Verón: Moje vyloučení vstoupí do historie

Veron

14/09/05 (www.sport.sk) - Futbalisti Artmedie Bratislava podľahli v úvodnom zápase H-skupiny prestížnej Ligy majstrov na Tehelnom poli v Bratislave favorizovanému Interu Miláno 0:1. Jediný gól stretnutia strelil už v 17. min Cruz. Zverenci trénera Vladimíra Weissa odohrajú svoj ďalší duel skupinovej fázy LM 28. septembra v Porte, milánsky Inter hostí na San Sire Glasgow Rangers.

Artmedia - Inter 0:1

Góly: 17. Cruz, ŽK: Staňo Verón, C. Zanetti, ČK: Verón po 2 ŽK. Rozhodovali: Poulat Viennotová, Degorne, 28.000 divákov.

Artmedia: Čobej - Petráš, Debnár, Ďurica, Urbánek (73. Konečný) Staňo (62. Gomes) - Vaščák, Kozák, Fodrek Hartig (71. Mikulič) - Halenár

Inter M: Cesar Womé, Materazzi, Samuel, Cordoba - Stankovič, Verón, C. Zanetti, Figo (80. Martins) Cruz (65. Pizarro), Adriano

Artmedia vstúpila do zápasu nebojácne, bez zbytočného rešpektu z veľkých mien súpera. V 3. minúte zahrával priamy kop brazílsky útočník Adriano, trafil však iba múr. Domáci sa snažili o brejky, ale tie končili tesne pred šestnástkou nerrazuri. Na druhej strane mieril nepresne obranca Womé, v 10. minúte zase Vaščák vo výhodnej pozícii podbehol Halenárov center do veľkého vápna. V 17. minúte Stankovič poslal loptu do behu Cruzovi a ten nikým neatakovaný otvoril skóre zápasu. Slovenský majster bojoval o každú loptu, portugalského reprezentanta Figa eliminoval stopér Ďurica, kvantum práce odvádzali Staňo s Vašákom. V 36. minúte po osi Staňo Kozák Vaščák sa zrodila azda najkrajšia akcia petržalského klubu, ale bez gólového efektu. V 38. minúte sa po chybe domácej obrany, keď Adrianov center na Cruza nikto neodvrátil, mohlo byť 0:2. Cruz ale zoči voči Čobejovi spanikáril, nedal a o niekoľko sekúnd ani Figo nedokázal rozvlniť sieť.

Po zmene strán sa Artmedia prezentovala niekoľkými peknými akciami, ale streľba, ako v prípade Petráša, bola žalostná. V 55. minúte Stankovič oblúčikom našiel Adriana, ale ten sám před Čobejom prestrelil. V 56. minúte odpískal hlavný rozhodca priamy kop proti domácim, Verón zahral skôr ako dal rozhodca povel, dostal žltú kartu a keďže to bola jeho druhá v stretnutí, nasledovala červená a Inter hral v oslabení. K lopte sa postavil Figo, jeho strela zo štandardky letela tesne nad. Artmedia vycítila šancu, vysunula sa viac dopredu a snažila sa vytvoriť tlak. Hostia ale aj o desiatich dokázali svoju kvalitu. V 62. minúte centroval Petráš, Fodrekovu strelu vyrazili hostia na prvý roh domácich. Po rozohratí tribúny takmer vybuchli gejzírom radosti, keď Hartigova hlavička len len že netrafila sieť. V 67. minúte zahrávali hostia priamy kop z 25. metrov a Adriano trafil žrď. V 71. minúte po Figovej akcii vyhral Adriano bežecký súboj s Debnárom, ale tesne minul bránu. Potom strelu striedajúceho Pizzara, ktorý sa predribloval až před Čobeja, vykopol do bezpečia Ďurica. Po protiútoku domácich nedal Fodrek, hra sa v záverečných minútach prelievala od šestnástky k šestnástke. Najbližšie k vyrovnaiu mal v 85. min Halenár, keď zo 14 metrov po presnom pase Kozáka trafil priamo do rúk brankára Cesara. V samotnom závere mohol víťazstvo hostí poistiť Adriano, ale vo vyloženej pozícii neuspel.

Vladimír Weiss, tréner Artmedie: "Po prehre samozrejme nemôžeme byť spokojní. Chceli sme získať aspoň bod a najmä po vylúčení Veróna sa naše šance zvýšili, no bohužiaľ sme presilovku nedokázali využiť. Som presvedčený, že dokážeme hrať aj lepšie. Niektorí naši hráči však mali až príliš veľký rešpekt pred súperom zvučného mena a aj preto sme prehrali. Nič sa však nedeje, pred nami sú ešte zápasy s Glasgowom Rangers a FC Porto, kde sa pokúsime získať svoje body."

Roberto Mancini, tréner Interu: "Do Bratislavy sme prišli s cieľom zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo, takže sme spokojní. Pri troche šťastia sme mohli zvíťaziť aj výraznejším rozdielom, vytvorili sme si dosť šancí. Škoda vylúčenia Veróa, ktorému som nerozumel, no som rád, že sme domácim v závere odolali aj v desiatich."

Pavol Staňo: "Tak s prehrou nemôže byť nikto nikdy spokojný. Až na tú prehru v Glasgowe, ale to bolo niečo iné. Samozrejme, že sme chceli v tomto zápase dokázať viac. Lenže Inter bol lepším mužstvom. Hralo sa mi veľmi dobre,lebo na Miláno netreba motiváciu navyše. Škoda, že som tak skoro dostal žltú kartu za bežný osobný súboj, lebo vylúčenie v takomto zápase by mi nikto asi neodpustil."

Ján Ďurica: "Spokojný s týmto výsledkom nie som. Som sklamaný. Chceli sme doma urobiť lepší výsledok. Škoda, že sme nepremenili šance zo záveru 2. polčasu. Mrzí ma ten gól, ktorý nám dal Cruz. Mikrosúboj s Adrianom som vyhral, no spokojnejší by som bol,keby sme vsietili gól. Na Adriana som sa tešil a vnútorne som sa na neho dlhšie pripravoval."

Martin Mikulič: "Tréner ma poslal do zápasu s tým, aby som pomohol v ofenzíve a aby som sa podľa možnosti zaplietol do nejakého gólu. Zranené koleno ma v hre nebrzdilo,lebo mi ho lekár opichal injekciami a v takej perfektnej atmosfére zabudnete aj na bolesť a nejaké to zranenie."

Juan Sebastian Verón: "To bolo neuveriteľné vylúčenie. Rozhodca nám nič nepovedal a my sme sa vôbec nepýtali na správnu vzdialenosť múru. Potom som narýchlo rozohral loptu a všetci videli, čo sa potom stalo. Takže podľa toho, čo môjmu vylúčeniu predchádzalo, to hodnotím ako neuveriteľné. Toto rozhodnutie arbitra mohlo negatívne ovplyvniť výsledok v náš neprospech. Hrali sme celkom dobre, vrátane mňa, avšak táto epizóda trochu zatienila náš výkon. S desiatimi hráčmi v poli sme už nedokázali pokračovať v takom výkone. Škoda, navyše teraz dostanem dištanc. Myslím, že moje vylúčenie vstúpi do futbalovej histórie, ako hlúpe rozhodnutie."