Recobovy zvraty v zápasech

11/01/05 -

12/01/05 - Prsty v zázračném obratu Interu v duelu se Sampdorií měl Alvaro Recoba. Nebylo to poprvé. Jak je Recoba pro Inter důležitý a zaslouží si dostávát větší prostor v zápasech?

0+0 (63'), Liga mistrů 3.předkolo 1.z, FC Basilej - Inter 1:1 - Recoba hrál od začátku utkání 63 minut. Výrazně dal o sobě vědět jen při gólu Adriana. Cambiasso nahrával a El Chino míč chytře pustil až na skórujícího Brazilce.

1+0 (67'), Liga mistrů 3.předkolo 2.z, Inter - FC Basilej 4:1 - Znovu v základní sestavě. V 67.minutě byl střídán, chvíli před tím levačkou přidal čtvrtý gól.

0+0 (9'), Serie A 1.kolo, Chievo Verona - Inter 2:2 - Hrál jen posledních 9 minut.

0+0 (12') Liga mistrů ZS 1.z, Inter - Werder Brémy 2:0 - Dohrál za Vieriho posledních 12 minut.

1+0 (15'), Serie A 3.kolo, Atalanta Bergamo - Inter 2:3 - Ve třetím kole hrál Inter v Bergamu, Recoba přišel na hřiště v 75.minutě, krátce na to padla branka a Inter prohrával 1:2. El Chino se pak otočkou pět minut před koncem zbavil obránce a přesnou střelou vyrovnal. Adriano ještě stihl přidat třetí gól.

0+1 (25'), Serie A 4.kolo, Inter - AC Parma 2:2 - Na trávník přišel v 65.minutě. Chvíli po té, Inter vyrovnal na 1:1, vzápěti ale znovu prohrával. V 82.minutě Recoba nahrál Martinsovi, který vyrovnal na 2:2.

1+1 (85'), Serie A 5.kolo, AS Řím - Inter 3:3 - Proti Římanům hrál od začátku. Ve 45.minut nahrál Cambiassovi na gól, o deset minut později sám krásným průnikem zvýšil na 3:1. V 85.minutě střídal.

0+0 (25') Serie A 9.kolo, Inter - Lazio Řím 1:1 - Nahradil Cruze 25 minut před koncem. Z přímáku napálil břevno. V 85.minutě Lazio vyrovnalo na 1:1.

0+0 (65') Serie A 10.kolo, Fiorentina - Inter 1:1 - El Chino v základní sestavě tentokrát podal mizerný výkon.

0+0 (1') Serie A 11.kolo, Inter - FC Bologna 2:2 - Jde na hřiště jen na minutu.

1+0 (18') Italský pohár Osmifinále 1.z, Inter - FC Bologna 3:1 - První zápas Italského poháru s Bolognou, v 72.minutě za stavu 1:1 přišel na hřiště Recoba a sedm minut po té vstřelil gól.

0+0 (12') Liga mistrů ZS 4.z, Inter - Valencia 0:0 - Dohrál posledních 12 minut.

0+1 (23') Serie A 13.kolo, Inter - Juventus Turín 2:2 - V 67.minutě zvýšil Juventus vedení na 2:0 záslouhou penalty Ibrahimoviče. Mancini na to reagoval tak, že poslal na hřiště Recobu a Vieriho. Oba dva hru výrazně oživili a o deset minut později zařídili první gól. Recoba nahrával, Vieri střílel. Krátce na to senzačně vyrovnal Adriano.

0+1 (90') Liga mistrů ZS 6.z, Inter - Anderlecht Brusel 3:0 - Celý zápas s asistencí Cruzovi na první gól.

0+0 (90') Serie A 16.kolo, Inter - Brescia 1:0 - Poprvé odehrál celé utkání. Paradoxně však musel. Krátce po přestávce se zranil a protože už Mancini předtím střídal jiné tři zraněné, musel dohrát. Jeho výkon nebyl přirozeně dobrý.

1+1 (15') Serie A 18.kolo, Inter - Sampdoria Janov 3:2 - Slavný a nezapomentutelný zápas se Sampdorií. Po jeho příchodu 15 minut před koncem Inter otočil během posledních 6 minut z 0:2 na 3:2 a on kromě gólu a nahrávky ještě nastřelil tyč.

Celkem El Chino odehrál 16 zápasů a 614 minut. Vstřelil pět branek, napět jich nahrál a obdržel dvě žluté karty. V průměru oodehrál 38 minut v každém zápase, který hrál. V průměru každých 64 minut se podíli na brance. Jednou sám skóruje, podruhé nahrává.

Autor: Lukáš Pekárek