som sa tak snažil najmä rozlúštiť, kto je na ihrisku a s akým číslom na drese.

Napriek zlým podmienkam na plnohodnotné sledovanie zápasu prinášam prvých pár postrehov.

Handanovič nastúpil do brány ako jednotka a v zápase svoju pozíciu aj potvrdil. Skúsený kapitán nemal veľa práce, no dva exkluzívne zákroky predsa predviedol a udržal si čisté konto. Nová posila v bráne, 26-ročný Andre Onana dostal šancu na druhý polčas a rýchlo potvrdil výbornú rozohrávku rukami aj nohami. Práve jeho rýchle založenie protiútoku viedlo ku gólu na 0:4. Zároveň však bol čiastočne zodpovedný za jediný gól domácich, keď po nedorozumení s obranou nikto nepokryl vysokú loptu, padajúcu na hranicu malého vápna a domáci hráč ju pohodlne doklepol do siete.

V obrane nastúpili na krajoch D'Ambrosio a Darmian a uprostred stopér z Primavery, Alessandro Fontanarosa. Logicky sme tak mohli vidieť zopár nedorozumení (vrátane spomínaného gólu Lugana), mierne ťažkosti vznikali najmä ak sa hráči Lugana dostali k vyššiemu napádaniu rozohrávky Interu. To isté vlastne platí aj o stredovej trojici. Skrátka v hre chýbal pokoj a istota s akou riešia situácie hráči ako Škriniar či Brozovič. Napriek tomu to všetci, vrátane 19-ročného Fontanarosu zvládli veľmi obstojne. Skúsený D'Ambrosio potvrdil svoje ofenzívne kvality keď po rohovom kope otváral skóre zápasu už v 3.minúte zápasu.

V strede poľa nastúpil Lucien Agoume, 20-ročný Francúz, ktorý strávil uplynulú sezónu na hosťovaní v Breste. Ten z roka na rok zreje ako dobré, francúzske víno a pomaly napĺňa svoj nesporný potenciál. Ešte lepší dojem zanechala nová posila z Empoli, Kristjan Asllani. Albánec podal sebavedomý výkon a vôbec nevyzeral ako chlapec, ktorý sa len snaží zapadnúť v novom tíme. Nad nimi v pozícii ofenzívneho tvorcu hry vybehol od úvodu na trávnik ďalší nový muž v čierno-modrom drese, Henrikh Mkhitaryan (do budúcna ho volajme "Heňo" 😃). Spomedzi posíl ma presvedčil najmenej, v podstate som si ho v zápase všimol len pri jednom zakončení hlavou mimo brány. Do druhého polčasu ho nahradil "Tucu" Correa, ktorý bol oveľa živší a do zápasu prispel veľmi pekným gólom, aj asistenciou na gól Lautara. Zdá sa že mu sedí pozícia pod hrotom aj nové číslo 11 na drese.

Na pozícii ľavého wingbacka odohral vyše hodinu hry Robin Gosens, na chrbte s číslom 8. Na poslednú pol hodinku ho striedal 19-ročný Zanotti. Vpravo to bolo včera zaujímavejšie. Prvý polčas odohral Raoul Bellanova. Mladý wingback, ktorý prichádza z Cagliari ukázal niekoľko svetlých momentov, nebál sa hrať dopredu, dovolil si v súbojoch 1 na 1. Uvidíme ako ho preveria kvalitnejší súperi no zatiaľ vo mne zanechal dobrý dojem. V druhom polčase zaujal jeho miesto Valentino Lazaro. Tento šikovný reprezentant Rakúska prišiel do Interu v roku 2019 a totálne pohorel. Hráč, ktorý má zdá sa rýchlejšie nohy než hlavu sa pretĺkal po hosťovaniach v Newcastle Utd. Borussii Monchengladbach a naposledy v Benfice Lisabon. V Portugalsku však postupne strácal miesto v základnej zostave a ani v reprezentácii nemá pevné miesto. Pre Inter je jedným z hlavných adeptov na predaj. Cez Dumfriesa a Bellanovu sa na ihrisko dostane len ťažko. V Lugane tiež nič mimoriadne nepredviedol.

To najlepšie na záver, útok. Po sezóne, keď sme sledovali spomaleného Džeka za zenitom, nevyspytateľného, večne v kľučkách zamotaného Alexisa a často zraneného a na hrote nevýrazného Correu bolo krásne vidieť opäť po boku Lautara Martineza belgický tank menom Romelu Lukaku. Hoci sa "Big Rom" gólovo nepresadil, jeho prítomnosť v ofenzíve Interu bola citeľná. No a Lautaro Martinez len potvrdil streleckú formu zo záveru sezóny, keď zaznamenal dva góly. Prvý bol darček od brankára domácich, ktorý sa zrejme inšpiroval kúskom Radua v zápase Interu s Bolognou. Druhý gól "El Tora" bol parádny, keď nechytateľne pod brvno "zavesil" prihrávku od Correu.

V zápase som postrehol 2-3 priame kopy z výborných pozícii. Všetky skončili nad bránou. Počas sezóny očakávam že si túto disciplínu, opäť rozdelia Dimarco a Brozovič. Alebo Dybala? O prestupoch však nabudúce. Pozitívne je že v zápase dal Inzaghi šancu množstvu mladíkov a nikto z nich vyložene nesklamal. Na výsledku nezáležalo ale niekto ako ja, čo sa snaží fandiť aj Slovanu či Slovenskej reprezentácii dokáže oceniť aj výhru o tri góly nad outsiderom.

V rámci prípravy pred novou sezónou má Inter na programe ďalší zápas v sobotu. Od 20:30 si na štadióne vo Ferrare zmeria sily s francúzskym AS Monako.

Autor: Michal Petrenka

Zdroj: michal_petrenka_sport