Los Ligy mistrů: Zase Valencia

27/08/04 - Ve čtvrtek byly rozlosovány základní skupiny Ligy mistrů. Inter byl ze druhého koše nalosován do skupiny G, kde se střetne se španělskou Valencií, belgickým Anderlechtem Brusel a německým mistrem Werderem Brémy.

Inter se s Valencií utká již potřetí v evropských pohárech za poslední čtyři roky. V obou předešlých soubojích uspěli šťastně nerazzurri. V březnu 2002 nejprve doma remizovali 1:1 a v přetěžké odvetě pak uhájili brzké vedení 1:0. Ve 3.minutě dal tehdy gól Ventola a následovala urputná defenziva.

O rok později se oba soupeři utkali ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Inter vyhrál na San Siru gólem Vieriho 1:0 a v odvetě sice prohrál ale postupovým výsledkem 1:2. I tentokrát se černomodří ujali velmi brzy vedení. Bobo se radoval z gólu v 5.minutě. Za 45 minut byl stav otočený a domácím chyběl k postupu jediný gól. Spoustu velkých šancí tehdy pochytal Franceco Toldo, hrdina zápasu. Valencia má co oplácet... Inter vyřadila jen v sezóně 1961/62 ve čtvrtfinále Poháru UEFA.

Bilance vzájemných zápasu mezi Interem a Anderlechtem Brusel je vyrovnaná. Oba dva jednou postoupili dál a vždy šlo o Pohár UEFA. V sezóně 1969/70 v semifinále Inter vyhrál 1:0 v Bruselu, doma však prohrál 0:2 a v sezóně 1996/97 čtvrtfinále venku 1:1 a doma vítězství 2:1.

S Werderem Brémy se Inter nikdy neutkal.