Inter udržel hvězdy, ale co bude dál

24/08/22 - Bylo to na poslední chvíli, bylo to kouzelné, ale zároveň to zakrylo mnoho problémů toho dne. Poslední gól Denzela Dumfriese proti Lecce byl jako krásný polibek po velmi špatném rande. O sezóně Nerazzurri nerozhodne výhra 1:2, kterou vydřeli pod parným světlem na Stadio Via del Mare. Ukázala ale určité věci, které fanouškům milánského klubu v posledních několika sezónách dělají radost.

Vůle bojovat až do konce byla zřejmá, ale vždy tu byla obava, že potřebují prodat některé hráče. O Dumfriesovi se mluvilo jako o jednom z těch, kteří mohou být na prodej. Zdá se však, že Nerazzurri jsou schopni se jeho prodeji vyhnout a udržet si pravděpodobně nejlepší tým v Serii A.

Milan Škriniar zřejmě zůstane (v době psaní tohoto článku) a Simone Inzaghi trvá na tom, že Inter není klubem, který by prodával. Není to tak úplně pravda, protože se zdá, že z nedostatečně využívaného a pravděpodobně zneužívaného mládežnického systému (nikdo neprojde) se ve skutečnosti stala "dojná kráva", která jim za posledních pět let umožnila získat přibližně 160 milionů eur.

Varování často přicházejí od bývalých hráčů, jako jsou Giuseppe Bergomi, Lothar Matthaus a mnoho dalších legend klubu, a člověk by měl vždy naslouchat, když mluví nějaký hráč, který tomu rozumí. Kolega Nizozemec Andy Van der Meyde nedávno hovořil s deníkem La Gazzetta dello Sport o Dumfriesovi a trval na tom, že by bylo chybou ho prodat.

Inter už talenty propustil, ale zdá se, že kvůli současnému finančnímu stavu změnil přístup. Nyní se zdá, že odejdou málo využívaní mladí hráči, a to znamená, že si tento vítězný tým mohou udržet. Je to však obchodní model?

Prodej Andrey Pinamontiho do Sassuola se může zdát jako dobrý obchod. Nehrál a možná už není tak mladý. Možná to mělo smysl, protože to Beppe Marottovi umožnilo získat příjmy na udržení hráčů, jako je Dumfries, který byl spojován s Chelsea. Van de Meyde pro Gazzettu řekl: "Měli by prostě říct ne, děkuji," a dodal, že Inzaghi potřebuje, aby Denzel zůstal, aby získal titul. Úvodní zápas Serie A mu dal za pravdu.

Strategie je v současnosti správná, ale je třeba se vrátit k obchodním modelům a přístupu Interu. Budoucnost Suningu není zdaleka jasná a Nerazzurri prodávají mladé talenty, aby nemuseli prodávat své hvězdy, jako je Achraf Hakimi nebo Romelu Lukaku, který se nyní do klubu vrátil.

Pro příští dvě sezony by to mohlo dávat smysl, ale co potom? Kdo to čte, vzpomene si na Nicolò Zaniolu a jeho přestup do Říma v rámci obchodu, který pod Madonnu přivedl Radju Nainggolana. Italská hvězdička se stala jedním z největších talentů v zemi a Benamata by mohl v budoucnu ještě litovat.

Sebastiano Esposito je obrovský talent, stejně jako Lucien Agoume. Gabriel Brazao má potenciál. Ne každý je světový hráč, ale jsou to slibné talenty. Matias Fonseca je další talent, ale možná ne tak velký jako Martin Satriano. Tito hráči jsou zapůjčeni, ale prodávat je dále, abyste podepřeli svůj tým "veterány sezóny", jako byli v minulosti Arturo Vidal a Ashley Young (a další), nefunguje. Je to prostě neudržitelné a v budoucnu s Primaverou budete mít špatnou úrodu. Co tedy?

Fanoušci Interu si uvědomují finanční složitost jeho současné situace a prodat do Chelsea takové hráče, jako je Cesare Casadei, se zdálo neuvěřitelné, ale nebyla jiná možnost. Žádný tým, ať už Manchester United, Juventus nebo kdokoli jiný, nemůže vydržet být na vrcholu věčně. Na mladých hráčích záleží a je potřeba najít mix a kompromis.

Je pochopitelné posunout další hráče, jako je Pinamonti, pokud se vám podaří udržet Dumfriese, protože je klíčový, ale neudělejte z toho zvyk. NextGen tým Interu pod vedením Andrey Stramaccioniho mohl být o něčem, ale Inter funguje pouze tady a teď. Nerazzurri musí při současné finanční situaci přijmout oběti a je lepší, když odejdou mladí hráči než Škriniar a Dumfries, ale tohle není udržitelný obchodní model. Možná je cestou vpřed uvážlivější přestup mladých hráčů a ušetřit si do budoucna obrovské jmění.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

179x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy