Inter porazil Juve i AC a vyhrál Pohár Tim

28/07/04 - Čtvrtý týden trénují hráči Interu Milán. Příprava letos začala v pondělí 5.července, již v srpnu je totiž na programu velmi důležité třetí předkolo Ligy mistrů. Trenéra Zaccheroniho vystřídal mladý Roberto Mancini. Tak dlouho o něm majitel klubu Moratti mluvil až ho z Lazia přeci jen přivedl. Kádr je doplněný o pár nových jmen. Po dlouhé době přišli konečně kvalitní záložníci, zatím aspoň podle jména. Sebastian Verón, Edgar Davids a Esteban Cambiasso, který se prosadil i do kádru nabitého Realu Madrid, by měli dát ofenzivní hře týmu myšlenku a moment překvapení.

Po trénincích bez míče, přišli na řadu konečně i první zápasy. Inter tradičně začíná zápasy s amaterskými výběry. Jako první porazil v polovině července v tréninkovém centru Brunico, kde probíhá předsezonní kemp, místní klub 9:0. Mancini si musel zatím vystačit jen s torzem hráčů. Reprezentanti z ME v Portugalsku měli dovolenou, jihoameričtí hráči teprve reprezentovali. Příležitost tak dostali i fotbalisté ze širšího výběru a mladíci z týmu primavera. Stejně jako loni si nejlépe vedl nigerijský talent Obafemi Martins, který nastřílel hattrick. Pozadu nezůstal ani se dvěma góly Julio Cruz, kterého Argentina na Copě America nechtěla. Z gólu se radovali i Stankovič, Adani, Lamouchi a Ventola. Kromě Stankoviče nemají jistou budoucnost v černomodrém dresu paradoxně všichni tři posledně jmenovaní.

Inter - Brunico 9:0

Martins 3, Cruz 2, Adani, Lamouchi, Ventola a Stankovič.

Sestava: 1.poločas - Fontana, Coco, Cordoba, Adani, Pasquale, Cambiasso, Stankovic, Veron, Cruz, Recoba, Martins. 2.poločas - Cordaz, Dellafiore, Sorondo, Adani, Giani, Costanzo, Lamouchi, Farinos, Choutos (Stankovič 11'), Recoba, Ventola

Ani v druhém přípravném zápase nedostali nerazzurri gól a porazili výběr Jižního Tyrolska 3:0. Z gólu se radovali Obafemi Martins, Dejan Stankovič a Julio Cruz. "Chlapci udělali velký pokrok," komentoval výkon svých svěřenců Mancini, který využil znovu služeb tří juniorů - Costanza, Dellafiorehi a Gianiho.

Inter - výběr Jižního Tyrolska 3:0

Martins, Stankovič, Cruz

Sestava: Toldo (Fontana 20', Cordaz 68'), Coco (Sorondo 46'), Cordoba (Burdisso 68'), Adani (Materazzi 68'), Pasquale (Favalli 68'), Veron (C.Zanetti 68'), Cambiasso (Dellafiore 68'), Stankovič (Farinos 46'), Cruz (Costanzo 68'), Recoba (Giani 68'), Martins (Ventola 46').

V dalším přáteláku si 25.7. Inter smlsl na čínském týmu Shanghai International 4:0. V prvním poločase se trefil Belozoglu Emre, po přestávce přidal druhý gól z penalty Cruz. O deset minut to byl znovu Cruz, který zvýšil po přihrávce Martinse na 3:0 a v 80.minutě uzavřel skóre Nicola Ventola po střele z voleje.

Inter - Shanghai International 4:0

Emre 13', Cruz (pen) 48', 58, Ventola 80'

Sestava: Fontana (Cordaz 68'), Cordoba, Materazzi, Burdisso (Visconti 84'), Pasquale (Favalli 57', Semenzato 90'), Cambiasso (C.Zanetti 57'), Emre (Zicu 36', Fautario 85'), Stankovič (Costanzo 71', Momente 90'), Veron (Sorondo (70'), Martins (Meggiorini 71'), Cruz (Ventola 64').

O tři dny později měli nerazzurri na programu hned dvě akce. Tým se rozdělil a zatímco jedna polovina zůstala v Miláně a zúčastnila se tradičního TIM poháru, druhá pod vedením Fernanda Orsiho odletěla do Japonska, kde odehrála zápas Saitama City Cupu s místním klubem Urawa Red Diamonds.

Inter byl lepším týmem, měl víc šancí, ale jeho nebezpečné akce často končili po sporných ofsajech. Jedinou branku vstřelil po kontroverzní penaltě Emerson. Zápas se hrál hlavně z ekonomických důvodů, klub má v exotické zemi velkou popularitu, což bylo vidět i v hledišti. Podle sestavy, kterou měl Orsi k dispozici, se dá usuzovat, že šlo o "B" tým, i když brance chytal Toldo a v útoku měl střílet góly Alvaro Recoba.

Inter - Urawa Red Diamonds 0:1 (Saitama City Cup)

Sestava: Toldo (Bindi 88'), Dellafiore, Adani, Giani, Coco (Visconti 80'), Karagounis (Marino 87'), Farinos, Lamouchi, Zicu (Costanzo 46', Lombardo 78'), Recoba, Choutos (Meggiorini 7') Trenér: Fernando Orsi.

Na druhé straně zeměkoule odehrála druhá polovina týmu pod Manciniho vedením mnohem lepší turnaj. Inter znovu vyhrál Pohár Tim. Turnaj hrají tradiční rivalové a vítězové aspoň deseti italských titulů Juve, Inter a AC Milán. Zápasy se hrají na 45 minut. V prvním z nich porazil Inter Juventus Turín brankou Martinse. Mladý Nigerijec po přihrávce Emreho prostřelil Buffona 9 minut před koncem.

Inter - Juventus 1:0 (Tim trophy)

Martins

Sestava: Fontana, Cordoba, Burdisso, Materazzi, Favalli, Stankovic, C.Zanetti, Veron, Emre, Cruz, Martins.

I v dalším utkání Juventus prohrál, AC ho porazil 2:0. V rozhodujícím zápase pak Inter uspěl v derby s AC po penaltách 5-4. V normální hrací době branka nepadla. Kouč Roberto Mancini dal příležitost i neznámým mladíkům. Všichni pak dostali šanci i při penaltovém rozstřelu. Zatímco na jedné straně pálili Crespo, Pirlo, Brocchi či Costacurta, na straně nerazzurri stříleli ze značky pokutového kopu samá neznámá jmnéna - Germinale, Semenzato, Fautario, Momente a Laribi. A všichni dali! Jediným neúspěšným exekutorem byl u rossoneri Dhorasoo. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Oba Martins.

Inter - AC Milán 0:0, 5:4 pen. (Tim trophy)

Sestava: Fontana (Cordaz 25'), Cordoba (Semenzato 43'), Burdisso (34' Materazzi 34'), Sorondo, Pasquale, van der Meyde (Momente 28'), Stankovič (Germinale 37'), Cambiasso, Emre (C.Zanetti 11'), Ventola (Laribi 44'), Martins (Fautario 37').

V neděli 1.srpna hraje Inter proti anglickému Boltonu Wanderers.

Autor: Lukáš Pekárek